Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szemüveges gyerekek anyukái?...

Szemüveges gyerekek anyukái? Mi erről a véleményetek? Lányom rövidlátó. Úgy alakult, hogy két szemészorvosnál is voltunk. Az egyik azt mondta, hogy csak suliban az órákon hordja, és otthon tv nézéshez, hogy így is dolgoztassa a szemet.

Figyelt kérdés
A másik orvos azt mondta, hordja egész nap, manapság úgy tartják, hogy akkor nem romlik annyira a szem. Nálatok hogy van ez?
2019. febr. 13. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Attól függ, mennyire rossz a szeme, és hány éves. Ha nagyon erőlteti, attól romolhat is, meg a sok hunyorgás sem jó. De ha amúgy lát rendesen hunyorítás nélkül, akkor nem kell egész nap. És a tv-től is romolhat, nem is értem az orvost...
2019. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bogus20 ***** válasza:
70%

nézze meg ezt az oldalt: www.myopia.org

Még nincs elkésve hogy ne legyen szemüveges. Rövidlátó voltam, meglézereztettem, állandóan visszaromlott, úgy hogy már majdnem kaptam ismét szemüveget.. de végül találtam egy jó módszert amivel egyre jobban látok, már lassan jobban mint amire korrigálva lett műtét után. Ezen az oldalon le van írva, nagyon egyszerű, hogy hogyan lehet a látást javítani. Bátyám is kipróbálta 1 hónap alatt fél dioptriát javult a szeme. A szemorvosom meg mondja a vastag szemüvege mögül, hogy ilyen nincsen...

2019. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy kérj 3. véleményt.

Az én gyerekemnek mindig hordani kell (pedig nélküle is lát). Az elején szemtapasszal takarni kellett, hogy erősödjön.

2019. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Konkrétan hanyas a szeme? Kéne találni egy olyan optikust, akiben teljesen megbíztok. Ahány orvos, annyi vélemény. Én már csak egyben bízom meg, pedig nem is problémás a szemem, de össze vissza beszélnek.

Na szóval nekem általánosban kezdősött és talán nem is jó szemüvehet kaptam az sztkban. Nem is hordtam. A nem hordásából nemhogy nem javult a minusz 0, 25 vagy 75s szemem, hanem az évek alatt leromlott -3ra. Minden vizsgálatnál romlott a nemhordások által. Persze később már hiúságból nem hordtam, nem a rossz szemüveg miatt... mióta kontaktlencsézek érdekes mód nem romlott. Szóval én a hordás mellet szavazok.

2019. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 éves korom óta - 3,5 a szemem. 31 vagyok. Számítógépes munka, tévét is nézek. Nem romlott, nem javult, mindig hordtam szemüveget vagy lencsét,mert anélkül semmit nem látok. Hugom 28, hasonló életvitel de számítógép nélkül, neki - 2 ről indult, lett - 6. Szóval szerintem hordja, ne erőlködjön, nem azon múlik.
2019. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!