Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a GYES-en lévő anyukáról?

Figyelt kérdés
Egy ismerős anyukáról van szó. Pár éve házasságot kötött egy papucs férfival. A hölgy soha nem szeretett társaságba járni, amikor kiderült, hogy terhes az első babával, akkor már alig járt el valahova, mindent a terhességével és a gyerekeivel magyaráz. Két éven belül szült két gyereket, jelenleg otthon van velük GYES-en. A férje mérnök, nagyon jól keres, mindenük megvan. Ritkán, mikor a játszótéren találkozom ezzel a nővel, akkor folyamatosan arról beszél, hogy neki mennyire nehéz élete van, mert egész nap szoptat és pelenkázza a gyerekeket. Tényleg ennyi dolga van, mert heti több alkalommal megy hozzá bébiszitter és bejárónő, aki takarít, vasal és főz. Állítása szerint az éjszakázás a gyerekekkel maximálisan kimeríti. Mindezt úgy adja elő, mintha neki lenne a világon a legnehezebb dolga anyaként. Szerintem a bébiszitter és a bejárónő már eleve olyan luxus, ami nem adatik meg minden anyának. Sokan a fenti segítség nélkül is helyt tudnak állni és nem verik nagydobra, mert jó szívvel teszik a kötelességüket. Amikor a játszótéren többen beszélgetünk és nem az anyaságról, hanem valami másról van szó, akkor érezhető, hogy ez az anyuka nem tud hozzászólni és rögtön visszatereli a szót a gyerekneveléssel kapcsolatos nehézségekre. Én kémia szakos tanár vagyok, egy másik anyuka is az és láttam rajta múltkor, hogy nem érzi jól magát, hogy ő nem tud bekapcsolódni a beszélgetésbe, így inkább témát váltott (pedig ő jött oda hozzánk). Ez a nő iszonyú ragadály, nem tudjuk lekoptatni és mellesleg nagyon szomorúnak tartom, hogy mindig csak a negatívumok jönnek belőle, bármi jót mondhat neki az ember, ő mindenben a nehézséget látja. Mellesleg a játszótérre mindig zsíros hajjal, megnyúlt mackóban jön le. Mai napig nem tudom őt sajnálni.

2019. jan. 15. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kb az ami neked is.

Az ilyet nem is kell sajnálni, de megvetni sem. Ki tudja milyen élete volt. Lekoptatni meg úgy tudod, hogy maradsz annál a témánál amiről beszéltetek és nem adod alá a lovat. De valószínűleg sem megváltozni sem érteni nem fog a szóból. Ha nagyon zavar, próbáld meg elkerülni. Én az ilyet szó nélkül ott hagyom. Nem szeretem, nem a rokonom hogy bárkinek is bármit el kelljen türnöm. Ha valami nem tetszik változtass rajta.

2019. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem szép dolog a pletykálkodás, kedves tanárnő.
2019. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy te tanultabb vagy, de emberileg inkább alatta állsz!
2019. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Azt gondolom, hogy ennek a hölgynek másféle segítségre lenne szüksége, mint amit eddig kapott. Sikerélményekre lenne szüksége, amik kicsit felturbózzák az önbizalmát. Most nagyjából egy nagy nullának èrezheti magát. (Tegyük hozzá, jogosan). Talán ő is érzi, hogy ennél többre lenne képes. Mindenképp megpróbálnék vele beszélgetni, megtudni, hogyan került ilyen állapotba, mi kéne ahhoz, hogy kikecmeregjen ebből. Lehet rá legyinteni, hogy semmi közöm hozzá meg magánügy. Az is, amíg el nem kezdenek közösséget alkotni a gyerekek. Előbb-utóbb a gyerek is problémás lesz, ha az anyukája nem kiegyensúlyozott. Szóval én megpróbálnék segíteni. Elhívnám sportolni, javasolnám az aktívabb életet, és a munkába állást.
2019. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Semmilyen véleményem nincs róla, pont hidegen hagy, ha nem szimpatikus valaki, akkor nem barátkozom vele. Persze olyan kis hörcsögökkel sem nagyon, akik jobban ismerik más életét, mint a sajátjukat, és nyilvános fórumokon csámcsognak más vélt vagy valós nehézségein, így nyerve egy kis önigazolást, hogy mennyivel magasabban állnak. Nagyon csúnya szokás.
2019. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem is voltam hajlandó végig olvasni...


Te miért foglalkozol más életével? Ne hallgasd meg ha nem akarod, de ugye belátod, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb probléma.


Múltkor egy kérdésnél jót mosolyogtam a válaszokon, mert sok anyuka leirta, hogy alig alszanak 5-6 órát a baba mellett. És milyen nehéz.. Na engem a fiam sokszor egy teljes órát sem hagy aludni. Na bumm, attól még ők is lehetnek nagyon fáradtak

2019. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
A nőről semmi, de rólad??? Szánalmas.
2019. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Üljetek másik padhoz.


Én is rühellem ezt a jellemet, de sosem tudni mi baja. Lehet depressziós.

2019. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Többek között ezért is utálom a játszótéri pados anyukákat. Kerülöm a bandáikat, messziről, mert tele van ilyenekkel, mint a kérdező.
2019. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Szörnyű, hogy tanár létedre az érzelmi intelligenciád a béka segge alatt van, ráadásul még irígy is vagy.
2019. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!