Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közel 50ezer Ft havonta...

Közel 50ezer Ft havonta elegendő egy gyerek felnevelésére, (ebbe minden beletartozik: étel, ital, ruha, a gyerek miatt megnövekedett számlák, stb. ) Vagy ezt ki kellene egészítenem a saját fizetésemből?

Figyelt kérdés
A gyerek hány éves korától kell többet rákölteni? Elég, ha nagyobb lesz, vagy már esetleg iskolás korban lép?
2019. febr. 15. 04:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Átlagosan talán. Mert pl. Karácsony, iskolakezdes, bútorok ezek nagyobb kiadások. Viszont ha nincs semmi extra, akkor szűkösen elég. Kivéve ha nem anyatejes. Akkor sztem 80.
2019. febr. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%
Mi az hogy ki kell-e egészítened? Gondolom mindkettőtöké a gyerek, tehát fele-fele a költségek is.
2019. febr. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
31%
Ha ez gyerektartás, akkor igen, megfelel 50.000ft, hisz neked is ugyanennyivel kell hozzàjárulni a gyermek gondozásához. Aztán ne halljam, hogy el akarod idegeníteni a gyereket a másik szülőtől.
2019. febr. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
68%
A gyerek 5 éves koráig lazán elég.
2019. febr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha nincs nagy igénye, nem fogod külön órára járatni, akkor elég lesz
2019. febr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyanokat nézunk hogy rota elleni oltas 40.000 Ft. Vagy minősegi cipő kb 15 ezer, butorok, de akár egy trambulin is, nem is tudom a havi átlag mennyi lenne
2019. febr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%

Maximum, ha kisbabáról van szó, vagy talán úgy 2 éves koráig szűken elég. Tapasztalat, hogy amunt ovis vagy bölcsis, sokkal többe kerül a gyerek.

5 éves a nagyfiam, és gyors fejszámolás után is szetintem többet költünk rá havi szinten, pedig nem nagyzolunk, es nem tömjük csokikkal halálra.

2019. febr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Ez a teljes összeg, ami rá tudunk fordítani, nincs sehonnan más pénz.

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Hány éves korig elegendő a havi 50ezer. És minden felmerülő költséget jó lenne beleszámítani, ezért írtam, hogy a miatta keletkezett rezsinövekedést is.

2019. febr. 15. 07:09
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Neked mennyi elég egy hónapban?

Egyedül az étkezése olcsóbb pár évig. De egy normális gyerekcipő ugyanannyi, mint egy felnőtt, és ő nem hordja 2-3 évig, csak 2-3 hónapig. Nálunk volt olyan növekedési ugrása, hogy egy hónapon belül ki kellett cserélni a komplett ruhatárat. És nem csak baba korban! A kamasz fiam lába 4 számot!! nőtt egy év alatt. Tavaly 38 bakancsot hordott, idén 42-est, és gyanítom, hogy tavaszra 43-as sportcipő kell neki.

Amikor bekerül bölcsibe, akkor egy vagyont fogtok költeni a gyógyszerekre.

És akkor ugye ott vannak a "rejtett költségek", amire nem is gondol az ember. Pl. Fejlesztő torna, logopédus, magándoki.

50 ezer szerintem is 2 éves korig elég. Utána nem. Kamasz kortól többe kerül havonta, mint egy felnőtt.

2019. febr. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Saját tapasztalat: 0 évig.

Nékünk később lett (egy időre) olcsóbb, de a legelején dupla ennyi volt az átlag.

Reflux, allergia és mivel vákuummal született, oxigénhiány érte, ami miatt izomhipotón lett, gyógytornára szorul(t). Az állami kezelésre várólistáról 13 hónapos korában kerültünk be, akkor lett egy picit kisebb az összeg.

2019. febr. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!