Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan apuka aki minőségi...

Van olyan apuka aki minőségi időt tölt a babájával, nem kell noszogatni, vagy csak én képzelem hogy vannak ilyen apukák?

Figyelt kérdés

A lányunk lassan 7 hónapos, szinte mindig mindent én csináltam vele. A szopizás miatt az etetés érthető de a pelenkázás, játszás, mondókázás, vagy alap dolog öltöztetés, és most már eszik mást is de a kóstolgatás is rám hárul.

Nem teher!!! Imádom a lányom csak néha jól esne ha ő is foglalkozna vele/velünk. A kapcsolata jó a kicsivel szereti de napi fél órát tölt vele amikor nem facebookozik mellette és ha én mondom hogy vigyázzon rá mert takarítani v mosogatni kell nekem 30 perc után csak ül a gyerek mellett és netezik. Így volt már 1-2 óra is hogy vele volt de szerintem ez nem minőségi idő.. Arról nem is beszélve hogy hétköznap dolgozik megértem hogy fáradt és napi 40 perc elég neki. Viszont hétvégén sem más a helyzet. Mindig talál valami kifogást, a szülei 5 percre laknak tegnap fél napot ott volt mert vendégek jöttek és ő is átment beszélgetni. Én persze főztem takaritottam nem mentem.

Már egy ideje érik ez bennem de mikor szóvá teszem nem igazán érti miről beszélek. Ő dolgozik szerinte ez elég és a többi az én dolgom.

Nem is azt várnám hogy vezessen háztartást csak hogy néha segítsen be a gyerekkel kapcsolatban. Meg az hogy neki ez belülről jöjjön.

Ha fél napig nincs bent követeli a gyereket 2 puszi erejéig de ennyi.

Tanácstalan vagyok. Sajnos az ő családjában nulla szeretet nulla foglalkozás nem volt a gyerekkel de párom mindig mondta ő mást szeretne.

Mit tehetnék?

Köszi a válaszokat!

30 N



2019. jan. 20. 10:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%

Ez nem olyan, mint amikor szépségversenyre viszik a csúnya anyák a babájukat?

Neked kimaradt az életedből és ezt vetíted a gyerekedre?

2019. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezt most nem értem. Az én gyermekkorom jó volt velem mindkét szülő foglalkozott. De párom családja más.

Csak nem értem hogy nem hiányzik neki a lánya vagy én mert képes naphosszat nélkülünk lenni (ezt a hétvégére értem) mivel hétköznap érthető a munka miatt

2019. jan. 20. 11:02
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Vannak férfiak akik nem tudnak gügyögni a gyerekkel egész nap. Majd ha nagyobb lesz akkor már egyszerübb lesz neki is.


De mit is vársz el? Vigyáz rá nem hagyja egyedül, ha takarítanod kell ott van vele. Neked fáj, hogy nem gügyög neki? Mert hát legyünk öszinték mi mást lehet egy ennyi idös babával játszani mint mondokázni és gügyögni neki... Bepelenkázza, ha kéred?

Ha el kell menned valahova vigyáz rá?


AZt sem értem tegnap mikor rokonok voltak miért nem mentél te is el, és kicsit kimozdukltál volna? Hétköznap dolgozol, hogy nem érsz rá akkor takarítani?


Èn átlátom a bajodat nekem is nem rég voltak kicsik a gyerekek. Te bezárva érzed magadat, rosszul esik, hogy nem tudsz szabadulni a gyerektöl(persze hogy szereted), és a férjed mindent megtehet... Na ez el fog múlni, ahogy a gyerek nagyobb lesz, ahogy a gyerek önállobb lesz ez változik. Egyrészt a férjed is többet fog velük foglalkozni, és a gyerek is többet fog egyedül csinálni. Te is jobban fogod szereni azt az idöt, mert mondjuk a társasozás nekd is tetszeni fog, vagy a közös rajzolás is jó móka.

Ne aggodj a gügyögös idöszakon egyszer túl leszel, és meglátod a férjed is másképp fog a gyerekhez állni.


Èn öszinte leszek kb 1,5 éves korig nekem nagyon nagy teher volt a gyereknevelés. Aztán mikor már legalább tudtunk a gyerekkel kommunikálni sokkal egyszerübb lett.

Most 6 és 8 évesek és habár hisztis mindegyik, de hihetetlen jó, hogy még egy kiállítás is érdekli öket, hogy olyan társassal játzsunk amit én is élvezek, hogy egy egésznapos turázásra képesek eljönni, hogy ha elmegyek egy félóra a postára akkor egyedül maradhatnak... Ja és nem kell popot törölni, nem kell öltöztetni, nem kell kezet mosni vagy arcot mosni, nem kell cipöt föladni rájuk. EZeket mind mind maguk csinálják...

