Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaphatom a teljes felügyele...

Megkaphatom a teljes felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

A gyermekem apjaval 1,5 éve nem vagyunk együtt.

Szeretném elintezni, hogy a teljes felügyeleti jog az enyém legyen.

Apuka külföldön él, gyermeket nem látogatja. Egy fix összegben egyeztünk meg ezt minden hónapban utalja.

Nem volt semmilyen bírósági tárgyalás, nem is voltunk össze házasodva.


2019. jan. 13. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha nem látogatja a gyereket, akkor mit számít, mi van jogilag? Amúgy fentieket figyelembe véve biztos megkapnád.
2019. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Sok dolog van amit apuka nélkül nem tudok elintezni. Pl iskolaba irtás.
2019. jan. 13. 13:40
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem biztos, hogy megkapod. De apukával nem lehet beszelni? Ha ő lemond a felügyeleti jogról, akkor a bíróság elfogadja.
2019. jan. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Apukaval ezt meg lehet beszélni, bele is ment ebbe. Viszont nem jön ezért haza.
2019. jan. 13. 14:25
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem is kell. Ír egy levelet a bíróságra. Ha kézzel írja, tanu sem kell.
2019. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem a teljes felügyeleti jogot kell elintézni, hanem a gyermekelhelyezést. Azt meg fogod kapni, és azzal mindent tudsz intézni. Abban láthatást is szabnak ki, max. nem él vele. Azért a gyerektartást is rögzítsétek, sosem lehet tudni.
2019. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Utolso!


A felügyeleti jogot kell elintézni. Attól, hogy anyánál helyezik el a gyereket, az apának meg pont beleszólási joga van kb mindenbe, így pl ah iskolához is kell az aláírása. Ha lemond a felügyeleti jogáról, akkor ez a probléma meg van oldva

2019. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez hülyeség. A gyerekem apja nem mondott le a felügyeleti jogáról, csak nálam van a gyerek elhelyezve. Apuka szintén külföldön él, már kétszer irattam be iskolába a gyereket, kétszer csináltattam neki útlevelet.
2019. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kár, hogy ez nem lehetséges, utolsó, mivel mindkettőhöz kell az engedélye
2019. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem kell az engedélye, vittem a bírósági gyerekelhelyezési papírokat. Az apuka évek óta nem járt a városunkban. Már kétszer csináltattam útlevelet, és iskolába is jár a gyerek, 13 éves, és 4 éves korában mentünk külön, az apuka azóta külföldön él.
2019. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!