Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, nektek...

Kisgyerekes anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek a házimunkában, vagy a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 11:56
 71/91 A kérdező kommentje:

Persze, ebben igazad van, de ismerősök körében azért ezt nem szeretném kiteregetni, itt pedig kiengedem a gőzt, ha otthon süket fülekre találok, hisz nem ismerjük egymást!

Hogy érted azt, h kevés tisztelettel magam iránt, ne tegyem magasra a mércét?Megpróbáltam már többször jelezni, de semmi, ebbe is belefárad az ember. Inkább utánna hallgatok.

Sajnos nem vagyok az a tipus, h a gyerekeim nélkül elmenjek pár napra valahová, annyira nem is lenne hová, anyukám se a segitő fajta, mint írtam is.

Teljesen igazad van, az utolsó mondatoddal, de név nélül teszem, és lehet nem is ismerjük itt egymást...ha meg igen, úgysem tudjuk kik vagyunk!Legfeljebb kiengedem a gőzt, de a problémám nem oldja meg!

Lenyugszok, mert nem szeretek veszekedni, és újra teszek egy próbát...finoman, szépn megkérem....aztán majd látjuk....

2019. febr. 14. 14:45
 72/91 anonim ***** válasza:
86%

Te egy igazi konfliktuskerulo vagy es ezzel most jol megszivtad!

Ne azon porogj, hogy egy felnőtt ferfinak miert kell magyarazni... kell es kesz. Tobbszor mint a gyerekeknek ;)

Legyel kevesbe pedans es kisse rafinaltabb...

"szerintem tok szexi ha egy ferfi mosogat, es nincs annal ferfiasabb, amimor apa megy a jatszoterre a gyerekekkel"

Es feltetlenul szervezz magadnak kimenot... ulj be a kocsiba es menj el moziba... talalj ki valamit!

Rettenetesen megszivod ha par ev mulva egyszerre kell ovis es iskolai szuloertekezletre menned.. ez csak egy pelda, de te jelenleg egyedulallo anya van 3 gyerekkel... Változtass!!!

2019. febr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy függsz tőle, illetve a pénzétől. Félsz bekeményiteni, mert mi lesz ha elhagy. Hát te tudod, élsz tovább ebben a boldogtalan függősègben, vagy felszivod magad és a sarkadra állsz. Eddig ő áll nyerésre. Nem biztos hogy vàllás lesz a vége, lehet hogy ő éppúgy fél a vállástól mint te, ezért összeszedné magát. Ha mégse maradtok együtt, akkor se dől össze a világ. Kié a hâz amiben laktok?
2019. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:
98%

"Magától nem természetes dolog ez, hogy felfogja? Komolyan kérdezem? Ezt mondani kell, ha nem volt példa az életében?"


Igen. Újra és újra. És a legelején kellett volna kezdeni.

Férjem amikor összejöttünk egy rántottát nem tudott megcsinálni, konkrétan a konyhát se találta, ennyire volt házias.

Viszont mielőtt összeköltöztünk tisztáztam, hogy nálam ez nem pálya, csak úgy vagyok hajlandó, ha egyenlően visszük a háztartást, nem leszek mártír, cseléd.

És így is lett.

Gyerekek előtt ugyanígy megbeszéltük, hogy azt is csakis közösen. Csak annyiban vagyok hajlandó több munkát belefeccolni, amennyivel több időt otthon töltök.

Igen, nem jut minden az eszébe. Szólni kell, különben elfelejti, de ennyi bőven belefér azért cserébe, hogy nem szakadok meg.

2019. febr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, figyelj, ennek így se vége, se hossza. Nem célozgatni, utalni, jelezni kell, hanem végre elmondani egyenesen, kerek perec mindent, ami zavar, ami bánt ebben a kapcsolatban. Hiába érzed abszurdnak, hogy ezt vagy azt a szájába kell rágni, mert mi az, hogy magától nem tudja. Hát látod, hogy nem tudja, vagy nem akarja tudni, és amíg te ki nem mondod nyíltan, hogy mi van, addig ez nem is fog változni.

