Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszültem miért nincs...

Mióta megszültem miért nincs kedvem semmihez?

Figyelt kérdés

Már 15 hónapos a babám.

Nagyon imádom és nagyon örülök, hogy van. De sajnos nagyon sok dologról le kellett mondanom, ezt mindenki tudja szerintem. És most már hiába, hogy lenne időm magamra egyszerűen nem megy. Nincs kedvem hozzá. Nagyon szerettem rajzolni meg akár játékokkal elfoglalni magam pl. Playstation, xbox. Lehet furán hangzik de még terhesen is játszottam.

Más szemszögből kellene néznem a dolgokat vagy mi lehet a baj?

Folyamat azt érzem, hogy valami nem olyan mint eddig.



2019. jan. 16. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Én is így vagyok vele 1w hós a lányom, valahogy most nem jön meg az sem hogy a gép elé beüljek vagy egy filmet megnézzék mert hozza vagyok szokva hogy mellette úgysem tudnék nyugodtan semminek neki kezdeni :-( talán idővel változni fog de nem hiszem...
2019. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Ezt magadban kell helyretenned. Nekem 14 hónap van a lányaim között, képzelheted, milyen az eleje, de már az első héten néztünk filmet és társasoztunk is a férjemmel. El sem tudom képzelni, miért hagyod el magad ennyire, a gyerkőcnek se tesz jót, ha befordulsz.
2019. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit ugye beleszólnak most mindenbe a hormonok. Sok nő szenved ilyenkor szülés utáni depressziótól. Ez is egy enyhe formája lehet nálad.

A másik, hogy új élet köszöntött Rád. Már semmi sem lesz olyan, mint azelőtt. Anya lettél. Nem baj, ha már nem rajzolsz és nem játszol annyit. Már új "hobbid" van!

2019. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ezen sokan átesnek gyerek nélkül is egy-egy életszakasz határán, csak gyerekkel sokszor hamarabb és jellemzően a babakor végén. Mert a gyerek - úgymond - kipipálva és már van napirend, új izgalmas célok még nincsenek és most kicsit értelmetlennek látsz mindent, ami eddig örömet okozott (pláne, hogy a "nem hasznosság", sok anyának nem illik az őseitől örökölt mártír szerepébe). Némelyek ilyenkor szoktak új gyerekbe vágni, másik szakmát tanulni, költözködni, összeveszni, munkába visszamenni, és hasonlók, de van, aki ihletre vár. Biztos te is túl fogsz ezen jutni, megtanulod másképp - távolabbról, ha úgy tetszik, öregebben :) - szemlélni az életet, magadat és majd kilyukadsz a saját magyarázataidhoz. Ha jól esne és belefér, járj el pszichológushoz vagy olyan közösségbe, ahol beszélgetve megtalálhatod az utad folytatását. Ha meg megteheted, egyszerűen pihenj, amikor van rá időd, nem kötelező folyton lelkesedni valamiért vagy pláne mindig ugyanazért.
2019. jan. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Próbálom más szemmel nézni a dolgokat. Befordulva nem vagyok egy szóval sem mondtam csak érzem, hogy valami más. Nem olyan mint régen.

Amúgy az is rátesz hogy nem megyek el közösségbe. Mert előtte jártam egyetemre, elmentem otthonról azért. Most meg nincs hova. Elköltöztem messzire. Alig ismerek valakit.

2019. jan. 17. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Járjatok játszóterezni. A legtöbb anyuka ugyanígy van, és ha mindig kb. ugyanabban az időszakban mentek, jó eséllyel pár hét után lesznek ismerőseid és a gyereknek is kis haverjai.
2019. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen tavasszal szeretnék majd menni. :)
2019. jan. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!