Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiriákosz névről vélemény?

Kiriákosz névről vélemény?

Figyelt kérdés
Dimitropulosz a vezetéknevünk.
2019. jan. 24. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha görög a vezetéknév ugye mint nálatok, akkor bármiylen görög név illő hozzá.
2019. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén, szörnyű, de a vezetéknévnél egy fokkal jobban hangzik. Bár ha Magyarországon is használni szeretnétek, akkor én egy ilyen hosszú vezetéknévhez rövid nevet próbálnék keresni. Ha leginkább Görögországban éltek ezzel a névvel, akkor meg az ottani közízléshez igazodjatok, ne az itteni véleményekhez.
2019. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Sztem király! Lehet Ákosznak becézni. ;)
2019. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Dimitropoulos az "eredeti". A vezetéknevetek magyarosítva van. Szóval így erőltetett lenne egy nagyon görögös név.

Én görög eredetű nevet választanék, pl. András

2019. jan. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Hol terveztek élni hosszútávon?

Ha Magyarországon, akkor én nem adnék ennyire idegen nevet.

2019. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Magyarországon szerintem nem jó. Ha nagyobb lesz és bemutatkozik, vagy nem fogják érteni, és visszakérdeznek, vagy röhögnek egyet és úgy kérdeznek vissza.
2019. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem teljesen oké, senki nem fog fennakadni a nevén egy görög vezetéknév mellett. Az más kérdés hogy nekem nem tetszik ez a név de semmi közöm hozzá. A férjem sem magyar, hülye is lettem volna valami klasszikus magyar nevet választani gyereknek a külföldi vezetéknevéhez, mi végül nemzetközi nevet választottunk ami itthon is adható csak nem a ratyi magyaros írásmóddal.
2019. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Kiriákosz. Önmagában is olyan mint egy teljes név, egy selypitős szájából :D
2019. jan. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így nagyon hosszú... Egyébként meg tényleg Ákosz "magyarul" :)
2019. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 31 évesen beletört a nyelvem mire kimondtam. Hány éves lesz a gyerek mire egy ilyen névvel be fog tudni mutatkozni....?!
2019. jan. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!