Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok ősanyázzák le a másikat,...

Azok ősanyázzák le a másikat, akik túl önzők, hogy mindent megtegyenek a gyermekeikèrt?

Figyelt kérdés

Az lenne a normális, ha mindenki ősanyaként viselkedne. Na nem a mutogatós fajtaként.

Ez alól teljes mértékig kivételt képeznek azok az anyák akik kényszerből tesznek dolgokat. (szoptatás elhagyása, bölcsőde, stb)

Én azokra gondolok akik azért, mert túl önzőek, és nem tudnak mást (A SAJAT GYEREKÜKET) előtérbe helyezni, inkább úgy tesznek mint akik nem tudnak szoptatni, hogy ne menjen tönkre a mellük, inkább hagyják sírni a kiságyban a gyereket, hogy "szokja", csak mert nem tud házasèlni a férjével a szülői ágyban és még sorolhatnám... Ezek az önző nők mégis minek vallanak gyereket?! Hogy azokra akik mindent megtesznek a gyermekük boldogságáèrt és egészségéért, (és itt nem a messzemenően túlzásokba eső ungabunga barlanglakókra gondolok - bár ilyen anyát még soha nem láttam ) inkább ujjal mutogathassanak?! Csak mert nem tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel, hogy nem képesek háttérbe szorítani a saját önző érdekeiket?



2019. febr. 15. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez neked miért fáj? Mitől dühödtél be ezen ennyire? Valaki leősanyázott?

Mellesleg nálam az ősanya: aki visszamegy kőkoriba: csak a gyerek üdve számít és megszűnik nőnek, feleségnek, szeretőnek lenni, a gyerek körül mindent úgy csinál mint az ükanyáink mert AZ. CSAK. ÚGY. JÓ. Mindezt hangoztatja és így mint te, elhord mindenki mást aki nem így csinálja mondván, “önző, kényelmes”.

2019. febr. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Az ősanya az az anya, aki akkor is szoptat amikor más gyerek már késsel villával eszik. Az ősanya aki magára kötözi még akkor is a gyereket amikor az már rohangalna. Ősanya az aki mellett ott alszik a gyerek, habár nagyon jól ellene a szobájában, de akkor az nem ősanyás.


Ősanya=általad önzőnek nevezett anyával, egyik sem nezi a gyereket, egyiknek sem fontos mi a gyerek érdeke, preferenciája, mindkettőnek az imidzs a fontos. Ez az imidzs, kifelé suggalt kép más.

2019. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Én szeretem, ha ősanyának hívnak, mert számomra dicséret, hogy azt gondolja valaki, hogy a lányaim a legfontosabbak és az ő igényeik. Ha esetleg azért tetted fel a kérdést, mert valaki ezzel akart belédrúgni, akkor örülj ndki! 😉


Egy büszke ősanya

2019. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
3: büszke lehetsz magadra, én meg arra vagyok büszke hogy szuperanyunak és bombamaminak hívnak az ismerőseim. :)
2019. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az ősanya nem önzetlen, hanem idióta. Már elnézést.


Eleve azt a fogalmat nem érti, hogy mit jelent szülővé válni. Képtelen az egyensúlyt fenntartani. Elfelejti, hogy nem pusztán kisbabája született, hanem saját családot alapított. A család pedig a legerősebb egység. A családnak nem csak az anyuci meg a kisbaba a része, hanem a férj is. A nő sem kizárólag anya, hanem feleség is.


És fogalma sincs ezeknek a nőknek, hogy a viselkedésük mennyire ártalmas a gyereküknek. Sőt, mindenkinek, még önmaguknak is.


Akikről te beszélsz azok nem az ősanyák ellentettjei, hanem más típusú idióták. Csak ők rosszabbak, mert egy ősanya meg van róla győződve, hogy a gyerek érdekében cselekszik.


Ezeket viszont semmi nem érdekli, csak saját maguk.

