Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány évesen éreztél késztetést...

Hány évesen éreztél késztetést arra, hogy most már ideje lenne gyereketvállani?

Figyelt kérdés

21 éves pályakezdő vagyok a pénzügyi-számviteli szakmában. 3,5 éve vagyunk együtt a párommal akivel a közeljövőben tervezünk összeköltözni. Volt szó gyerekvállalásról és a párom azt mondta, hogy jó lenne ha legkésőbb 5-6 év múlva gyereket/ gyekeket vállnánk. Legalább kettőt, és a legjobb az lenne a ha szülnék egy fiút, hogy tovább vigye a párom vezetéknevét.


Nekem olyan problémám van, hogy egyelőre nincs benne az 5 éves tervemben a gyerek. Tanulni szeretnék még, építeni a karrieremet, és utazgatni. Párom meglátása szerint ezekre bőven elég lesz nekem 5-6 év aztán jöhet is a baba, mert hogy ő nem akar öregen gyerekekkel bajlódni. (Most 24 éves a párom.) Neki az a fő életcélja, hogy gyereke szülessen. Nekem viszont a jelenlegi álláspontom szerint nem.


Jó lenne ha megtudnék változni valahogy és én is ezen a véleményen lehetnék, de sajnos most írtózom a gondolatától és nagyon erőltetettnek érzem ezt az egészet ami mégjobban megrémít.


Egy időben ti is viszolyogtatok a szülés és gyerekvállalás gondolatától? Hány évesen akartatok gyereket?


Előre is köszönöm a válaszokat.


21/N



2019. jan. 15. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

18 évesen már szerettem volna, 20 évesen lett hozzá partner.

Két hónapos a lányom. :)

2019. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Soha nem akartam gyereket. Utáltam a gondolatot is.

Utána megismertem a páromat :) akitől alig várom hogy gyerekünk legyen :)


Szerintem te csak túl fiatal vagy hozzá. Évek múlva majd meglásd előbújik az ösztön :)

2019. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

"Legalább kettőt, és a legjobb az lenne a ha szülnék egy fiút, hogy tovább vigye a párom vezetéknevét."


Ez aztán jó indok, miért legyen gyerek!

Hiába 24 éves, még 5 év múlva se lesz elkésve semmiről, te meg aztán főleg.

Ha te nem akarsz szülni akkor nem szülsz, de 5 év az még azért távolabb lesz, bármi lehet. Az is lehet együtt le lesztek, túl fiatalok vagytok még.

2019. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Remélem úgy lesz ahogy írtad. :) Most úgy érzem, hogy nem lennék jó anyának illetve, hogy nem nekem való ez a dolog és önző vagyok. :/
2019. jan. 15. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

22-23 évesen.

És végül 28 évesen szültem (feleségként), akkorra volt minden adott hozzá.

2019. jan. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ne aggódj, még nagyon fiatal vagy, 5-6 év alatt simán változhat az elképzelésed. Az hogy most nem szeretnél gyereket, nem jelenti azt, hogy 2-3 év múlva is ugyanigy látod majd. Ha viszont később is úgy érzed, hogy még nem szeretnél gyereket, akkor addig semmiképp ne vállalj, amig ezzel kapcsolatban inkább negavit érzéseid vannak.


Csak szemléltetésként: gyerekkoromban mindig ugy gondoltam, 21 évesen már gyereket fogok szulni. Aztán mire fiatal felnétt lettem, úgy éreztem, hogy az ideális életkor a 27-30 kozotti lesz, hogy ezalatt 2 gyereket szüljek. Mire 26-27 lettem, úgy éreztem, hogy húha, dejó hogy nincs párom/friss kapcsolatom van, mert még nagyon nem tudtam elképzelni, hogy feladjam a kényelmemet egy gyerek miatt..

Most 28,5 vagyok, most már el tudom képezlni, sőt, vágyom rá, hogy mihamarabb gyermekem legyen, most először megvannak hozzá az anyagi/párkapcsolati feltételek is már. Viszont házzasságon kivül nem szeretnék babát, valamint egy év múlva egy fontos vizsga vár rám, tehát valószinűleg csak utána fogunk bele a babaprogramba. Addigra már 30 leszek.

2019. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
20 evesen ekkor mar 3 eve meg volt a parom is hozza akivel egyutt terveztuk. Vegul 22 evesen szultem 🙂
2019. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
30 voltam mire megérett bennem a gondolat, hogy jó lenne. 2 évre rá született meg a kisfiam. Szeretnénk majd tesót, de még nagyon nem vagyok felkészülve rá.
2019. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Miért? Lányt a te vezetéknevedre írattok? :D Elég vicces. Amúgy meg még együtt sem éltek, addig nem egy komoly a kapcsolat. Ha összecuccoltatok és tudtok együttélni, akkor majd kitaláljátok, hogy mi lesz 5 év múlva. Amíg nem akarsz, addig meg ne vállalj gyereket! Hisz mindig a nőé a nagyobb teher ebben! Te nem fogsz dolgozni, te karriered lezs nullán, te mész szabira, ha beteg a gyerek, ő meg játszik vele...
2019. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Le lett pontozva az utolso, pedig igaza van. A parod konnyen beszel, nem az o karrierjet fogja befolyasolni a gyerek, nem o lesz kiszolgaltatott helyzetben. Ami azt illeti, eleg unszimpatikus a pasas hozzaallasa, azt hittem, ez a "vigye tovabb a nevem" dolog mar vagy 50 eve kiment a divatbol a ferfiaknal, de ezek szerint nem. Akkor szulj, amikor te akarsz, mert a feladat nagy (es foleg a piszkosabb) resze rad fog harulni, ebben biztos lehetsz, foleg emellett az ember mellett. Ne miatta akard megvaltoztatni a velemenyed, mert csak magaddal fogsz kicseszni.
2019. jan. 16. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!