Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 39 éves nő vagyok,4 éves...

39 éves nő vagyok,4 éves kapcsolatban. Párom gyermeket szeretne. Én pedig megijedtem ettől. Nagyon. Pár hónapja lemondtam arról, hogy anya legyek, koromnál fogva. Úgy érzem, öreg vagyok már. És félek is. Normális ez?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem normális ha nincs semmi baj nyugodtan belehet vállalni
2019. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valamit megtört bennem nagyjából fél éve.. A kapcsolatomban nem érzem magam érzelmileg biztonságban..
2019. jan. 10. 16:19
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha orvosilag mindent rendben találnak és te magad is szeretnéd a babát, nem csak a párod miatt, akkor nincs mitől félned. Nézd, mi huszonévesen is féltünk a baba előtt, pedig nagyon készültünk rá. Minden nagy változást megelőz némi aggodalom, félelem - egy baba születésénél nagyobb változást meg el se lehetne képzelni. Az első pozitív teszt az öröm mellett jó adag rettegést is tartogatott: akkor itt és most vége az eddig megszokott életünknek. Mi akartuk, nyilván, de ez már visszavonhatatlan. Ennyi idősen gondolom az anyagi biztonság már adott, lakhatás, autó, ésatöbbi, ezen kívül hogy te akarsz-e babát, az a személyes döntésed és az égvilágon senkinek semmi joga beleszólni.
2019. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ja, hát ez mindjárt más fényben mutat sok dolgot. Mérlegelni kell: jó lesz-e a babának elvált szülők gyermekeként felnőni, fel tudod-e nevelni egyedül? Én bizonytalan kapcsolatra nem vállalnék be gyereket. A baba születése és az azt követő időszak még egy tökéletesen stabil kapcsolatot is meg tud ingatni, azt meg ahol eredetileg is vannak bajok, főleg. Nyilván van ellenpélda is: váratlanul becsusszant baba "mentett meg" egy haldokló házasságot, közvetlen környezetemben. Ez tizenkilenc éve volt, azóta teljes az összhang. De ilyen lutrira babát vállalni felelőtlenség szerintem.
2019. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Hát persze hogy bele lehet vágni. Pataki Zita 45 évesen próbálja meg, Fejős Éva 49 évesen szült. Szerintem 60 éves korodig ne is legyen ez kérdés.
2019. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem érzed érzelmileg biztonságban magad ebben a kapcsolatban?Mi történt fél éve amiért lemondtál az anyaságrol?
2019. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Hát akkor nem a baba meg az életkor a baj, hanem a bizonytalan kapcsolat :( Ha így érzem , akkor nem vállalnék. Egyébként én 37 éves vagyok, 6 hetes várandós, és egyáltalán nem érzem magam öregnek :)
2019. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hogy mi történt kb fél éve? ... az édesanyja porig alázott és ő hagyta. Szó nélkül tűrte, pedig tudta h nincs igaza. Nem azt vártam h konfrontálódjon az édesanyjával...csak azt h álljon ki mellettem.. s ez az 'élmény' felhozott belőlem egy sor olyan helyzetet, amikor ugyanígy nem állt ki mellettem...csak az adott szitukban anno nem tűnt fel... elbizonytalanodtam. Szeretem de valami nem oke. -beszélgetünk erről de valamit nem jól kommunikálunk, mert nem értjük meg egymást mégsem... nem tudom :(((
2019. jan. 10. 17:38
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi a kérdés, ha

1: nem az igazi a kapcsolatod se, és

2: a korod sem túl ideális már gyereket vállalni.

2019. jan. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6os vagyok lepontoztatok pedig igenis fontos kérdés, főleg, hogy a fenti kérdésben ilyen nem szerepelt, hogy ő mennyire bizonytalan a kapcsolatban és nem mindegy ,hogy miért nem.Én annó 30 évesen azért rúgtam fel a kapcsolatom mert nem mertem gyereket vállalni bele.Utólag leesett, hogy semmi másért nem tettem ezt mert beijedtem ,hogy ennyire komolyra fordul az élet és felelősséget kell vállalni egy másik életért.Ez is lehetett volna az ok.Így, hogy a kérdező leírta mi is az ő problémája a kapcsolatában nem tisztelik,nem partner a partnere.A kora másodlagos ilyen szempontból mert bár rengetegen temetik ezen az oldalon a 40 éves nőket az igazság az, hogy a világon rengeteg és egyre több 40 körüli szül gyereket.Ilyen helyzetben amibe vagy kérdező én a páromat is ejteném a terveim közül,nem csak az anyaságot.
2019. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!