Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
 21/96 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem akarják, hogy lelki sérült gyereket csináljanak a gyerekükből a magadfajták.
2019. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/96 anonim válasza:
84%
A pofon vagy bármiféle testi fenyítés NEM NEVELÉSI MÓDSZER. Talán pofonok előtt el kellene gondolkodj, mit tettél te azért, hogy az a gyerek így tekintsen rád? Hányszor ültél le vele bizalommal beszélgetni vagy éreztetted-e vele, hogy hozzád bárminemű problémával fordulhat? Egy gyerekkel való kapcsolat sokkal bonyolultabb annál, minthogy besétálsz az ajtóm lefekteted a szabályokat és azt várod, hogy ő alkalmazkodjon hozzád, egy kvázi idegenhez. Nevelni a SZÜLEINEK a feladata, vagyis a vérszerinti apjáé és anyjáé. Ahogy ahhoz sincs jogod, hogy megválaszd hol és mit tanuljon tovább, finanszírozni sem kötelező, ez is a szülei feladata lenne, de ha te ezt önként vállalod, aztán nincs helye panasznak.
2019. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
73%

Az ilyen a párját is üti ha vmi máshogy van---- Saját tapasztalat.

40N

2019. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem neked tetszik a kiscsaj, azért nem tetszik, hogy kihívóan öltözködik :) Félsz, hogy valaki megdugja, mielőtt bepróbálkozhatnál nála :) Az anyját sem sikerül elnyomni, ettől vagy rohadt dühös :D
2019. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
96%
Fordítsuk meg egy kicsit a dolgot. Mondjuk adott egy anyuka, akinek van egy v több gyereke és lesz egy új párja akivel együtt is élnek. Ha pl az egyik gyerek kb. 16-17 éves kamasz,az a gyerek tök jogosan mondhatja hogy mivel nem az apja miért akarná ő , őt nevelni. Egy ennyi idős,közel nagykorú gyereket. Nagyon konkrétan nevelni már nem is lehet maximum csiszolni, de a nevelésnek már le kellett zajlania korábban (most konkrétan ilyen értékrend kialakításra és hasonlókra gondolok) . Szóval miért akarná egy ennyi idős kamasz gyerek hogy egy számára idegen beleszóljon az ő dolgaiba. Összetett dolog ez.
2019. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
69%

Borzalmasan félreértetek valamit és ijesztő hogy rettegtek a saját gyereketektől. A fegyelmezés nem azt jelenti, hogy neked fogytak el az érveid és erőből zárd le a vitát tekintély alapon, mint a körmösök és a naplóval fejbecseszések korában.

Ha a kétévesed nyúl a konnektor felé, akkor egyrészt nincs időd arra, hogy elmagyarázd neki, hogy "kisfiam, ott a falban az áram lakik, az erősségét amperben mérjük és ha a szívecskéden 50 miliamperocskányi áramocska megy keresztül, akkor megdöglesz és anyu szomorú lesz", másrészt nem is biztos, hogy megértené. Neked szülőként az a dolgod, hogy a közvetlen veszélytől megvédd a gyereket és kiiktasd az ezt előidéző viselkedés mintákat, kizökkentsd az adott cselekvésből. Ezt kis korban hatékonyan vagy egy majomketreccel vagy az ez irányban történő kondicionálással oldhatod meg sajnos, mondjuk rácsapsz a pici kezére (nem erőből, csak hirtelen, hogy meglepődjön, a figyelme azonnal rád irányuljon és arra amit mondasz neki) "nem szabad odanyúlni". Tudom, bele raktad a gyerekbiztos dugaszt, de nem lesz mindig ott és máshol is van konnektor ahol megfordultok vele, az pedig nincs levédve. Jobb, ha a gyerek alapból nem nyúlkál a konnektorhoz, míg nem lesz elég gógyija hozzá, hogy megértse mit mesélsz neki Amper bácsiról. Igen, a gyerek sírni fog, mert megijed. Igen, a gyereket te ijesztetted meg. Igen, nyomós okod van arra, hogy megijeszd a gyereked adott esetben és nem, nem válsz ettől a szemében szörnyeteggé és nem, ez nem oktalan erőszak. Ez csak egy példa, de nincs időd a becsapódási energiáról beszélni vagy a féktávról és, hogy miért nézünk körül, mielőtt átmegyünk az úttesten, mert épp kirántja a kezedből a kicsi kezét a legváratlanabb pillanatban és menne át az út túloldalára megnézni az ott magát illegető pillangót. A gravitációról sincs időd kiselőadást tartani, ha megindul ugyan úgy a meredély felé, ahogy a teste és a víz fajsúlya közötti különbözet okozta esetleges fulladásról sem. Ahogy az értelme fejlődik, a feltételeket és kivételeket úgy elmagyarázhatod neki és adhatsz neki nagyobb mozgásteret, de enélkül rohadt veszélyes a dolog. Aki akar, asszisztáljon nyugodtan mindenkori gyermeke öngyilkossági kísérleteihez pozitív megerősítésekkel, gügyögjön neki bátran, aztán majd tapsikoljon, ha tini korában megáll a szíve, mert ugrott egy fejest, kivasalja egy jól irányzott ifa, péppé verik az iskolában/szórakozóhelyen, mert neveletlen és nagypofájú vagy felcsinálja az első jöttment/et, mert hadd hallgasson a szívére a gyerek, meg éljen csak a mának, tök mindegy, elkaparják vagy bővül a család, mikor szórakozzon az ember, ha nem fiatalon....