2019. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
És neked ez mégis miert fáj ennyire, hogy így kiakadtal rajta??! Szerinted csak az lehet jó anya, aki magát mindig, minden körülmények között háttérbe szorítja és a gyerek megszületése után maximálisan megszűnik nőnek és feleségnek lenni? Ha valaki nem szoptat, hát nem szoptat, az ő magánügye, nincs ehhez senkinek semmi köze. De innen látszik, hogy te sem a jó értelemben vett ősanya vagy, mert a soraidból egyértelműen kivehető, hogy nagyjából sz*arba sem veszed azokat, akik pl tudatosan nem szoptatnak, mert az milyen anya lehet fuuuu....Elmondom neked ismerek olyat is, akit az anyja szoptatott és olyat is, akit nem és utóbbinak milliószor jobb gyerekkora volt, imádja a szüleit, mai napig jó a kapcsolatuk, ellenben azzal, aki szépen szoptatva volt, ahogy azt kellett, csak épp mellette meg az anyjaek lelkileg teljesen kicsinálták és rendszeresen alázták. De igazad van, biztos az a jó, önfeláldozó anya, aki szoptat. Az odaadó, jó anyaság rég nem a szoptatasnal kezdődik, ahogy nem is annál, hogy az első nyekkenesre ugrik-e valaki a gyerekehez. Ha valamibe belekezdek, én se dobok el mindent a kezemből, mert megnyekkent a gyerek és legkevésbé sem érdekel, hogy erről ki mit gondol/t. Neked is inkább a saját magad dolgaval kéne foglalkoznod, egyedül is el tudja mindenki dönteni, hogy mit tesz meg és mit nem, ennyi!
2019. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy abból a pozícióból ahol te vagy (ami nem rosszabb vag jobb, csak más) soha a büdös életbe nem fogom neked elmagyarázni, hogy nem mindenki azért vállal gyereket, mert az a léte csúcsa.... nálunk a gyerek családtag, nem aranyba öntött bálványa és nem, nem fogom magamat teljesen elfelejteni és mindenben a háttérbe szorítani. 🤷🏻‍♀️ Ez van. Hála az égnek nem kell a hozzád hasonlók engedélye ahhoz, hogy azok is családot alapíthassanak, akik nem akarják, hogy az életük a személyiségük feloldódjon az anyaság szentséges mannájában. És most.... ha nem haragszol megyek epilálni és körmöt festeni :)))
2019. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Én azon a véleményen vagyok h nem kell azért nekem totálisan feladnom önmagam csak mert anya lettem. A gyerekem az életem, ő az első ezt sztem minden normális anya így érzi. De pl, abbahagytam a szoptatást mert idegileg nem bírtam ( cumizavaros gyerek, kevés tej, és én akartam szoptatni az elején, utána már alig vártam h vége legyen), most szar anya vagyok? Nem érzem úgy. Igazából én úgy veszem észre h inkább azoknak böki a csőrét ez a dolog, aki beledöglik de akkoris mindent, holott a szíve mélyén rég máshogy csinálná, na de akkor jaj mit szól xy stb. Én úgy csinálok mindent h nekünk jó legyen. Az én gyerekem a kiságyban aludt, nem hagytam sírni, de azt sem h velünk aludjon az ágyban, ennek az az egyszerű oka volt h nem tudtam pihenni ha ott volt, a férjem sem, ennyi a történet. Szóval az ilyen ősanya típusoknak kéne inkább szívvel lélekkel tenni amit ők jónak látnak, nem xy anyukával foglalkozni h úristen nem szereti mert ezt meg azt másként csinálja. Az a baj h főleg ők szólják meg az átlag anyát, a kérdése, és az alatta lévő iromány tökéletesen igazolja ezt az állításomat.
2019. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

Én jobban örülök hogy csinos maradtak és mindenki azzal traktál hogy nem is szültem gyereket de vékony vagyok és még mindig ledudálnak megnéznék mintha mindenki azt bámulná hogy 20 kilós gyerekemmel magamra kötve megyek le a közértbe.

Mondjuk nekem pont mellettem alszik cska el 4 hónapos

Hoppá akkor mégis ősanya vagyok😑😏😆

2019. febr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy látom, hogy mindenkinek mást jelent az ősanya.


Néha nézek nagyokat, ahogy az itteni válaszok egy részén is.



Nekem az az ősanya, aki minden mast háttérbeszorít.

Csak a gyerk avn, és nem az egészséges módon, hanem úgy, higy közben örök gyereket nevelnek,életképtelen felnőtteket.

Nincs egyensúly.

Muszáj nekik így nevelni, mert nem tudnának magukkal mit kezdeni, ha a gyerekek fel tudnának nőni, hiszen vsak anyák lettek.



Jőmagam szoptatok. Tervezek hosszan szoptatni, tápszert sosem szeretnek adni a babámnak, tehát min. 1,5 éves korig jó lenne ( a legtöbben eddig adnak valamilyen formában tápit a babának)


Hordozom a lanyomat..de sokat mászik (7 hónapos)

Egy szobában alszunk, de külön ágyban.

Aktuális lenne a költözés, már van szobája, de a fogzásos ébredések miatt kényelmesebb így. Tehát kicsit önző vagyok a kenyelmem érdekében.


Minden nap normálisan felöltözöm, teszek halvány, természetes sminket magamra.

Nő maradtam a férjemnek és legfőképp magamnak.

Fontos, hogy a lányomnak normalis példakent szolgaljak, mint anya, mint nő , mint feleség, és majd mint dolgozó nő is.


Lehet ősanyázmi engem is, van akinek ez már az.


A lényeg, hogy mi elégedettek vagyunk így. A lányunk kiegyensúlyozott, boldog baba.Mi is boldogok vagyunk, és várjuk, hogy a tesó is összejöjjön.

Nem szűntünk meg pár lenni..

2019. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!