Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tunt az a kerdes, hogy:...

Hova tunt az a kerdes, hogy: "titeket nem zavar, hogy a gyerekeseknek mennyi elojoguk van a gyerektelenekkel szemben?

Figyelt kérdés
Az elobb meg olvastam, erre eltunt. Sehol nem talalom.
2019. febr. 14. 09:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg törölték, mert csak veszekedést akart indítani.
2019. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Pedig éppen olyan jó kis választ írtam... most elveszett :(
2019. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

en is, azt hiszem az utolso kommentelo voltam.

De idemasolom, nekem nem veszett el:



Szia kerdezo!

Miota aktivan irok ebbe a temakorbe, bar a helyesirasom jo es a fogalmazasom ertheto, plusz nem vagyok bunko sem, nagyon alacsony szazalekig vagyok pontozva. Igy nem fog erdekelni, ha most is nullas leszek, akkor is leirom.


Vegyuk sorba csak azt, amit kerdeztel.


"Titeket nem bosszant az a dolog hogy akinek gyereke van az elojogokat elvez?"

Azt bosszantja, aki ugy erzi, hogy oneki nem jut a sajat munkakoreben, eletviteleben ugyanaz az elbanas, mint annak, akinek van gyereke. Nem hinnem, hogy egyebkent igy van, mindjart irok a konkret peldahoz, amit felhoztal. De altalanossagban, a joindulat es belatas osztonoz nehany helyzetben embereket arra, hogy elnezobbek illetve engedekenyebbek legyenek azzal szemben, aki a munka, a napi feladatok, a hivatalos ugyek intezese (ez van meg egy gyerektelennek) mellett gyereket nevel, intezi a vele jaro osszes hivatalos dolgot, egeszsegugyi teendot, oriasi logisztikat. Ez teny. Ez csak empatia kerdese, kiveve par rendkivul elenyeszo torvenybeli kedvezmenyt, amit mindjart leirok, miert nem nyom semmit sem a latban.


"Gondolok itt arra hogy mivel neki gyereke van ezert o 10 perccel hamarabb elmegy a munkabol, neki evi 2 plusz szabadnapja van a gyerek utan, nem vallal tulorat stb."

Nezzuk: szeretnel te is 10 perccel hamarabb elmenni? Mi az indokod ra? Ha van, ami miatt ezt kered, pl iskolaba sietsz, tanfolyamra mesz, orvoshoz mesz, elmegy a buszod es csak 1 ora mulva jon masik, egesz biztos, hogy teged is elenged az, aki van annyira empatikus, hogy a gyerekhez sieto kollegadat is elengedte 10 perccel elobb. De amugy, 10 perc? Most ezt nagyon irigyelheti mindenki, egy csomo hasznos munkahelyi feladatot el lehet ezalatt vegezni! Ja, nem. Viszont tenyleg mulhat rajta egy egesz nap tonkretetele, vagy sulyos gondok, mert pont egy busz eseteben, amit egy anyuka lekes, es emiatt nem er oda idoben az iskolaba, mert azt elmondom, hogy egy folyamatos rohanas mindenki elete, aki gyereket nevel, es mondjuk nincs 10 ujjara 10 bebiszitter, aki segithetne neki. Evi plusz KETTO szabadnap? Felsoroljam, mennyi a "neveles nelkuli" nap az ovodaban, es mennyi nap szunet van osszesen egy evben az iskolaban? Ami persze nem esik egybe, tehat szamoljuk oket kulon, az ovis nyariszunetet bele se veszem, mert ott legalabb ugyelet van, bar az eleg siralmas legkoru. Szoval alap a 6 ilyen ovis szunet egy evben, amikor csak ertekezletek vannak, igy majdnem le is kopnek, ha mered vinni a gyereket oviba, "nem szokas. " A sulis szunetekbol van oszi, atlagosan 3 napot csapnak hozza az unnepnap miatti hosszuhetvegekhez. A tavaszi 4-5 napos, kerekitsunk a kedvedert lefele, igy 7 napnal jarok. A teli szunet 5 nap, 12-nel vagyok. A nyari szunet pedig junius kozepetol augusztus vegeig mondjuk ugy 10 het, lefele kerekitve, az 50 munkanap, ehhez a 12, 62. Ennyit oldjal meg az alap (eletkorfuggoen cirka 25-30) szabadnapodbol, de uuuha, kapunk kemenyen KETTO napot per gyerek, esetemben ez mar NEGY nap, hozza az en alapomhoz! Tavaly volt 27 napom igy osszesen.


"Az olyan aki ezek nelkul nem tudja megoldabi eletet az mi a fenenek valall gyereket?"

Ez a mondat bosszant egy kisse. Logikusan nezzuk. Az, hogy gyereked van-e vagy nincsen, nem a kozosseg dontese, hanem a tied, ami ket tenyezobol jon ossze. Egyreszt eros oszton el az emberben, ami miatt nem halt meg ki az emberiseg. Ehhez hozza jon a jozanesz, hogy megfelelo korulmenyek koze szuljon, aki szul, mert a semmire nem fogja tudni felnevelni, talan erre utaltal. DE. Ha arra varna mindenki, hogy tokeletes munkahelye legyen, mind a kettojuknek, nagy haza, autoja, vagyona, akkor kb 40 evesen vagy kesobb szulne mindenki es lenne 58 eves, mikor felno a gyereke. Es ha megnezed, efele tendalunk, 45 eves anyukak ulnek velem egyutt az ovis szuloin, en a magam 30 evevel kilogok a sorbol.


"Akiknek nincs azok meg folyton hatranyt szenvednek emiatt."