Ha nem akarsz válni, akkor még egyedül azzal van esélyed normális mederbe terelni a házasságotokat, meg úgy egyáltalán, a családban elfoglalt helyedet, ha őszintén beszélsz a férjeddel arról, hogy TE hogyan érzed magad. Ez csak akkor lesz építő jellegű beszélgetés, ha nem azt sorolod fel, hogy ő mit csinál rosszul, hanem ha csak arra szorítkozol, hogy te magad mit érzel. Nem célozgatsz, nem vársz arra, hogy majd ő észreveszi, hogy téged mi bánt, hanem elmondod.

"Figyelj Józsi, én nem érzem jól magam itthon. Úgy érzem, hogy túl sok a feladatom, és minden itthoni teendőt egyedül kell megoldanom. Nekem nagyon rosszul esik, hogy mindig csak én fektetem le a gyerekeket, és veled nem olyan szoros a kapcsolatuk, mint velem. Nagyon bánt, hogy esténként úgy fekszünk le aludni, hogy azt sem mondjuk egymásnak, hogy jó éjszakát. Nagyon magamra hagyva érzem magam, amikor azt látom délutánonként, hogy te le tudsz ülni pihenni, én meg folytatom tovább az egész napi munkát. Rossz érzés nekem, hogy az én munkámban hétvégén sincs pihenőidő. Nagyon szeretném, ha többet vállalnál az itthoni tennivalókból és ha többet foglalkoznánk egymással."


És így tovább. Ha nem azt sorolod neki, hogy ő mit csinál rosszul, hanem azt mondod el, hogy te ettől hogy érzed magad, abba nem igazán lehet belekötni, mert ezek a te érzéseid, nem lehet rá azt mondani, hogy nem így van, vagy hogy érezd máshogy, hiszen nem akaratlagos, hogy te mit érzel.

2019. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor most az a szitu hogy egy párszor megemlítetted neki hogy segíthetne pl. fürdeni, de ő azt mondta h nem, mire te annyiban hagytad a dolgot, mert nem akarsz veszekedni, ezért minden megy úgy tovább ahogy eddig?

A férjed azért (sem) segít, mert látja, h te úgyis mindig belenyugszol ha nemet mond.

Jobban nyüstöld, magyarázz neki többet, részletesen, a gyerekekről is, hogy nekik is apára van szükségük, neked meg szabadidőre, nem háztartási robot vagy.

2019. febr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a sok infót, jó tanácsot! A ház amúgy közös, kettőnk nevén van!

Hát igen...ez kb.nállunk is így van, hogy a konyhát se találja, azaz van olyan dolog, amit azt sem tudja, hol a helye! Oké, ez lehet az én hibám is!

Akkor úgy látom, hogy másnál is igen, szólni különben eszébe nem jutna, csak én azzal voltam ne irányitsak már egy meglett embert, nyilván alkalmazkodik az ember egymáshoz, de nem akarok és nem is vagyok az a házi sárkány, hogy megmondjam mit csináljon, vagy mit kellene. Felnött emberek vagyunk, ezt mondás nélkül is be kellene látni...gondolom én!


21:03 as válaszom: fantasztikusan megfogalmaztad minden mondatodat, többször, alaposan átolvastam! Minden szavad igaz! Ehhez tartom magam, és megfogadom, amit írtál, mert 100% ban nagyon igazat írsz! KÖSZÖNÖM!

2019. febr. 15. 10:02
 78/91 A kérdező kommentje:

Igen, lehet úgyis mondani, de nem egyszer kértem szépen, hogy segitsen pl.a gyerekeket fürdetni, amíg én elpakolok, vagy fürdetem én őket, ő pedig pakoljon el,stb...szóltam többször semmi!

Aztán csináltam egyedűl, mert ugye ki csinálja meg, ha még én sem? Aztán megint kezdtem besokallni, újra mondtam, volt h kicsit vita is lett belőle, aztán újra semmi, vagy néha volt h 1-2 alkalommal megfürdette őket, aztán újra nem....én pedig csak nyeltem..és nyeltem....

2019. febr. 15. 10:06
 79/91 anonim ***** válasza:
75%

Igen kérdező, ezt te qrtad el, nem kicsit, nagyon!


Már az elején tisztázni kellett volna, hogy ki mit vállal a háztartásban. Ha egyáltalán nem hajlik arra, hogy főzni megtanuljon, legalább alap szinten, akkor állapodjatok meg abban, hogy jó, akkor ő csinál mást, mondjuk ablakot pucol, vagy takarít, egy mosást néha napján rakjon be, stb.

2019. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Mire jutottál, történt változás? :)
2019. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!