Magzati veseciszta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 hetes, kétpetéjű kisfiúk.

Ma voltam Miskolcon 24 hetes genetikai ultrahangon.

Már majdnem készen voltunk, mikor az orvos észrevett véletlenül valamit.

A B magzatnál a bal oldali vesében több db 5-10 mm-es cisztát is talált. Ő azt mondta, hogy valószínűleg ezt a veséjét soha nem tudja majd használni.

Nem tudja mitől lehet. Nem tudott semmi pontosat mondani. Elküldött Debrecenbe újabb genetikai ultrahangra.

Volt már vki hasonló helyzetben? Veletek mi lett?



2019. febr. 15. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A ciszta felszivodhat legalabbis ismerosomnek ezt mondta a doki, de vegul, mikor megszuletett a kislanya katetert vezettek a hasabol, hogy tudjon pisilni es tobbszor kell muteni is mert valadek zarta el a hugyvezeteket igy nem tudott tavozni magatol a vizelet.
2019. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is ebben a cipőben vagyunk most, 21 hetes vagyok, bár csak egy babával. Minket szív UH-ra és genetikai tanácsadásra küldtek, de mindenki biztat, hogy ez nem olyan nagy dolog.

A nőgyógyászom azt mondta, hogy a legeslegrosszabb esetben azt a veséjét ki kell majd venni, mert panghat benne a vizelet ami gyulladásokat okoz, de egy vesével is 100 évig lehet élni. Legjobb esetben azt mondta, hogy kb 50%-on fog működni az a veséje és jelenleg ezen a diagnózison is maradunk, mert a tegnapi UH-n azt mondta a orvos, hogy van működő állomány abban a vesében is, szóval nem vészes a dolog.

Ismerősi körben volt aki azt mondta, hogy mire megszületett a babájuk addigra fel is szívódtak a ciszták és pár havonta járnak kontrollra, hogy visszanő-e. Egy gyerekurológus ismerősünk pedig azt mondta, hogy ezt majd folyamatosan meg kell figyelni, mert egy diagnózis nem diagnózis és simán lehet az is, hogy a ciszták mérete megmarad, de mivel nő a gyerek, így arányaiban kisebbek lesznek hozzá képest, így emiatt nem fognak panaszt okozni majd, illetve azt is mondta, hogy az mindig sokkal jobb diagnózis ha csak az egyik vesében látszik ilyen képlet és nem mindkettőben.

Szóval jelenleg itt tartunk, figyelgetjük és próbálunk nem aggódni :)

2019. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok!


19hetes vagyok, 18.hetben vettek eszre kotelezo uhn a baloldali vesecisztakat.

Nekem azt mondtak ez a vese mar nem mukodhet soha.

Mar tulvagyok genetikai magzatviz mintavetelen is.

Kivancsian varom az eredmenyeket.

Viszont azt mondtak tinédzser korban tavolithatjak el a nem mukodo veset a daganat megelozese miatt.

Erdekelne ti most hol jartok a terhessegetek illetoen.


Mindenkinek kitartast es jo egeszseget!

2019. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én most vagyok 27 hetes. A múltheti kontrollon minimálisan nőttek a ciszták,még mindig van működő veseállomány, így figyelgetjük. Nekünk azt mondták ha ki kell venni, akkor is 1-1,5 éves korban fog megtörténni.
2019. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!