Nem olvastam el minden hozzaszolast, de nem tudok peldat mondani erre. Pontosan hol is szenvedsz hatranyt? Pl nem teged vesznek fel a profitorientalt cegek, mert ... upsz, ja de. Mert amugy az mindegy, hogy en is diplomas vagyok, ertek a munkamhoz es jobban, kemenyebben dolgozok a ram tekinto kritikus szemek miatt, es jobban szervezek es szuper a time-managementem, pont a gyerekek miatt.


"Elegge etikatlan szerintem."

Ok, akkor megforditom. Es az hol etikus, hogy gyerektelenkent ugyanazt az elbanast akarod, ugyanazokat a kedvezmenyeket, holott te nem nevelsz gyereket? Nem teremtesz eletet? Fele annyi dolgod van, es nem vagy felelos emberi eletekert?


Mi a velemenyetek?

2019. febr. 14. 10:02
 4/28 anonim ***** válasza:
76%

Én pont a te válaszodra reagáltam volna egy szép hosszú kommenttel, de sajnos nem másoltam ki :(

Nagyjából az volt a lényeg, hogy köszönöm, hogy ilyen jól összefoglaltad, teljesen egyetértek. Nálunk még meg sem született a gyerek, de már a terhesség és a meló összeegyeztetése is kész őrültekháza volt, pedig teljesen tünet- és komplikációmentes terhességem van (38 hetes vagyok). Felsoroltam azokat a kötelező és erősen ajánlott vizsgálatokat, amik nem tartoznak az extra kategóriába, hanem egy egészséges terhesség végigkövetése közben merülnek fel, lett egy szép hosszú listám.

2019. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
na igen, ez a tema eszembe se jutott, pedig valo igaz. :)
2019. febr. 14. 10:33
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Én csak azért tartom etikatlannak ezt, mert akinek van gyereke az már valószínűleg túl van egy ház, autó vásárláson(akár hitellel).


Akinek meg még nincs az ez előtt van és a magyar fizetés kB semmire se elég.


Sokkal ésszerűbb lenne, ha támogatnák az egyedülállóakat is valahogyan.


A másik felvetés, hogy a meddő párokkal mi lesz, akiknek már csak a lombik az egyetlen esély?


Nem a gyerekes parokbol lesz megtobb gyerek, hanem a gyermektelenek kedvét kéne meghozni. Meg nem csak a 3+ gyerekes családoknak kedvezni, hanem már az egy gyermekes családokra is ki lehetne terjeszteni a kedvezményeket.

2019. febr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%
Így van, az egy gyerek nem gyerek ma, lófüttynyi kedvezmény jár értük. Félreértés ne essék, nem az államtól várom, hogy eltartson, hanem legyen arányosabb, ki mit kaphat. Arról nem beszélve, hogy akinek egy gyereke van, hamarabb visszamegy dolgozni, több adót és járulékot fizet, mégis aránytalanul kevesebbet kap, mint aki hosszú évekre kiesik a munkából.
2019. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
38%

Szia, ez egy szuper jó összefoglaló!

Nekem 3 pici gyerekem van. A kolléganőm gyermektelen, egyedülálló nő, sajnos minden nap megtapasztalom az irigységét és a rosszindulatát. Amíg ő munka után hazamegy, elmegy konditerembe, meg barátokkal vacsorázni, filmezni, én rohanok a bölcsődébe, utána az oviba és végül az iskolába. Már ez kész tortúra, utána haza és főzöm a vacsorát, közben tanulunk, de a másik két kisebbnek is van mondanivalója, játszunk is, mire a férjem hazaér, már a gyerekek megfürdetve, pizsiben várják a vacsorát, készüljünk össze holnapra, mindenkit más mese érdekel, így minden este 1 óra olvasás összebújva öten... és végre elaludtak, este fél tízkor tudok fürödni, készülni én is a másnapi munkára, beszélgetni a férjemmel is, kivel mi volt.... és ez minden nap így van, ha el is jövök néha hamarabb, akkor sem a lábamat lógatom.

Sajnos nagyon sok gyerektelen, egyedülálló nő nem érzi át, hogy az anyák mennyi áldozatot hoznak a családjukért, mennyi mindenről mondanak le. Egy gyerek nevelése, gondozása, ápolása nagyon nagy feladat, sokan bele is roppannak. Rengeteg energia, türelem, kitartás, lemondás és talpraesettség kell hozzá.

És valóban, rengeteg a szünet, a nevelés nélküli napok, a "ma ebéd után elkéne vinni" kérések... Nagyjából 70 nap szabi kéne évente, ha ezt meg is felezzük a férjemmel, akkor nincs évente 1 közös hét, amit együtt tölthetnénk. Nem jut mindenkinek nagymamai segítség, nálunk sincs. A bébiszitter meg gyerekenként és óránként 1500-at kér. Ha moziba szeretnénk menni ketten, nekünk plusz egy tízes a bébiszitter!

2019. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó: a gyerekeket ti vallaltatok. Van apja is, ő is be tud segíteni, ha otthon van. Másrészt nem tartottak pisztolyt se a fejedhez, hogy szulj 3-at. Most meg itt "sirankozol".
2019. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

Amúgy ez is nagyon zavar, hogy egyesek azt hiszik, a 3 gyerekeseknek dől a pénz... Ez nem igaz! Mi imádjuk a gyerekeket, nagy családot szerettünk volna, nem a csok meg a többi miatt vállaltuk, de sok korlátoltnak mindig ez az első gondolata.

Mi sem új házat nem tudunk venni, sem új autót, eladósodni és hitelt felvenni meg pláne nem szeretnénk.

Amivel többet megkapunk adókedvezményben, annak a többszörösét a gyerekekre költjük, szóval ez a "háromgyerekeseknek kolbászból van a kerítés" egy nagy hazugság!

2019. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!