Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
 11/96 anonim ***** válasza:
56%
8 vagyok én meg a himsovikat kerülőm akik pénzükkel akarnak parancsolni,mintha egy nő pasi pénze nélkül éhen halna.. :P
2019. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/96 anonim ***** válasza:
59%

Megértelek h szivesen lekevernél neki egy taslit, mert ezek a mai gyerekek nem tudják hol tartanak! De ne tedd!

Amit itt elmondtál azt sürgősen beszéld meg az anyjával!

Annak igaza volt aki azt írta h ha nevelni akarsz akkor mindenből vedd ki a részed. Erőszaknak nincs értelme, főleg h te felnőtt férfi vagy az meg egy kamaszlány, ráadásul nem is a te gyereked.

Vannak anyák akik nagyon elfogultak a saját gyerekükre, mondhatnám azt h tömegesen vannak ilyenek, de azért adj egy esélyt neki beszélj a nővel őszintén, h téged ne vegyenek semmibe, de ha téged nem érint a dolog akkor hagyd a nevelést a szüleire.


Lehet h ez vmi tudatalatti dolog nálad, hogy te konzervativ vagy és a szabadságvágyat akarod elnyomni a másikban, mert magadban nem élheted meg, nem tudom csak ez is egy lehetőség.

Meg minek tartanád te el a más gyerekét???

2019. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/96 anonim ***** válasza:
78%
Ne h már te határozd meg más gyerekének hová mehet iskolába max véleményed lehet,de a vérszerinti szülők és elsősorban a gyerek döntése a pályaválasztás mert ő fogja tanulni vele foglalkozni.. Némelyik pasi elgondolkodhatna már magán ,gondolom a párodnak is a te szabályaidat kell követni mindenben :(
2019. jan. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/96 anonim ***** válasza:
84%

Nem az anyja és verszerinti apja tartja el?

A tovabbtanulas és egyéb dolgokat s szüleivel kell megbeszelnie.

Nagyon nem ajánlanám, hogy pofozd a lányomat (ha lenne), én is azonnal szakitanek. Nem pofonnal nevelunk.

2019. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/96 A kérdező kommentje:

Ezek a válaszok...


Egyrészt úgy gondolom, ha együtt van egy férfi egy nővel, akkor anyagilag is segítse, még akkor is, ha nem házasok.

A gyerek tovább tanulásába igen is beleszólhat a férfi, ha már egyszer ő IS fogja fizetni neki a dolgokat. Mert akár milyen hihetetlen, sok, egyedül álló anya, vagy elvált férj nem tudja. Viszont ez nem jelenti azt, hogy ha holnap kitalálja a gyerek, hogy bálnasimogató egyetemre akar menni, Hawaii külsőre, havi 6M-ért, akkor...ugyan, hagy jelezze a pasi, hogy lóf@Xt!

És végül, a pasi tűrje el, ha leköpi és/vagy leanyázza a gyerek? Vagy hol a határ?


És továbbra is azt mondom, hogy kerülni kell messzire a gyerekes nőket!

2019. jan. 24. 21:48
 16/96 anonim ***** válasza:
87%

Osztom hetes álláspontját. 99+1%-ot kapjon a gyerek. Az sem vezet jóra, ha a nevelőszülő egy haver csak. És itt nem a 14+-os gyerekekről van szó, hanem akiknek kell szülő.

32/f

2019. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/96 anonim ***** válasza:
77%

A pofon nem nevelési eszköz, a példamutatás és a támogató otthoni környezet igen.

Ha meg lotyónak öltözik a gyereked, hát bocsi :D az enyém sosem tette.

2019. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/96 anonim ***** válasza:
77%

Én nem fogadnám el a pénzt ilyen áron ha onnantol te mondod meg a lányomnak hová kell mennie iskolába ergo te választasz neíki jövőt,ő meg disz lesz,jo h nem férjet is te fogsz neki választani mert beleadsz az esküvőbe jo

vicc,én okkal kerültem el mindig a fajtádat..

2019. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/96 anonim ***** válasza:
82%
Senki ne szóljon bele, hogy mit tanuljon a gyereke. Főleg mivel mikor egyetemre megy már nem gyerek. Ezzel lehet igazi semmirevaló, munkájukat gyűlölő, megrokkant embereket nevelni. Hagy menjen csak oda ahova akar. Nem azt kell támogatni, hogy közgazdász legyen, hanem azt, hogy olyan végzettséget szerezzen amiben jó és amit akar is csinálni. Anyagilag meg az esetek nagy részében nem is kell támogatni ha állami ösztöndíjas képzésre megy. Amennyi kell neki azt az anyja és az apja bőven előteremti neki.
2019. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/96 anonim ***** válasza:
62%

Ne támogasd anyagilag!

Ha anyázik akkor mond meg neki h ezt nem tűröd el!Mond meg az anyjának h otthagyod ha nem tesz lépéseket h a lánya tiszteljen! De te is legyél vele tisztelettudó.

Mit foglalkozol vele h k nak öltözik?

Ebben az időszakban még próbálgatják magukat a határaikaat, később rá fog jönni mi asz izléses és mi a közönséges.

Biztos nem támogatnék anyagilag egy olyan taknyos gyereket aki így viselkedik!

Amugy média meg csordaszellem hat rájuk, nézd meg a a neten miket nézeget ömlik rájuk a sok gagyi meg káris infó ezeket a gyerekek még nem tudják feldolgozni agyilag.

2019. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!