Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A min. Elnök által beígért...

A min. Elnök által beígért milliók és az életre szóló adómentesség, kinek hozta meg a kedvét ahhoz, hogy 4 gyereket szüljön?

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
72%

"Életre szóló adómentesség? Majd akkor, ha ÁFA-t se fizetek!"

Szó se volt életre szóló adómentességről:

"Bejelentem, hogy azok az asszonyok, akik legalább négy gyermeket szültek és neveltek, életük végéig mentesülnek a személyi jövedelemadó fizetése alól."

[link]

2019. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
74%

Ráadásul a 4 gyerek végtelen soknak tűnik, mikor még egy sincs. Pont azt látom, hogy 30 felett is egyre több a szingli. Szeretne ő férjet meg gyereket szülni, csak nincs kinek. Mikor azt látja az ember mindehol, hogy ovis korára a legtöbb gyerek szülei már nincsenek együtt, sőt egyre több kismama már a szülésre egyedül marad, akkor ott azt az egyet is kétszer fogja végig gondolni. Mert nem Orbán Viktor fogja felnevelni, hanem ő, egyedül. És még mindig 15-20 ezres gyerektartást fizetnek rengetegen, mikor többe kerül az első jó minőségű babacipő.

De tök szuper, hogy most megveheted hitelből, aztán az 50 ezres törlesztőt pont ki tudod fizetni a gyes-ből, a családiból, és a gyerektartásból.

Vagy gondolom ezt is egyben, kamatostól kell majd visszafizetni, ha beadják a válást. 🤔

2019. febr. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
45%

"8 általánosal, esetleg szakmunkábizonyítvánnyal melyik Északkelet-Magyarországon vagy az Ormánságban élő nő fizet magas személyi jövedelemadót? Vagy vesz minimum 7 személyes autót, és nem emlékszem hány milliós házat/lakást?

Nem gondolom, hogy a romáknak sokat segítenek ezek az intézkedések. Egy másik kisebbségnek, azoknak a középosztálybeli családoknak, akik négy vagy több gyereket szeretnének, nekik segít. Tőlük se sajnálom, de a gyerekek többsége nem itt születik."

De nem is az a cél, hogy a nyomorba szülessen még több gyerek. Pont ezért támogatják a kb. átlagos jövedelműeket, nem a legszegényebbeket.

2019. febr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
69%

#20: 40 alatt vagyok, 3 pulya van, és nem lesz 4.

Mert nem lehet.

Minden 2. szülés császár. Abból 4 ugyan nem lesz senkinek. Ki akar meghalni ennyi pénzért?

Sok családban a 2. is csak álom.

Sok családban az 1. is 40 felett érkezik.


Ezért van az, hogy egy 9,5 milliós országban nem sokan vannak, akik ezt igénybe tudják venni. Tegnap olvastam, hogy 50 ezer (picivel alatta) jelenleg a 4 gyerekes anyák száma. És kérdés, hogy ki az, aki mondjuk nem gyet-en van, nem közmunkás, nem közalkalmazott, és igénybe is tudja venni, és jelent is valamit.

Pont ezért nem az apák kapják: ők sok esetben két helyen is dolgoznak, sose mégy táppénzre, túlórázik, nincs évekig gyes-en, stb. Tízszer annyiba kerülne az ő adókedvezménye.

2019. febr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
79%

#24:

Na látod, mi pont ez a réteg vagyunk! 40 alatti, házas, 3 gyerekes, mindketten dolgozunk. Mit nyerek? Mi fizetjük be azt az adót, amiből most tudnak osztogatni.

Pl. egy ideje nézegeti a férjem az autókat, mert a miénk kinőttük. És szép meg jó a 2,5 millás támogatás, csak a többire kéne hitelt felvenni.


Ez az egész rózsaszín ködös süketelés semmi másról nem szól, csak hogy hitelbe hajszolja a fiatalokat.


A CSOK is erről szól. Ami 5 éve 4,5 milliós lakás volt, az ma 14,5 millióért cserél gazdát. 10 misivel több! Erre kapsz 3 gyerek után 2,6 milliós támogatást. De jó, csak 7,4 millióval több hitelt kell felvenni, mint 5 éve! És mennyivel keresel többet? 10 ezer?

A mai 30 alattiaknak jelenleg albérletre is egyre kevesebb esélye van, nem hogy saját lakásra. Ezt hozta a CSOK.

2019. febr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
83%

Talán ha keletet felemelnék, ahol nyomor van, elkezdenènek dolgozni az emberek és talán még szülnènek is valamennyit.

Egy olyan társadalomban ahol nyugati árakhoz balkáni fizetés jár, és a második legkorruptabb ország, szar egészségüggyel, kilátástalan jövőképpel a gyereknek... vagy azért szüljek, hogy a futószalag melletttt robotoljon heti hat napot?

Valószínű...

Hozzák rendbe azt, amit elcsesztek, és akkor nem külföldön születik minden HARMADIK magyar. Bár nem valószínű, hogy lehet. A magyarok szétszóródnak, az ország a nyugdíjas fityeszeseké lesz, a fiatalok meg észhez kapottan nem maradnak itt, akiket meg ideszülettek, úgyis lelépnek, maradni se nagyon lesz miért, annyian halnak majd meg szívrohamban meg rákban. Idejében kellett volna kezdeni a népbutítást, a fiatalabb generàció már elég látott ahhoz, hogy felmérje, mi megy az országban.

Tanulom a németet, beszélem az angolt, befejezem a saját magam pénzelte egyetemet, szerzek egy kis tapasztalatot, és öt éven belül elhúzok.

