Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
 71/96 anonim ***** válasza:
69%

A továbbtanulásba miért szólna bele bárki is? Hadd tanuljon már azt, amit akar. A pofon meg saját gyereknél sem elfogadott. Ostoba emberek eszköze. Remélem, aki pofonnal neveli a gyerekét, az majd öreg korában, ha beteg lesz és demens, vissza kapja tőle a "nevelő célzatú" pofonokat.

Olyanokba, hogy pakoljon el maga után, tisztelettel beszéljen másokkal, segítsen a házimunkában, nyilván van beleszólása, mivel ezek az együttélés által a nevelőszülőt is érintik.

A pénz kérdésre: Szerintem ha az egyik félnek van egy közös házasságból származó gyereke, onnantól kár a teljesen közös kassza. Egy szülőnek mindig a gyermeke lesz a legfontosabb, a fő prioritás. A nevelőszülőnek meg nyilván nem. Így semmi értelme a közös kasszának, mindig azon megy majd a nyekergés, hogy kinek a kölyke viszi a pénzt.

2020. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/96 anonim ***** válasza:
12%
Az külön vicces, hogy mennyien hiszik azt, hogy az egyetem alatt el kell tartani a gyereket. Ösztöndíj, diákhitel, diákmunka... Ti láttatok már egyetemet belülről? Nagyon sok egyetemistát nem tartanak el a szülei.
2020. jún. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/96 anonim válasza:
18%
Undorítóak a válaszok, nem fogják fel a nők, hogy a férfi tesz szívességet, ha hajlandó beállni egy ilyen "családba". és ezért igenis ő a főnök.
2020. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/96 anonim ***** válasza:
82%
72: Nagyon sokat pedig igen. Én pl "láttam egyetemet belülről" nem büfészakon. Amellett, hogy így is meg kellett harcolnom a tananyaggal (két műszakos gyári diákmeló mellett nappalin lehetetlen lett volna). Másrészt az én szüleimnek nem volt pénzük szinte semmire, legalább 3 évvel hamarabb mehettem volna egyetemre, ha nem csak az állami finanszírozás lett volna opció, például.
2020. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/96 anonim ***** válasza:
18%

74: Oké, én meg nappali egyetem mellet dolgoztam teljes 8 órás munkaidőben, nem diákmunkában eladóként szintén nem büfészakon 3 évig. És államira jártam. Még nagyon sok csoporttársam így tett. Ja, hogy órák után is dolgozni kellett, meg hétvégéken 12 órázni? Hát ez ilyen... Műszaki egyetemeken általában nem magas a ponthatár, mivel nagyon kellenek a műszaki szakemberek. Oda könnyű bekerülni, nehéz bent maradni, olyat még életemben nem láttam, hogy valaki 3 évig nem tudott egy nyomorult szakra sem bekerülni. Akkor lehet nem kéne egyetemre menni, ha már ez kihívás.

Azért bírom, mikor nekem próbálják megmagyarázni, hogy milyen nehéz államira bekerülni, meg diákmelózni egyetem mellett...

2020. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/96 anonim ***** válasza:
93%

"olyat még életemben nem láttam, hogy valaki 3 évig nem tudott egy nyomorult szakra sem bekerülni. " Olyat én sem. Olyat viszont igen, hogy nem próbál görcsösen egyetemre bekerülni, hanem dolgozik amíg nem tud jobb esélyekkel indulni (én pl lenyelvvizsgáztam plusz pontokért közben) és nem mindenáron minden éven próbálkozik. Én egyetlen szakra jelentkeztem, "egy nyomorult szakra sem bekerülni", ha te végig próbálgattad amit lehetett, az megintcsak nem az én gondom.

"Azért bírom, mikor nekem próbálják megmagyarázni, hogy milyen nehéz államira bekerülni, meg diákmelózni egyetem mellett..."

Én is bírom az okoskodást, csak általában lepereg rólam :)

2020. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/96 anonim válasza:
85%
#76: A szakok kb 2/3-án minimum ponthatár van, azaz 280.
2020. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/96 anonim ***** válasza:
91%

Ez a kerdes hogy kerulhette el a figyelmem?

Nyakig benne voltam egy ilyenben, ezert tudok sajat tapasztalatot irni. Nőként hehe.