2019. jan. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
15%

Egy hét hónapos babával a legtöbb férfi még nem tud mit kezdeni.

Azt meg nem értem hogy miért hisztizel , hogy tegnap elment egész nap és te miért nem mentél? Ugyan miért volt annyira fontos az a takarítás amikor egész héten otthon vagy ? Enni meg gondolom tudtál volna ott ha ott volt a ferjed is fél napot.

Kicsit gondolkozz el, hogy miért menekül a férjed otthonról.

2019. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

#3:

Szerintem senki se azért cseréli a gyerekén a kakis pelust, mert élvezi.


Kerdező: mutasd meg, hogy mit lehet már vele játszani, mit szeret a pici.

Csikizés, kukucs játék, kedvenc mondóka: ezeket te már ismered. Ő is szívesebben csinálja, ha tudja, hogy hogyan kell "babázni".

Az is remek apa-lànya program, ha elviszi sétálni.


Most kell benne tudatosítanod, hogy a te részed a házimunka, ez rendben van, de a kicsivel foglakozás, a gondozása NEM házimunka, és nem a te dolgod egyedül. Az apai feladatokat nem fogod átvenni.

Később ő lesz a legjobban megbántva, ha a lánya egy percet nincs el vele, és mindig anyát akarja.

A másik, hogy most mèg fekszik mellette, elvan. De mire kettőt pislog, már mászik, aztán szalad, és folyamatos figyelmet igényel.

2019. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy nem tud vele foglalkozni? Mondjuk elvihetné sétálni, vagy megfürdethetné.
2019. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat! Nem mentem mert a gyerek délelőtt eszik utána alszik. A takarítást nem pont hétvégére időzítem és nem vagyok egy harpia hogy el kelljen menekülni.

Én számtalan alkalommal kértem hogy legyen vele de mindig talál valamit ami fontosabb. Nem érdekli a pelenkazas sem az etetés. Az a baj hogy nem szokott vigyázni rá magától csak ha megkerem.

Nem teher nem vagyok leterhelve ki szoktunk mozdulni a kicsivel.

Csak azt szeretném hogy ide üljön mellé és érdeklődjön. De lehet ezt csak én gondolom.

Ismerőseim párja más mint az én férjem nekik valahogy zsigerből jön ez az egész. Én azt érzem hogy ez az egész az én dolgom.. De lehet én gondolom ezt rosszul

2019. jan. 20. 11:48
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De bírom ezt a férfiak nem tudnak a babákkal mit kezdeninem dumát. Dehogynem, max nem akarnak. Érdekes, azért elég soknak megy. Nekem pl. sose kellett kérnem a férjemet, hogy cseréljen pelust, szoptatás után elvette a gyereket büfiztetni magától, fürdet, öltöztet, rázza a csörgőt neki, sétálni megy vele, akármi. A lányunk 3,5 éves, a fiunk 2,5 hetes, mindkettőnél így volt. Csak akarni kell. Szóval igen, vannak ilyen apukák, de az a baj, hogy ezt erőltetni nem sok értelme van, ha magától nincs igénye rá :(
2019. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem nagyon érthető a leírásból, hogy mi a baj, természetesen én pelenkázom a lányomat, én is etetem, néha az apja, ha éppen ott téblábol megkérem rá, de én nem dolgozom, ő viszont igen, tehát ezeket én meg tudom csinálni, a szülés után nagyon beteg voltam és nem tudtam felkelni sem hetekig, akkor az apja pelenkázta és etette.
2019. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
46%
Lehet lövése sincs mit kezdjen a babával. Mutasd meg neki mit szokás ilyen korban "játszani" vele. Lehet nem tudott még belehelyezkedni a szerepébe. Ha ezután is "menekül" tőle/tek és inkább facebookozik akkor nem igazán apának való vagy egyátalan vagy még nem. De a kötődés így nem fog az apja felé normálisan kialakulni. Mi non stop dumáltunk a gyermekünkhöz már egészen picinek. Szerintem fontos,hogy így is érezze a baba,hogy ő is a család része. Persze nem kell 0-24ben gügyögni mi pl. soha nem gügyögtünk csak sokat beszéljetek hozzá. Hamarabb is fog nagy valószínűséggel beszélni. Sajnálom,hogy ebben a szituációban vagy,nekem tuti egy törés lett volna,ha a férjem így áll hozzá. De próbáljatok megbeszélni. Sok sikert.
2019. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!