Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
 41/91 A kérdező kommentje:

Húúúú! Jó sokan írtatok!Próbálok válaszolni is! Pl. nekünk egy napunk úgy néz ki, hogy reggel én kelek a leghamarabb. Addig kikészítem a gyerekek ruháit. (21 hós, és 3,5 éves)Majd ébresztem őket, mert ugye a nagyobbat én viszem oviba(van mindkettönknek kocsija)akkor kel a férjem is, ha kell segit öltöztetni a kisebbiket. Elviszem a két gyereket magammal, a nagyobbat az oviba,majd hazafelé bevásárolunk, utánna haza. Ugye ott a kicsi velem, rendezem, ha nem kell főzzek, mert van h hétköznap 1-2 alkalommal rendelek ebédet, és akkor jobban van időm a gyerekre, vagy más házi munkára, a férjem minden nap hazajár ebédelni(10 perc autóval a m.helye)Meg melegitem neki az ebédet, mi is eszünk.Majd egy kis alvás a picinél, 15 órakörül megyünk autóval a picivel az oviba. Utánna ugye otthon vagyok 2 kicsivel, és 17 körül már jön haza a férjem, ő fogja leül a nappaliba, és vagy a tv-t nézi, vagy a telóját nyomkodja.Azt se kérdezi a nagyobb gyerektől, mi volt az oviba...engem szokott, h mi újság? de hát mi is lenne, otthon vagyunk.

Majd este férjem szól, hogy menjünk fürödni(mármint vigyem a gyerekeket)vagy elöbb vacsizunk, természetesen én készitek valamit, megteritek 4 főre, majd vacsi, és csak én egyedül gyorsba csak bele a mosogatóba, hogy ne legyen kupi, viszem a gyerekeket fürdetni, ő továbbra is tv, vagy telózik...gyerekekkel nem játszik, egy gyors fürdés nekem is, aztán fogmosás a gyerekekkel, pici tv a szobájukba, majd vagy mesélek nekik, vagy a tv ben a mesét nézik, és ott vagyok kettöjük között a saját szobájukba, utánna alvás. Ugy alszanak el, lehet hiba...lehet nem...hogy ott vagyok velük. Férjem bemegy a mi szobánkba, semmi jó éjt puszi a gyerekeknek, vagy valami....majd megyek én is a helyemre. Legtöbb esetben ő már alszik, vagy tv t néz a szobába.

2019. febr. 13. 09:54
 42/91 A kérdező kommentje:

Sokszor én is azt érzem, mintha egyedül lennék a két gyerekkel, se férj, se senki, éppen annyi, hogy ő megteremti az anyagi részt. Ami azért 2 kisgyerek mellett még dolgozni járni, megkeresni a megélhetésre valót, egyszerűen nem tudom hogy lehet kivitelezni.

Azért este én is szeretnék leülni pihenni, mert jól esne...nekem nem 8-17 ig van munkám, aztán pihi, hanem reggel megkezdem, és estig tart, nap mint nap. Abba vagyok jobban belefáradva, hogy a vacsorát is minden áldott nap NEKEM kell megcsinálni, de még az nem is lenne baj, de 4 főre egyedül, megteritve az asztalra téve, nap mint nap fárasztó.Hétvégén pedig a reggeli-ebéd-vacsora....Azt hittem én kényeskedem, de már elvagyok fáradva...Imádom a gyerekeket, mert jó h vannak, csak h senki nem segit soha,semmit elpakolni, a helyére tenni....azért ezt nap mint nap......és akkor eddig a garázst is én sepertem ki, meg néha felmostam, hogy ne legyen koszos, vagy a homok bekelrült az autókkal....hogy ezt nem lehet észre venni,és hétvégén megcsinálni egy férfinak? Amikor már betelt nállam...akkor már igenis szóltam neki, h azért ezt férfi létére jó lenne ha észrevenné, és megcsinálná, mert elég nekem igy is a házat, gyerekeket rendbe tenni, és neki még hétvégén sincs erre kapacitása....hogy ezt vegye már észre magától is, mert a piszok eszi meg a garázst, és akkor sem látja..

2019. febr. 13. 10:11
 43/91 A kérdező kommentje:
21:07 nek a váalszom: Igen, sajnos hétvégén arra sem képes, pedig kérem, vigye ki egy kicsit a gyerekeket a levegőre, sétáljanak egyet a jó időben, amig én megfözök, mert mennék én velük, de akkor ebéd nem lessz, és akkor sem vitte ki őket. Neki elég hétköznap kint(részben kint dolgozik a m.helyén)nem gondolom h ilyenkor is kimegy....és majd szét robbantam....a gyerekeket kell kivinni levegözni, meg én is kiszellözteték egy picit....
2019. febr. 13. 10:14
 44/91 anonim ***** válasza:
22%
Miert nem vesztek igenybe fizetett segitseget? Lehet rendelni egesznapos menut, es lehet fogadni segitseget a gyerekek melle.
2019. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 A kérdező kommentje:

Most jól kiengedem magamból a gözt....Ö semmit nem föz meg, de ez nem is lenne nekem akkora probléma, ha mondjuk vacsi után megfürdetné a gyerekeket, addig én eltudnék pakolni, nem belegórálni mindent a mosogatógépbe, és majd másnap délelött pakolom el...vagy minden másnap ö olvasna mesét a gyerekeknek.Az van, hogy a gyerekek ezt megszokták, h mindig csak anya, és már nem is igénylik, h este apa menjen be hozzájuk, mert mindig engem akarnak...

