Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
 11/91 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de minek vállaltál kettőt? Nyilván az első után is ilyen volt.

Természetesen egyenrangú szülő a férjem és a háztartás se csak az én melóm.

2019. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
75%
Általában ő bevásárol, fürdet és hétvégén viszi őket programokra. Mosogatni, főzni, porszívózni és hasonlókat is szokott kérés nélkül, de ezeket azért többségében én csinálom, mivel ő reggel 7-kor indul, este 7-9-re ér haza.
2019. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van kedves utolsó,de egy gyerekkel még úgy ahogy boldogultam, de kettő azért már több energiát igényel.

Amig gyerekek nem voltak, mindketten dolgozni jártunk, pici lakásba laktunk, egyedül elgyőztem, akkor még a porszivózást, vagy kisebb munkát megcsinált...Ugye mindig minden katonásan állt, nem nagy fáradságot igényelt, meg huszonévesen az ember jobban is bírja, de már közel a 40 hez, hamarabb elfárad

2019. febr. 12. 12:54
 14/91 A kérdező kommentje:

Értem én, h többségéban az anyuka csinálja, nem is minden nap várja el az ember, de azért néha jól esne. Pl. az esti fürdetéseket is én csinálom, azt átvehetné, (de hiába mondom....)én addig vacsi után el tudnék pakolni, vagy ha én fürdetek, ő elpakol.ÁÁÁÁÁ?! Dehogy! Vagy egyik este ö mesélne mesét, másik este én, ő megy el leghamarabb az ágyba aludni, jó éjt se kíván a gyerekeknek.

Egyébként ami elszomiritó, hogy mondom is neki...nem csak itt panaszkodok, és süket fülekre talál.

És ő volt az, aki jobban szeretett volna gyerekeket, mint én.Tehát nem úgy lettek, hogy csak én akartam....

Amolyan lustának, primitiv gondolkodásunak vélem most őt nagyon. (főleg, ha látok más apukákat)

2019. febr. 12. 13:00
 15/91 anonim ***** válasza:
100%
És mit reagál arra, amikor elmeséled, hogy a játszón csak apukák vannak? Én még hozzátenném, olyan jó társaság, hátha erre felkapja a fejét. Amúgy meg minek teszed elé a tányért? Nincs keze, lába? Tudod, mikor szolgálnám ki a kiskirályt, egy frászt! Állj már a sarkadra!
2019. febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeknek milyen a viszonyuk az apjukkal ebben ez az esetben?


Tényleg állj a sarkadra.

Törődj csak magaddal és a gyerekekkel őt meg hagyd kicsit hogy kivegye a részét a dolgokból. Vedd levegőnek !

2019. febr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 A kérdező kommentje:
Nagyon semmit nem szól. Van h az utcán ő is látja, hogy szinte csak apukák vannak kint a gyerekeivel. Hogy miért szolgálom ki? Egyenlőre ő a kenyérkereső, abból élünk amit ő keres...de már néha nagyon unom, h elé is oda kell tenni az ételt, mint egy kisgyerek elé. Van ha olyat főzök, amit szedni kell, akkor kérem, álljon fel az asztaltól, és jöjjön, szedjen magának, ne én szedjek 4 főre, ő meg csak leül az asztal elé. Na akkor jön, és szed
2019. febr. 12. 13:18
 18/91 A kérdező kommentje:

Szeretik az apjukat, de inkább anyásak, nekem mondanak el jobban dolgokat. Vagy ha szeretnének valamit, csak engem kérdeznek. Lehet ők is érzik, h csak jobban anya van.

Anno nekem is jobban anyukám foglalkozott velem, ő vitt mindenfelé, apukám állandóan dolgozott, és erre mai napig felnőtt fejjel is emlékszem.

Én sétálok velük, én fürdetem őket, állandóan én adok nekik enni, én mesélek este állandóan, én bújok közéjük, amig elalszanak...

2019. febr. 12. 13:21
 19/91 anonim ***** válasza:
48%

Nekem mindenben segít!

Minden nap ő fürdet munkából haza érve, felöltözteti pelenkázza. Ha kell elmosogatom felsöpör. Kitereget, mos. Mindig megkérdezi mit kell segíteni. De ha nem is kérdezi és megkérem szó nélkül megcsinálja.jatszik a gyerekkel is. Mesét olvas neki. Vacsorát csinál. Plusz még kint mindent. Fát vág, fűti a lakást, rendet rak az udvaron. Grazst takarít. Minden ilyesmi. Kutyáknak ad enni, macskának. Vizet. Adóbevallást csinál, hivatalos ügyeket intéz, postára boltba megy.

Ajha most látom csak tényleg mennyi mindent csinál ahogy ide leírtam. :O

Haza jön a munkából meg is lepem valamivel. :) Kérdező sajnálom hogy a párod nem segít. Alap dolog lenne. De te ezért ne dolgozd halálra magad. Mond meg neki hogy vegye ki a részét, nem csinálhatsz otthon mindent egyedül te! Főleg a gyereknevelést. Az két emberes!

2019. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
68%

Mindenben. Néha még zavar is, hogy itthon ülök ő meg munka után még csinálja, de hát ő ilyen, ő tanított meg takarítani, mert 3szintes családi házban lakott én meg anyáméknál és nekem csak a szobámat kellett takarítani.

Itt meg egy 1800 m2es portát kell rendben tartani. :)

Most tanfolyamra járok fizetősön, a gyakorlati napokon ő lesz a gyerekkel, igyekszünk mindent ketten megoldani nem bevonni a nagyszülőket (gyakran!).

Olyannyira jó apa, hogy egyik ismerősünk mindig szomorú arccal néz felénk, ha tesójáéknál vagyunk, hogy az ő ura focimeccsen van családi rendezvény helyett az enyém meg még foglalkozik is a gyerekkel.

Kérdező: állj a sarkadra, nem a csicskása vagy, ha nem tetszik, hagyd ott!

2019. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!