Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két minimálbérből élő pár már...

Két minimálbérből élő pár már ne is vállaljon gyereket?

Figyelt kérdés

Nem nagyvárosról van szó.

Nincs hitel.



2019. jan. 8. 11:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
Több dologtól is függ. Van megtakarítàsotok? Tudtok félre tenni vagy hónap végén màr a fizetést vàrjàtok?
2019. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nem feltétlen fizetés függő, hiszen akkor csak a gazdagoknak lehetne gyereke.

Én úgy gondolom aki éppenhogy csak meg tud élni és fent tudja tartani magát az inkább ne tegye, hisz egy harmadik szájat etetni és iskolázni a semmiből, nem lehet.

Aki viszont jól tud gazdálkodni abból amit keres és félre is tud tenni, ezzel alap dolgokat biztosítani tud egy gyereknek, ott szerintem bele lehet vágni.

Nem ugyanaz ha te karácsonyra nem tudsz megvenni a gyerekednek egy új telefont vagy az, hogyha meleg ételt se tudsz letenni az asztalra.

2019. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%
Ha beleragadtok a minimálbéren tengődésbe, és beletörődtök, hogy nektek ennyi jut, akkor inkább ne. Ezt a mentalitást nem kellene tovább adni a következő generációnak. Ha viszont a jelenlegi, minimálbèrt fizető állásotok csak egy állomása a fejlődéseteknek, akkor bátran vállaljatok gyereket. Higyjétek el, hogy a minimumnál többre vagytok képesek.
2019. jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Inkább feltételes módban kellett volna kiírni a kérdésemet.

Jelenleg én csak 5 órában vagyok bejelentve a munkahelyemen de nagyon szeretnék váltani.

Megtakarításunk van.

Nem minden hónapban van,hogy hozzá keljen nyúljunk a fizetésemhez de van mikor sajnos kell.A számlámról is vonnak.

Most a férjem fizetéséből élünk ketten.

Elég spórolós vagyok.De ami kell megvesszük.

Sajnos nehéz itt elhelyezkedni.Szeretnék a saját szakmámba de nagyon nehéz.

2019. jan. 8. 12:20
 5/33 A kérdező kommentje:
Ki pontozta le a válaszolókat??
2019. jan. 8. 12:26
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak itt ezen az oldalon nagy mindenki szája, és itt van mindenkinek br. 500eFt fizetése. Erre felénk egyáltalán nem ez a megszokott, a mi régiónkba aki megkapja a garantált bérminimumot az már örülhet. Itt mindenki olyan természetesen írja hogy ez kevés pénz az kevés pénz. Ha nem arról van szó, hogy hónapról hónapra kell tengődni és agyalni hogy milyen olcsó ebéd legyen holnap, akkor nincs nagy gond.

Az én véleményem az, hogy azért két minimálbéres fizetés hitel nélkül az nem olyan rossz azért mint ahogy azt itt beállítják a diplomás+öt szakmás "anyák".

2019. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2%
De 2 minimálbéres hogy tud hitel nélkül ingatlanhoz jutni? Meséljétek már el. És hogy van tartaléka..?
2019. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Például úgy, hogy örökölték az ingatlant vagy úgy, hogy korábban már összespórolták az árát, mert más munkájuk volt vagy külföldön dolgoztak. Nem kell nagy képzeleterő hozzá szerintem.
2019. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Két minimálbér az min. 200ezer. Ha nincs hitel csak rezsi, akkor miért ne lehetne ennyiből tartaléka egy párnak?
2019. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
3%
Aha hát nekem kell. Az öröklés oké, de mi nettó 500as fizuval is sporolhatnánk öreg korunkig egy hitel mentes házért, ezért ezt a verziót nehezen hiszem. A kérdésre visazatérve minimálbérrel nem vállalnék gyereket.
2019. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!