Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számomra undorító. Velem van...

Számomra undorító. Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Szerintem a szoptatás undorító, de komolyan. Olvastam róla, hogy sokan emiatt nem is szoptatnak. Ha én is így teszek, mivel kell számolnom?
2019. jan. 9. 09:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Igen, baj van veled agyban. Semmivel nem kell számolnod, tápszeres lesz a babád, mint millió más baba.
2019. jan. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bettina1994 ***** válasza:
34%
Az szoptatással erősebb lesz az anya - gyermek kötődése, jobban megnyugszik a gyermek ha érzi az anyja illatát.
2019. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szàmomra igen, gondolom szàmodra meg velem, hogy én szerettem szoptatni. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki mivel eteti a gyerekét, ha annak ellenére hogy az anyatej a legjobb a babànak szàmodra visszatetsző, akkor adjàl neki tàpszert. Azzal szàmolhatsz, hogy a tàpszer nem olcsó
2019. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Hàt hiszed vagy nem èn most vagyok vàrandós de ezen èn is elgondolkodttam màr.De azt le is lehet pumpàlni nem?akkor mègis anyatejet kap de mègsem kell szoptatnod..
2019. jan. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is annak találtam és feltett szándékom volt nem szoptatni mert még a gondolattól is kivoltam. 7 hónapos, még sosem kapott tápszert. Az első pillanattól ahogy a kezembe adták azt a kis törékeny védtelen gyereket aki egyből próbált a cicihez menni annyira meghatódtam, hogy azóta is szoptatok (meg persze már dübörög a hozzátáplálás). 😅

Egyébként van gyógyszer ami elapasztja a tejet és tápszerrel is tudod etetni a babát.

2019. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
Nincs veled baj. Nekem is nagyon fura a szoptatás. Nem mondanám, hogy undorító, de nem tudom elképzelni, hogy kellemes. Főleg azután, hogy a már babás barátnőim mind azt mesélték, hogy iszonyatosan fáj és kellemetlen érzés. Ettől függetlenül szeretnék majd szoptatni, ha lesz kisbabám. Nem is a kötődés miatt. Szerintem az máshogy is kialakul, hiszen egyébként is sokat karban tartja, öleli az anyuka a kisbabát. Hanem a baba egészsége miatt.
2019. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

azt el tudom fogadni hogy valamiėrt taszit a gondolat is hogy szoptatsz, de mi az ami miatt undorítónak tartod..??


az elejėn valoban nem feltėtlen kellemes, de ez sokszor amiatt van mert rosszul van mellretėve. ėn a 2.babával hamar túl lendültem a nehėzsėgeken.

2019. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Azzal kezdem, hogy mindkét gyerekemet 2 éved korukig szoptattam. Az első előtt még nem gondoltam különösebben semmit a szoptatásról, csak azt, hogy ez jó a babának, biztos én is fogok. Amikor megszületett, már természetesnek tűnt. A második év végefelé már a hátam közepére nem kívántam, abba is hagytuk.


Ezek után, lehet, hogy furcsa, de már szinte másnaptól úgy gondoltam arra, hogy egy baba megint a szájába vegye a mellemet, mint valami elképzelhetetlenül abszurd dologra, jelzem, nem voltak soha fájdalmasak a szoptatások, nem volt mellgyulladásom sem, egyszerűen csak ennyit számított nálam, hogy az agyam szoptatós üzemmódban volt-e vagy sem.


Megszületett a második, és ott is azonnal természetes lett, hogy szoptatom, és szintén kb. két év múlva lett belőle nagyon elegem, akkor szintén abbahagytuk.



Most várom a harmadikat, és mondanom sem kell, nem szívesen gondolok rá, hogy megint szoptatni fogok. De tudom, hogy fogok, nem azért, mert "kell", hanem mert szülés után azonnal átvált az agyam, és akkor már nem kérdés, hogy csinálom-e, nálam így működik.



Egyébként sem undort, sem földöntúli örömöt nem okozott nálam soha, a testközelséget, bőrillatot és intimitást nem csak így lehet biztosítani, én nem erőltetném, ha nagyon nem akaródzna a dolog, viszont nem is határoznék el semmit előre, úgy, hogy igazából még csak nagyon halvány sejtései vannak az embernek szülés előtt a majdani érzéseiről.

2019. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Van egy ismerősöm, aki eleve a terhesség gondolatától van roaszul, azt mondja ő nem bírná elviselni, hogy valami mozogjon a hasában.Még a hideg is rázza ha rágondol.


Szerintem pszichés dolog ez, én megpróbálkoznék a helyedben egy pszichológussal, már csak azért is, hogy rájöjjek az okára.


Fejni is lehet a tejet, tápszert is lehet adni a babának.

Van akinek eleve nincs teje, van aki esetleg gyógyszer miatt nem szoptathat, nekik is felnőnek a gyerekeik.


De igen, veled van baj, én pszichológushoz mennék a helyedben.

2019. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nincs veled baj.

Én sem vagyok oda érte, ezért ha lesz tejem, akkor fejni fogom neki, mert az anyatej fontos. A nagyot is így etettem, és igenis szoros volt a kapcsolatom, sőt most is az a fiammal, szoval nem a szoptatás hozza meg a szoros kapcsolatot.

(Le lehet pontozni nyugodtan)

2019. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!