Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsi baba mellett, hogy...

Kicsi baba mellett, hogy vezessem le a rengeteg felgyűlt feszültséget?

Figyelt kérdés

Úgy érzem felrobbanok, de folyton vissza kell fognom magam. A baba körül is termelődik feszültség, de az élet más pontjain is csak gyűlik. Nem lehetek ideges, mert a baba megérzi és ő is frusztrált lesz, és ez a rengeteg elfojtás már teljesen kikészít. Ráadásul egyébként sem telnek halál nyugalomban a napok, még a család is pluszban idegesít, senkinek nem mondhatok semmi olyat, nem tehetek semmi olyat. Mert vagy a baba lesz szorongó, vagy megbántok valakit. Már a sírást is alig bírom elviselni annyira idegesít, pedig nem egy nagyon sírós baba, és mindig annyira megbánom hogy olyankor türelmetlen vagyok vele, de néha csak üvöltenék neki hogy "hagyd már abba!!!".

Senkit nem lehet visszautasítani mert nem hozzám jönnek hanem a babához, és nagyjából semmi beleszólásom semmibe. Úgy érzem kicsúszik a talaj a lábam alól és legszívesebben csak püfölnék valamit egész nap.... Vagy sírnék.



2019. jan. 22. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Futàs, jóga, sportolj valamit! Nem írtad mekkora, mennyire van lehetoseged elszabadulni kicsit mellôle. Az elso nehany honapban pedig probalj vmit a sajat szorakoztatasodra, nezz meg egy filmet ha elalszik vagy csak hallgass zenet, aludj vele nagyokat ha tudsz. Jobb otletem nincs :( Fogadj kevesebb latogatot!
2019. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Két és fél hónapos, és még csak nem is jönnek sokan. Csak ugye párom városában lakunk én családom messze van, így csak az ő rokonai jönnek. Egyszer már majdnem mondtam hogy most nem lenne e baj ha máskor jönnének, de úgy jönne le neki mintha a gyereket sajnálnám tőlük... Ezt meg nem akarom. Tényleg annyira feszült vagyok hogy azt el nem tudom mondani és minden apróság csak ront rajta. Nagyon kevés is elég hogy kiboruljak, és senki nincs akivel meg tudnám az érzéseimet beszélni...
2019. jan. 22. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne lehetne visszautasítani. Mondd meg, hogy ne haragudjanak, de nagyon nehéz időszak van, legyenek kis türelemmel - ezt a hülyébbek is megértik (aki meg nem, arra úgysincs szükségetek).

Bízd a gyereket a párodra, te meg fuss vagy csak sétálj egyet a környéken (pár percen belül otthon van, ha felkel). Sírj egyet, ha úgy érzed erre van szükséged. És kérj segítséget, ha szükséged van rá.

2019. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Senkit nem lehet visszautasítani mert nem hozzám jönnek hanem a babához"

... akinek Te vagy az édesanyja és az érdekeit te képviseled. Hivatkozz az influenza szezonra, ha ilyen nyuszi vagy. De ha hosszú távon békességet akarsz, szépen kulturáltan mindig mondd meg az igazat. Ha modorban, stílusban és emberségben nem állsz távol a normálistól, akkor meg fognak érteni, és majd akkor jönnek, amikor neked jó. De először türelmet kellene tanulni.

Nehogy abban a tévedésben éld le az életedet, hogy az elfojtott indulatot nem érzi a baba :-) A baba állandó vételen van! És te állandóan adásban vagy! Akkor is, ha nem tudsz róla. Sőt, főleg akkor!


"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

> Müller Péter <

2019. jan. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Nyisd ki a szád pl. Ha te nem akarsz vendéget, akkor nem jön. Gondolom pár hós a gyerek, neki meg aztán mindegy, hogy jön e a 20.rokon látogatóba hetente.

Persze ha 15 éves vagy és anyád nyakára szültél, akkor nem aktuális amit írtam

2019. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Saját ház nyugi, és elmúltam 18... Pár éve. Köszönöm szépen nagyon sok jó mondat volt amit mindenképp megfogadok. Nem igazán a rokonokkal van a gond mert az csak egy plusz feszko forrás. Nem tudom mi okozza az alap feszültségemet nyilván erre kellene rájönni igaz? Köszönöm, hogy ilyen kedvesek voltatok és jó volt kiírni is magamból.
2019. jan. 22. 15:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Látogatóknak nyugodtan mondhatsz őszintén, de udvariasan is nemet (Köszönöm, kedves tőled, hogy érdeklődsz, de most fáradt vagyok, rumli van, a gyerek hasfájós... szólok, ha szalonképesebbek leszünk.)

Szedj magnéziumot, B-vitamint, citromfű teát, aludj a babával te is napközben. Néha bízd rá másra, amikor nem kell etetni vagy altatni, és menj el sétálni, futni vagy egyedül bevásárolni. Sírd ki magad a vécében vagy a barátnőidnek telefonon vagy vegyél egy boxzsákot :), olcsóbban jelölj ki ere a célra egy nagypárnát. Ezekkel biztos senkinek nem ártasz és sokkal egészségesebb, mint elfojtani vagy a gyerekre ordítani.

2019. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi okozza az alapfeszültségedet? Hát az hogy nemrég szültél egy gyereket, akivel éjjel nappal foglalkoznod kell, plussz fáradt vagy és kimerült, mert mióta szültél egy jót nem tudtál aludni. És mert minden ami eddig volt megváltozott az életedben. Nameg a hormonok.

Vannak akik olyan depressziósak lesznek szülés után hogy képesek elmenekülni otthonról hátrahagyva a gyereket, férjet, mindent.

Szóval próbálj meg többet pihenni, vagy gyerek nélkül sétálni egy órácskát, néha igyál meg este egy deci bort, és ne engedd be a hülye rokonokat :)

2019. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A citromfű tea valóban nagy segítség, én is azt ittam, mert állandóan feszült voltam. Biztosan tudod, hogy mi adja a feszültséget, esetleg nincs veletek annyit a párod? Nem tudod rendben tartani a lakást? Nem így képzelted el az anyaságot? Ne szégyelld bevallani az okokat, sírd ki magad anyukádnak, testvérednek, barátnődnek, védőnőnek, párodnak, vagy akiben megbízol. Ha nem szívesen látsz senkit, azt se tartsd magadban. Hozzánk annyit jöttek a szüleim, hogy a férjem már frászt kapott attól is, ha csak csengetett a postás
2019. jan. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!