Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok gyereket "majd...

Ti vállalnátok gyereket "majd lesz valahogy"-ra?

Figyelt kérdés

Pàrommal mindketten rossz körülmények közül származunk, nulla segítséggel indultunk. A miénk tipikusan az a viccbeli helyzet, hogy a semmiről kezdtük és a nagyrésze mèg most is megvan...

Albérletben élünk, az évek alatt a berendezés nagyrésze már a miénk. Viszont albérlet mellett a jelenlegi árakkal komolyabb megtakarítással nem rendelkezünk, saját lakásban gondolni az elkövetkező 10 évben kvázi lehetetlen. Korábban egyáltalán nem volt tartalék pénzünk, most magasabb fizetés mellett azért igyekszünk, 30-40ezer Ft jó esetben. Amit félre tudunk tenni, az arra elég, hogyha beüt bármi gond, orvos, elromlik valami, stb, arra legyen, illetve szépen lassan tudjuk a hiányzó dolgokra fordítani.

Viszont az albérletünk egy szobás picike lakás, ha gyereket vállalnánk, itt nem maradhatnánk. Másik lakás kellene, és egy új hely mindig bizonytalan. A szükséges dolgokat hónapról hónapra meg tudnánk venni, de nyilván ha én nem dolgoznék, lecsökkenne a bevétel, így legkésőbb a baba megszületése után megint úgy járnánk, hogy nem tudunk félretenni.

Én ezt nagyon bizonytalannak érzem. Sokszor sírni tudnék ezen az egész helyzeten, szeretnék én is gyereket, de így hogy? Anyám szerint buta vagyok, mert mindig lesz mire várni, és én se lennék, ha ő várt volna... de ugye az meg kész tény, hogy szegényen nőttem fel...

Közben ott van az is, hogy lassan 30 leszek, van egy rakat hormonbetegségem, tehát nem is feltétlen lesz olyan egyszerű, ha odáig jutunk. Az már csak apróság, hogy mindig fiatal anya akartam lenni.

Kilátástalannak érzem az egészet, józan ésszel tudom, hogy gondolkodni is kár, de máskor meg úgy vagyok vele, hogy soha nem lesz jó helyzet így...


2019. febr. 13. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Kizárt dolog, nem is tettük, pedig a nulláról indultunk mi is. Nem is lettem huszonévesen anya, de nem is bánom. Meg is szívta volna szegény gyerekünk, mert rengeteg fejlesztésre volt szüksége, amiknek a töredékére van támogatás.

A helyedben viszont a hormongondot már most kezeltetném. Ha pcos, ir, akkor azt egyébként se a gyerekvállalás miatt kell.

2019. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ja és természetesen nem a beletörődést ajánlom, hanem hogy aktívan tegyetek az előrejutásért. Fiatalon jó tanulni, képezni magad. Internet világában sok mindent ingyen elsajátíthatsz. Legjobb példa az idegen nyelv.
2019. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Mindenképpen érdemes a közös gyermek örömét megtapasztalni azzal az emberrel,akivel ilyen szépen tudtok évek óta haladni,"épitkezni" Az idő meg halad . Manapság nagyon sok segítséget lehet kapni,szervezetektől ,ismerősöktől. Van,aki babakelengyét küld .Érdemes szétnézni és dönteni,amig időben vagytok . A szegénység relativ fogalom ,sokszor az igények vannak a filmsztárokhoz igazitva,de te maradj csak olyan józan gondolkodású ,mint most . Sok sikert kívánok és majd szerenék hallani felőletek, a gyermekeitek felől is. A csángók a várandósra azt mondják: jövője van! Egy Anyuka
2019. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Én így nem vállalnék gyereket, nem is vállaltam. Nekünk sem volt semmink, közbejött két év munkanélküliség, majd betegség. Utólag belegondolva, egy gyerekkel együtt minimum meghülyültem volna, mert így is csaknem meghülyültem a bizonytalanságban.
2019. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
A 30-40 ezer az összes félretett pénzetek, vagy annyit tesztek félre havonta?
2019. febr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Mi is a nulláról indultunk a férjemmel, túlóráztunk, ő másodállásban is dolgozott, hogy haladjunk. 5 éve vagyunk együtt, 2. babát várjuk hitelre vett lakásban.

Albérletbe nem vállalunk volna babát, pláne 1 szobásba.

Ha most se nagyon tudtok félretenni, akkor a baba születése után, mikor kevesebb lesz a jövedelme még rosszabb lesz a helyzet.

2019. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk ugyanannyira jött ki a hitel törlesztőrészlete, mint az albérlet, így belevágtunk. Akkor inkább már a sajátomat fizetem nem a sóher tulajnak. Főleg ha már van mivel berendezni hisz vannak bútoraitok. Szép lassan mindent meg tudtok majd venni, megoldható terhesség és gyerek mellett is a munka (ha egészségügyileg megengedett). Fel a fejjel, vágjatok bele, nektek kell ebből kiláballni, más nem fog helyettetek. Minden jót kívánok :)
2019. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Nálunk ugyanannyira jött ki a hitel törlesztőrészlete, mint az albérlet, így belevágtunk"

Ez így nagyon szépen hangzik, nálunk se lenne nagy különbség a 110ezres albérlettel, de a dolog úgy kezdődik, hogy X milla önerő. Az nincs. Ha lenne egy saját lakás, akkor én sem rágódnék ezen...

2019. febr. 13. 21:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hormonbetegségekkel lehet teherbe se tudsz esni vagy tudsz majd, csak vetélsz. Az kéne hogy legyen az első, azokat rendezni.
2019. febr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Természetesen orvosi kontroll alatt vagyok, gyógyszert szedek. De ettől még nem igazán számítok arra, hogy varázsütésre megfoganok, ha úgy döntök...
2019. febr. 14. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!