Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A min. Elnök által beígért...

A min. Elnök által beígért milliók és az életre szóló adómentesség, kinek hozta meg a kedvét ahhoz, hogy 4 gyereket szüljön?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért a nők kapják, mert ha valaki szült már nőként négy gyereket az feltehetően nem karrierista, valószínűleg a férj a főkereső a családban (ha a nő visszamegy egyáltalán dolgozni). A férfinek adott adókedvezmény sokkal több lenne. Egy-egy kivételes eset leszámítva (nem néztem igaz-e rájuk de a miniszterelnök családja nem ilyen?) nem sok eset van ahol az anya szj-ja jelentősen megterheli az államkasszát.
2019. febr. 12. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
76%

Életre szóló adómentesség? Majd akkor, ha ÁFA-t se fizetek! Addig minden elköltött 100 forintból 27 adó.

Egy 6 tagú család sokat költ. Kaja, rezsi, bérlet, ruhák. Oda kell mondjuk fejenként 100 ezer, az 600 ezer. 162 ezer ft ÁFA havonta.

4 gyerek mellett nem sok nőt ismerek, aki rohan vissza dolgozni. Gyed, gyes, gyet: amúgy se sokat adózik, mert mondjuk bruttó 28 ezerből mit vonnak.

És akkor számold ki, hogy mennyibe kerül egy gyerek. Szakkörök, bicikli, szemüveg, fogszabályozó, nyári tábor, nyaralás, mozijegy, és mindez négyszer. És akkor később fősuli, jogosítvàny, életkezdés.

És mivel segít az állam? Olcsóbb hitellel. 4% helyett 3% kamat. Ja, és egyik bank se fog 10 milliót odaadni senkinek úgy, hogy a havi 45-50 ezres hitelt nincs miből visszafizetni. De ilyen is sok lesz, aki felveszi ész nélkül, aztán 10 év alatt beüt a balhé, és jön a behajtó.

Azt most nem matekozom ki, hogy ha állam bácsi ad 3% kamatra 10 misit, vagy 35 misit, akkor mire visszafizeted, mennyivel többet fizettél be a kasszába. A bankok is ebből a 3%-ból élnek, de én még csak gazdag bankárt láttam. Nem a jótékonyság az első, ami beugrik.


Ezt segítségnek tálalni jó nagy pofátlanság.

2019. febr. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
61%

nekem van 3 gyerekem ,de etől még nem lett kedvem 42 évesen 4. gyerekhez ,ennyi gyerekhez pénz is kell ám .

ez a kisebbségnek és vagyonosoknak kedvez megint bár kisebség amugy sem dolgozik,rájuk ez nem vonatkozik,ez azoknak jó ahol havonta milliokat keresnek.

én még a mostani ado kedvezményt sem tudom tejesen igénybe venni ,mert nincs annyi br bérem.

2019. febr. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
16%
Ki díjazza azt , hogy valaki bszik védekezés nélkül? Olyan, mint amikor az abortuszt akarták betiltani? Ezt is csak férfi találhatta ki. Akinek nincs pénze ne vállaljon gyerekem, 2 lakás, felső kategóriás autók, évente több kontinensen nyaralások. Kína népességnének a túllépése a cél vagy? Alap, ha vállalok gyereket, akkor egy lakás naki van félretéve. Ergo min 150 mill körül, felnevelés, taníttatás, utaztatás, mert lásson világot. Gyerek 50mill/fő a minimum. De mások vállaljanak gyereket 10mill vagy ja bocs, 100eft Í/főre is. Majd a hitel, aztán lesz majd svájci frank meg más állam. szánalom.
2019. febr. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
73%

Kéne nekik egy jó szociológus, szociálpolitikus.

Az emberek az első és a második gyereket nem vállalják a pénz hiánya miatt, nem a harmadikat, negyediket.

Sokkal több születendő gyereket jelentene ezért a gyermektelenek támogatása.

2019. febr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
A nemzetközi tapasztalatok szerint pénzzel nagyon drágán növelhető a szülési hajlandóság. Az anyukák életét és munkában maradását elősegítő intézkedések hatnak. Könnyen hozzáférhető bölcsőde, részmunkaidő, és ha egy 31 éves, nem várandós alapdiplomás nőre nem úgy néznek, mint aki mindenórás.
2019. febr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
70%
4 gyerek??Fel is kell azokat nevelni.Komolyan a pofam leszad ettől a szemfenyvesztestol.Jól hangzik az adómentesség meg a milliók,de 4 gyereket ruhaztatni iskolaztatni.
2019. febr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
42%

"Ha az emlékezetem nem csal, akkor -jó esetben- egy apuka is kell e gyerekek felneveléséhez.

Az apák miért nem kapnak ugyanolyan adómentességet?

Vagy a férfiakra nem érvényes ilyenkor az egyenjogúság?!"

Mert jó esetben együtt, egy kasszán élve neveli a gyerekeket apuka meg anyuka, tehát anyuka adómentességét apukat is élvezi élete végéig - az egyenjogúság jegyében. Majd ha még jobb helyzetben lesz az ország gazdaságilag, akkor apuka is kap adómentességet. Meg a gyerekek. Meg a szomszédnéni.

2019. febr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
42%

"etől még nem lett kedvem 42 évesen 4. gyerekhez"

Nem is rólad szól a történet, hanem a 40 éven aluliakról.

2019. febr. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
91%

Szerintetetk 8 általánosal, esetleg szakmunkábizonyítvánnyal melyik Északkelet-Magyarországon vagy az Ormánságban élő nő fizet magas személyi jövedelemadót? Vagy vesz minimum 7 személyes autót, és nem emlékszem hány milliós házat/lakást?

Nem gondolom, hogy a romáknak sokat segítenek ezek az intézkedések. Egy másik kisebbségnek, azoknak a középosztálybeli családoknak, akik négy vagy több gyereket szeretnének, nekik segít. Tőlük se sajnálom, de a gyerekek többsége nem itt születik. Velük mi lesz?

2019. febr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!