Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
 31/91 anonim ***** válasza:
100%

Férjem amikor hazaér egyből keres magának valami kaját a hűtőben, ha van meleg kaja akkor kiszedi, megmelegíti magának (nyilván nem várja el h én szolgáljam ki hiszen egyenrangúak vagyunk), ha hideget eszik azt is magának intézi. Vacsi után az elpakolást az csinálja akinek épp aznap eszébe jut. Sokszor ő csinál vacsir a gyerekeknek is, pl.tejbedarát, vagy akár nekem is ha megkérem.


A férjednek azt mondd h mivel ő is csak 8-tól 5 -ig dolgozik, neked mért kéne este ia robotolnod? Te is szívesen pihennél vagy tévéznél. Vagy ha szerinte a házimunka nem munka akkor ő is nyugodtan elvégezheti, mi tartja vissza? Sőt akár otthon is maradhat a gyerekekkel...

Dolgozni amúgy tervezel valamikor visszamenni? Ez amugy fura h azt mondod h azért rakod elé a tányért mert ő keresi a pénzt. Ha ezt ìgy érzed az elég szomorú, nem kéne h ez szempont legyen. Az lenne a normális ha néha ő is ugyanúgy csinálna neked vacsit ha megkéred ahogy te neki


Két gyerekkel amúgy baromi nehéz egyedül, szóval le a kalappal, főleg amikor pl.betegek is, kb lehetetlen kivitelezni.

Én biztos h nem maradnék együtt ilyen emberrel - ha nem segìt semmit és a gyerekekkel sem törődik akkor egyáltalán minek van ott? Egyszerűbb lenne nélküle. Ìgy a gyerekek sem fognak hozzá kötődni.

2019. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: tudom h ez nem vìgasztal de egyébként szerintem sajnos sok helyen van úgy ahogy nálatok, habár itt sokan (köztük én is) leìrták h náluk besegít a férj, én azt látom h ma Magyarországon még mindig sokaknál az a közvélekedés h a háztartás és a gyerekek a nő dolga, szegény apa mire hazajön a munkából nehogy már ne tudjon pihenni - és sajnos ezt a nők is sok helyen így gondolják, lehet h azért mert ők is így nőttek fel? Nem tudom. Mindenesetre nálatok azért durva h még sétálni se viszi el a gyerekeket, de még az anyjához se ? Ne hagyd magad!
2019. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
100%

Te hogyhogy nem dolgozol? Nekem az jön le a leírásodból, hogy már nem olyan kicsik a gyerekeitek.

Az a baj, hogy így teljesen ki vagy szolgáltatva a férjednek, ő meg ezt szépen ki is használja.

2019. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít. Minden házimunka közös: van amikor ő főz, van, amikor én. Ő vásárol, mos és tereget; takarítani inkább én szoktam. A legkisebbel pl. ő volt itthon GYES-en.

Hálistennek ép, egészséges ember, nem béna, nem nyomorék, tehát nem kell kiszolgálanom, mert képes magának ételt szedni és melegíteni.

Gyereknevelésben pedig abszolút nem helyes az a kifejezés, hogy "segít". A gyermek az övé is, tehát a nevelés pont annyira feladata, felelőssége, mint az anyának. Szóval a nevelésben nem segítenie kell, hanem részt vennie. KÖTELESSÉGE!

2019. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
*kiszolgálnom (előző voltam)
2019. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem mindenben partner, a teljes házimunkát elvégzi, ha olyan a helyzet, ha pedig arra van szükség, egész álló nap intézi a gyerekeinket. A kajáról pedig annyit, hogy sokszor Ő főzi meg az ebédet/vacsorát. Szuperül főz, a gyerekek imádják az apjuk és az én főztömet is, gyakran van úgy, hogy én játszom a gyerekekkel, a férjem főz. De ha úgy alakul, simán kiviszi Őket, elviszi boltba, játszóra, játszóházba. Nem tudnék úgy élni, ahogy a kérdező.
2019. febr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha nem tennéd elé a kajàt? Éhen halna? Kétlem...

A helyedben visszamennék dolgozni és lefektetném a szabàlyokat.

2019. febr. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
29%

Erre a helyzetre lehetne megoldas a fizetett segitseg (babysitter, ennivalorendeles, takaritono). En egyedul ezeket biztos, hogy nem csinalnam meg. Ha o sem akarja, viszont szeretne, hogy meglegyen, akkor fizessetek erte. En nem hagynam, hogy cselednek nezzenek a sajat csaladomban, viszont nem is ,,adnam igy ki" a ferjem idegeneknek, hanem vele beszelnem meg szemelyesen. Ha nem reagalna ra, akkor elmondanam egyszer, hogy mostantol mi az, amit megcsinalok, es mi az, amit nem, es tenyleg nem csinalnam meg. Nem vagy az anyja. Eddig ugy tunik, neked nehez volt meghuzni a hatarokat, talan egy bizonyos pontig szivesen is csinaltad azert, hogy o jol erezze magat, de mar nem birod, elfogyott az energiad. Szeretned, ha egy neki is es egy neked is megfelelo megoldast tudnatok talalni kozosen. Ez lehet a fizetett segitseg.


Ha eddig igy volt, es csinaltad, akkor honnan tudja a ferjed, hogy komolyan gondolod, hogy nincs energiad ra, ha csak mondogatod, de a vegen megcsinalod? Valoszinuleg nem latja, hogy ez neked mekkora gond.


Az meg, hogy masnal mi van, nem biztos, hogy titeket elorebb visz. Nalunk a hazimunkaba mindigis besegitett a ferjem, ido kozben fozni is megtanult, de baratnomeknel pl. a pelenkazas, ejszakai altatast, mindent csinal a ferje, mig az enyem abban csak ritkan segit. Nekem nem segitett a tudat, hogy hozzajuk hasonlitgattam magam. Inkabb azt kellett kitalalnom, hogy hogyan, es milyen segitsegre van szuksegem pontosan. Nalunk atvett valamennyit az altatasbol, valamint az segitett, hogy "kotelezo" elfoglaltsagot talaltam rendszeresen, ami a munka, es a sport. Igy aztan at kellett vennie.


A masik, ami sokat segitett, az hogy lett fizetett segitesegem a gyerekvigyazasban. Az, hogy ki mennyit bir el, mindenkinel mas. Lehet, hogy neki mar a munka onmagaban is megterhelo, es nincs tobb energiaja, de mar neked sincs ket gyerekre. Ilyenkor erdemes bevonni egy masik embert. Mehet a nagyobb csaladi napkozibe, maganbolcsibe, segithet babysitter, vagy rokon, te meg beiratkozhatsz tanulni, vagy elmehetsz alkalmankent dolgozni, vagy edzeni, amikor az apjara bizod mindket gyereket akar egyedul, akar fizetett segitseg helyett.

2019. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
23%
*mellett
2019. febr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki csak az a munka, ha valaki dolgozni jar, akkor menj vissza dolgozni, de akkor vegye ki o is a reszet. Vagy ajanld fel, hogy maradjon o otthon, te meg inkabb elmesz dolgozni, de csinaljon is meg mindent, mire hazaersz.
2019. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!