32/f

2019. jan. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 anonim ***** válasza:
71%

orzalmasan félreértetek valamit és ijesztő hogy rettegtek a saját gyereketektől.

Az nem rettegés ha a maholnap felnőtt gyereknek jogot adok önnálóan dönteni iskolát párt választani. Ma már szerencsére nők dolgozhatnak,pasik 90% betiltaná,vajon miért :) de még igy is sok nő kerül ilyen függő viszonyba.. 32f te is majd iskolát férjet választasz a lányodnak? Nekem is probált apám,én nem fogok a gyerekemnek... Ma már az értelmes nők nem hagyják,én se hagytam h apám döntse el kihez mehetek hozzá.

36N

2019. jan. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/96 anonim ***** válasza:
59%

A maholnap felnőtt gyerekem mire maholnap felnőtt lesz, tudni fogja, hogy mi kell majd ahhoz, hogy életben maradjon és megálljon a maga lábán, mikor itt lesz a maholnap, ami pedig az a nap, mikor én, mint szülő leveszem róla a kezem. Nagyon világos lesz számára, hogy a tetteiért ő lesz a felelős, így bármit tesz, ő fog belőle kikecmeregni egyedül vagy az útmutatásom nyomán kérésre, közvetlenül beavatkozni krízishelyzeteket leszámítva kéretlenül nem fogok. Ez áll, amennyiben önhibáján kívül kerül ilyen helyzetbe/helyzetekbe. Amennyiben felnőtt létére gyerekként kíván viselkedni és a szülei f*át verni a csalánba, az esetben ez nem lesz a keze ügyében. Ez nem azt jelenti, hogy ne szeretném a gyerekem, csupán annyit tesz, hogy a gyerekem gyermekként kezelésére a továbbiakban nem vagyok hajlandó, mivel felnőtt. Igazából csak ennyi.

32/f

2019. jan. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 anonim ***** válasza:
64%

Én is 100%-ot kaptam mindenben, ennek köszönhetően életveszélybe soha az életbe nem keveredtem. Pár krízishelyzetem volt ugyan a szüleim halála után (20 voltam), de azokat sikeresen át tudtam vészelni a közreműködésük nélkül, mivel tőlük biztos alapot kaptam, megfelelően felkészítettek. Legalábbis én személy szerint ennek tulajdonítom, hogy mostanra gond egy szál se és egyben vagyok.

32/f

2019. jan. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
81%

Pont ahogy írod. Eltartani igen, nevelni nem. Nálunk így van. Semmi baja a páromnak ezzel. Persze figyelek is rá, hogy a gyerek ne legyen tiszteletlen vele. De azt, hogy mikor hova mibe miért, azt én döntöm el és a gyerek apja.

Nálam a verés kizárt, tehát ha ilyen előfordulna az szakító ok.

A pénz... Mikor összejöttünk nekem egyedül több bevételem volt mint neki. Tehát ha azt vesszük a közös kassza neki jobban jött mint nekem. Most gyeden vagyok a közös gyerkőccel, így jóval kevesebb a pénz amit kapok. De ez 2-3 év, aztán újra helyreáll az egyensúly.


Mozaikcsaládban nem könnyű élni. A feleknek le kell fektetni a szabályokat.

Ha anyuka úgy dönt a férfi nevelhet az oké, de ha a férfi a pénzre hivatkozva veri a mellét az gusztustalan.


Megállapodás kérdése az egész.

2019. jan. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!