Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Megállapították,...

Kismamák! Megállapították, hogy magas a TSH-m, ezért gyógyszert kell rá szednem, viszont azóta folyamatosan hasmenéssel kűzdök. Lehet, hogy mégsem kellett volna a gyógyszer? Mit tegyek a hasmenés ellen?

Figyelt kérdés

Első trimeszterben 4,5 feletti TSH-m volt, ezért szelént írtak fel,rá 1 hónapra 3,5 lett,dokim szerint még mindig magas, így Letroxot írt fel,amit azóta is szedek(pajzsmirigy alulműködésre,holott iszonyat vékony vagyok ígyis)Minden nap hasmenéssel indítok...

Segítsetek.Ez normális?Vagy félrekezelt? Mondtam neki is,de nem mondott rá semmit,nekem meg egyre kellemetlenebb. Járt valaki így?

Köszönettel,18hkm


2019. jan. 9. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi Letroxot kaptál? Én jópár éve szedem, terhességek alatt is, nekem nem okozott panaszt. Én 2,5 körüli TSH-ra kaptap 2,5 mikrogrammot, az szépen levitte 1,5 körülire. Szerintem vagy az van, hogy hozzá kell szoknod a gyógyszerhez, vagy kicsit magas az adag.
2019. jan. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3,5 az nem magas és nem is kell rá gyógyszert szedni, nekem 3,8 volt az első trimeszterben, nem szedtem rá semmit, de a dokidban kellene bíznod, ha úgy érzed keress más endokrinológust, gondolom a te esetedben félő, hogy feljebb menne a tsh-d, mondjuk a 4,5 sem volt annyira vészes.
2019. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat,elírtam. 5,5 volt elsőre.

3 hete szedem kb a gyógyszert,50 ug..szerintem az a leggyengébb lehet. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2019. jan. 9. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, igen, egyről beszélünk! Én is az 50 mikrogrammosat szedem, abból napi fél szemet kaptam a 2,5-es TSH-ra, amikor babát szerettünk volna. Maradt is ez a mennyiség, nekem ezzel lement 1,5-re, mint írtam. Te akkor az 5,5-re picit többet kaptál.
2019. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És nem volt tőle hasmenésed,gyors emésztésed?Azt még megkérdezhetem, hogy a TSH-n kívül más hormon értékeid is kilógtak a referenciatartományból?:) köszi!!
2019. jan. 9. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!