Nekem 1 pasinak 4gyereke volt amikor összebútoroztunk. En eleve egymagam jol elvoltam es eltartottam a sajat gyerekem es neveltem is, mint ahogy az exem is edesapakent. Ennek ellenere en ugy gondolom/tam, hogy ha van uj parom es elotte megbeszeljuk a gyereknevelesi elkepzeleseinket, akkor annak megfeleloen jarunk majd el mindketten. En ebben azt kepviseltem, hogy o nyugoetan szoljon, ha olyat lat a gyerekem reszerol, ami ot zavarja, amivel nem ert egyet vagy amire megtanitana stb. Annyit kertem elsokent nekem szoljon, ha nem teljesen evidens dologrol (mint peldaul koszones, koszonom vagy kezmosas eves elottrol van szo), hogy ha netan elozoleg en es az edesapa mast vartunk el a gyerektol, akkor ne keruljunk mint par ket kulonbozo oldalra es ezzel valamelyikonk rosszabb pozicioba a gyerek elott. Persze mindent el lehet magyarazni, csak eleg hulyen jon ki, ha en engedem hogy a gyerek egyedul lakozza a kormet a parom meg rauvolt hogy mit kepzel magarol az utcalanyos. Szoval csak ezt akartam ezzel elkerulni.

Forditott esetre vonatkozoan mivel o mar regota egyedul elt es szinte felnottek voltak a gyerekei, azt szerettem.volna, ha nem.nekem kell "nevelni/atnevelni oket" (pl megtanitani mosakodni vagy takaritani vagy kutyatsetaltatni), hanem en is maximum szolok ha valami nagyon zavar es valtoztatni kellene.


Tudni kell, hogy az en jovedelmemmel az o gyerekeinek az eletszinvonala ugrott hatalmasat, tehat ne hidd en orultem a penzes pasinak, hanem szerintem o lelegezhetett fol, hogy vegre nekem koszonhetoen o is tud venni ertekes karacsonyi ajandekokat a gyerekeinek, vagy honap vegen marad felreteheto penze, ami elottem egyaltalan nem volt lehetseges.

Es akkor a forditott felallasbol egy kis izelito valaszkent

Pl.:


- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, protinak sminkelve/öltözve?

Na hat ezt egy ido utan en se ertettem. Apuka szolt a sajat gyerekere en csak finoman utaltam nem elonyos, de en lettem a paraszt.


- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

Na ezt se ertettem. En szoltam hogy valahogy ra kellene venni a tanulasra, meg nem hagyni hogy a kozepsuliban is ugy lebecoljon, mint az altalanos iskola vegen aminek koszonhetoen nem is vettek fel a megalmodott kozepsulijaba a gyereket, de itt is en lettem a gyerek szemeben a dilis mostoha, aki feltetelekhez kot mindent (mert pl mobilkorlatozast javasoltam ha bukora kezd allni egy tantargybol mert tanulas helyett a mobilt nyomkodja hazaerkezestol elalvasig).


- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?

Na azert az en gyerekemhez es en se az ovehez nem nyultam es ez tabu. Eleve a sajatomat se vahom pofan, es remelem kesobb se. Viszont a parom gyerekeit a mostohafaterjuk egyszer pofonverte (az egyiket mert a sajat anyjaval feleselt es ...nem irom ki még magara ismer). Na ott nem az anyuka akadt ki, hanem a gyerek de annsira hogy el akart koltozni az apjahoz.



Nalunk az egyik gyereke meg miattam.koltozott el ugyanis megunzam hogy a koszos szorhullato kutyaja utan nekem kell takaritani es egyszer egyertelmusitettem, ha nem hajlando takaritani a kutyaja utan akkor a kutya is es o is mehet. Ezen ugy besertodott hogy elment edesanyukajahoz. Persze hurra mert vegul a kutyajat is magaval vitte es azota a lakasunk tiszta es nem jarunk bokaig a szorben es a mocaokban.

2020. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/96 anonim válasza:
2020. júl. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/96 anonim ***** válasza:
22%

Most linkelték be ezt a kérdést egy másik kérdésre válaszul.


Kemények az itteni válaszok, és én is kemény leszek.


Nem kell olyan nő, aki nem fogadja el, hogy én vagyok a főnök, főleg, hogy megtisztelem azzal, hogy felvállalom a balek szerepét az ex-kanja helyett.

2020. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!