Itt a közvetlen szomszédságba is szinte csak az apukák vannak kint sétálni a gyerekekkkel..sokszor sirhatnékom van, hogy ezt nem látja? nem veszi a lapot? Hiába kérem? Ennyire bunkó lenne valaki, h ezt ép ésszel sem lehet felfogni? Van itt egy család, ahol anyuka picit náthás, és apuka rendezi mindkét gyereket, mert szegény anyuci hagy pihenjen...pedig apuka is eljár dolgozni...hát ilyenkor mikor ezt hallom....azt mondtam magamaba...ilyen nincsen!

Boltba, játszóra, játszóházba? SOHA!!!csak mindent én!

Sokszor én is ugy érzem, h cselédként élek a házban...


8:19 es válaszom:

Írtam fentebb, hogy beszéltem már vele erről, nem itt várom a megoldást, de süket fülekre találtam...hogy neki elég a munka, ha haza jön, pihenne, én pedig otthon vagyok. Igen ám, de gyerek mellett nem pihenek egésznap, ugy h még a házimunka is engem vár, mert semmit nem segit, egy porszivózást sem...Igen, ez bizonyos pontig szívesen megcsináltam, de 2 gyerek mellett azért nem könnyű....nem vagyok egy lusta valaki, hogy nehéz a munka, de azért ez már sok nekem is...egymagamra...éppen annyit nem csinálok, hogy nincs jövedelmem, nem dolgozok jelenleg...

Jól látod amit irsz,(08:19 es) de mivel mondom is neki, és semmi.....muszáj megcsináljam, mert nincs aki megcsinálja a dolgokat...

Nem segit a tudat, de fáj...ha azt látom, hogy más apuka kiveszi a részét, és segit bármi apróság is nagy segítség....hogy ezt magától miért nem fogja fel, miért kell ezt mondani...

Hiába van két mama, nem laknak messze, de nem rajonganak az unokákért,meg nem is segitettek, amikor még kisebbek voltak sem, egyik mama sem...

2019. febr. 13. 10:36
 46/91 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd mar meg a ferjedet. h szereti-e a gyerekeit(nyilvan igen. gondolom), es higy ezt higy tervezi veluk is tudatni? az h a penzt hazatolja az nem szeretet...

beszelgetni kell, meselni, megkerdezni h milyen volt a napjuk, joejtpuszitadni!!!! es KOZOS lrogramokat csinalni apaval!!! Gaz ha magyarazni kell, de ugy katszik neki megis.

O milyen csaladban nott fel? Milyen apa-modelt latott?

2019. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 A kérdező kommentje:
Heti 2 szer általában rendelek ebédet, idegenre meg nem nagyon merem bizni a gyereket, meg a lakást sem h itt legyen egyedül...
2019. febr. 13. 10:38
 48/91 anonim ***** válasza:
100%
De miert csinalod meg? Nem ertem. En elmondanam, hogy mivel nem birok egyedul ennyit, mostantol valasszon maganak valamit az esti ritualebol, amit a gyerekekkel megcsinal, valamint hogy mostantol rendelni fogjuk az etelt, kered ra a penzt, mert nem birod, es fogod, es megrendeled, o meg kiveszi maganak a hutobol. A mosatlant otthagynam az asztalon, a ruhait nem mosnam ki, ha nem segit. Ezeket elore elmondanam neki, hogy ez fog tortenni, nem sokszor, csak egyszer, es hogy vagy segitsen be a gyerekeknel, vagy akkor az altala megkeresett penzbol fogadsz segitseget.
2019. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
100%

Milyen apa az olyan amelyik jóéjtpuszit se ad a gyerekeinek?

És igen,ha legközelebb azzal jö hogy ő dolgozik és pihennj akar vagy hogy te se segitesz neki a munkájában, mondd meg neki hogy a te munkaidőd nem 8-17ig tart mint neki, de ha igy állunk akkor legyen kedves szolgálja ki magát a vacssorával mert lejárt a munkaidőd...

Valamelyik nap egy anyuka.kesergett itt hasonló problémával, ő még a férjének HABOS FÜRDŐVIZET is csinált minden este...

El van kébyeztetve a férjed. Ideje rendet tenned a fejében. Nem cseléd vagy!

2019. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
29%
Lehet talalni ajanlas alapjan, es nem kell rabiznod a gyereket, van, aki este vallal babysitterkedest, lehet ugyis fogadni, hogy te is jelen vagy, csak kozben mast csinalsz, o meg szepen megeteti meg megfurdeti a gyerekeket, jatszik veluk, te meg addig nyugodtan megvacsorazol, rendet raksz, vagy amit szeretnel. Takaritast is lehet ugy kerni, hogy te kozben ottvagy, nem kell feltetlenul kulcsot adni. ES majd ha mar megismerted elegge az illetot, utana majd kiderul, hogy megbizhatsz-e benne.
2019. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!