Ami meg a tendenciát illeti, nem lehet azon változtatni, hogy nyugatias gondolkodásunk legyen. Nekünk az élet értelme nem csak a család, hanem a karrier, a sikerek és ahhoz jön a párkapcsolat és a gyerekek plusszban. De ha nincs gyerek sincs probléma, mindenki ítélkezzen a saját teste felett.

Én nem adom bérbe a méhem, hogy aztán ne legyen apja. Mert sajna az állam az elsőszámú apa, nem a genetikai, mivel ő valószínű hat napot fog folgozni, egyet meg pihen, hogy tovább bírja, ha itt maradunk. Krll ez bárkinek? Nem.

Egyszóval, nem lehetett engem ezzel megvenni.

2019. febr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
86%

4 gyerek nagyon sok.


Ha "időben" elkezdik összehozni, akkor is minimum 2-3 év kell a gyerekek között ha nem akar totál becsavarodni az anya.

Azért lássuk már be 4 db korban egymáshoz iszonyú közel levő gyerek iszonyú megterhelő (már persze ha nem azt az elvet követi vki hogy "kicsapom az árokpartra hagy nőjön mint a fű" ) márpedig aki nem egy nagyon alacsonyan képzett, szociálisan rászoruló réteg, az nem ezt a mentalitást képviseli gyereknevelés terén.

4 kicsi gyerek mellé sok sok plusz segítség kell.


Vagy apa (dehát neki ennyi emberre nyilván rohadt sokat kell dolgoznia, hacsak nem ül vmi tuti állásban de azért ez lássuk be kevesekre jellemző) vagy nagyszülő (aki vagy él még vagy nem, vagy beteges vagy nem, vagy dolgozik ő is, esetleg egyszerűen nem alkalmas nagyszülőnek) vagy fizetett segítség (amihez szintén nagyon magas jövedelem kell hogy a 4 gyerek közül legalább 2-t mondjuk rábízzon vkire ha mind a 4 et akarja, arról nem is beszélve )


És akkor nem beszélünk az eü részről, hogy egymás után ennyit szülni szoptatni éjszakázni majd előről kezdeni- vajon mennyit vesz ki szerencsétlen nőből?

Oké vannak biztos olyanok , akiknek ez meg se kottyan de nem ez a tipikus.

Ha anyuka összeroppan vagy idegbeteg lesz segítség nélkül, az megint kinek lesz jó? :O

A másik oldalról nézve pedig, nem is "állnak neki" időben a 4 gyereknek (mondjuk huszonéves kor közepe felé) akkor meg semmi garancia rá, hogy harmincas évei vége felé is hipp hopp teherbeesik vki a többedik gyerekkel.

Sőt az is gyakori, hogy eleve az első második is évekbe telik, mire összejön ( a rengeteg pcos, ir-es és egyéb beteg)

Én most csak emberi szemszögből gondoltam végig, nem a gazdasági vagy politikai vonulatot nézem- ez alapján ez egy hülye ötlet, és ettől aztán nem leszünk többen ez fix.

A 4 az NAGYON sok egy átlag magyarnak, aki a másodikat is erősen meggondolja.

2019. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, ennyi is marad. Nekem az ép elmém megőrzése többet ér :D

(ezzel nem leszólni szeretném a sokgyerekeseket, de én kettőnél többel nem bírnék el, pláne, hogy az enyémek giga-mega-elevenek)

Egyébként meg rettentően elhibázott gondolatnak tartom ezt az egészet. Ezt a rengeteg pénzt, amit most kiszór a kormány, lehetett volna inkább az oktatásra, egészségügyre is fordítani. Jelenleg nagyobb problémának érzem, hogy ha beteg a gyerek, fizethetek többtízezer forintot magánrendelésre, mert a tb-s szakrendelésre minimum fél évet kell várni, és még szar is (saját tapasztalat), vagy hogy a nagyobbik gyerekem iskolájában azt nem lehet megoldani, hogy normálisan tudják tárolni a kabátokat, tornacuccot, mert nincs pénz szekrényekre, egy osztály egyetlen szekrényt használ, ahonnan maximum kicibálni lehet a kabátot, a fele állandóan a földön van és azon taposnak a gyerekek. Van olyan tanár a suliban, aki három iskolában tanít, ezért sokszor azt se tudja, hol van éppen, de a tankerület nem tud felvenni három tanárt a három iskolába, pedig nagyon kéne mindegyik helyre főállású tanár. És még napestig lehetne sorolni, hogy csak ezen a két területen mennyi hiányosság van. De neeeem, inkább lapátolják a pénzt arra, hogy 3-4 gyerek szülessen minél több családban, ahelyett, hogy arra fordítanák, hogy ahol akár csak egy gyerek is van, ott normális körümények között tudják nevelni.

2019. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
0%
De aki így gondolkodik mennyit költ, van hónap, hogy elmegy csak magamra 2-3 millió.
2019. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
80%

40 éves nő vagyok,4 gyerekem van.


Szerintetek mennyire "kapkodnak" utánam a munkáltatók ha egy állásra jelentkezik mellettem egy nulla gyerekes, egy fiatalabb vagy egy egy gyerekes?

Hát elmondom, hogy nem engem választanak.

Pedig nekem segítségem is van, ha esetleg betegek, és amúgy sem betegesek hálistennek (de ez senkit sem érdekel)

Ezen kívül mehetek persze a szakmám helyett máshová, gyárba. Három műszakba. Kevés pénzért rossz meló (hülyének is megéri nem? :( ) a családi adókedvezményt a férjem kihasználja, talán pár ezer marad belőle amit én tudok érvényesíteni.

A munkahelyi tapasztalataim pedig a 4 gyerek miatt nyilván nem annyik, mint annak aki 40 évesen szüli az elsőt, bár igyekeztem itthon képezni magam és nem elmaradni a változásoktól . (és a gyerekek között dolgoztam is egy egy évet)

2019. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!