Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatom az anyám vezetéknevét...

Adhatom az anyám vezetéknevét a leendő gyerekemnek?

Figyelt kérdés

Szóval ha úgy vagyok vele, hogy a páromnak a vezetékneve tucatnév, a sajátom meg azért nem tetszik mert apám neve, aki elhagyott kiskoromban... Viszont anyámnak nagyon szép ritka vezetékneve van....


Ilyen esetben lehet az ő neve a gyerekemé? Szóval a nagyi neve lesz az unokáé...? És még a kezdet kezdetén a kórházban....


Vagy egy teljesen más vezetéknév, ami nincs a családomban, csak úgy hasraütök, és tetszik...?

Pl. az inkubátorokban talált csecsemők is találom nevet kapnak, nem a szüleikét....



Vajon lehetséges ez?



2019. febr. 19. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Persze
2019. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

" a sajátom meg azért nem tetszik mert apám neve, aki elhagyott kiskoromban... Viszont anyámnak nagyon szép ritka vezetékneve van...."


Te miért nem változtattad meg a vezetékneved? Simán felvehetted volna anyukád nevét, és akkor most minden probléma nélkül kapná az anyukája vezetéknevét.


SZerintem random néven nem anyakönyvezik.

2019. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehetséges. A gyerek az anya vagy az apa vezetéknevet kapja, amd a kettő kombinációja lehetséges.

Az inkubátorban tálalt babák neve is csak addig kitalált név, amíg örökbefogadásra nem keruil a sor.

2019. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Én úgy tudom felmenő nevére meg lehet változtatni a saját nevet, de hogy így anyakönyvezni lehet-e azt nem tudom.
2019. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha felveszed édesanyád vezetéknevét, akkor kaphatja.

De így nem.


Vagy az édesapa, vagy az édesanya, esetleg kötőjellel mindkettő vezetéknevét kapja a gyerek.


Az inkubátorban talált gyerekek is csak addig viselik azt a nevet, amit akkor adtak nekik, amíg nem fogadják őket örökbe.

2019. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Megszoktam hogy ez a nevem, és a keresztnevemhez sokkal jobban passzol apám neve, anyáméval nehézkesnek tűnne, én már jól vagyok így, ahogy úgy vagyok. Továbbá annyira vészesen nincs harag apámmal ezzel párhuzamosan meg anyámmal volt sok vitám annak ellenére, hogy ő nevelt, szóval nem az van, hogy apám a 100% ördög, anyám a 100% szent. :)


Na viszont mégis inkább az anyám akihez kötődöm, és ez a szimpla egyszerű tény, hogy a két név közül anyámé mérföldekkel szebb! :)

2019. febr. 19. 11:20
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Úgy lehet, ha először te felveszed az anyukád nevét, és utánad kaphatja. De azért szerintem a pároddal beszélj erről előtte, lehet, nem esne jól neki, hogy nem akarod az ő nevét a babának.
2019. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

SZóval a többségetek azt mondja, nekem fel kell előtte vennem... hm...


Egyébként csak elméleti még a kérdés, viszont gyerekkorom óta foglalkoztat...

2019. febr. 19. 11:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermek névviselése


A gyermek - szüleinek megállapodása szerint - apjának vagy anyjának családi nevét viseli. A házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének azonban csak azonos családi neve lehet. Közös házassági nevet viselő házastársak (a férj és a feleség felveszi egymás nevét) gyermeke ugyanakkor csak a szülők úgynevezett közös házassági nevét viselheti. A csak saját nevet viselő szülők megállapodhatnak abban, hogy a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viseli. A gyermek családi neve legfeljebb két tagból állhat"


Nem a többség mondja, hanem a törvény.


[link] [link]

2019. febr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Csak az anya, vagy az apa vezeteknevet kaphatja. Ha hazasok vagytok, akkor a hazassagi anyakonyvi kivonaton szerepel, hogy hogy dontottetek hazassagkoteskor arrol, hogy mi legyen a gyerek vezetekneve. Ezt meg lehet valtoztatni, azt hiszem, 5000 ft korul van.


A lenyeg, hogy csak az egyik szulo vezeteknevet kell, hogy kapja, vagy a ket szulo vezeteknevenek kombinaciojat. Tehat, ha azt szeretned, hogy anyukadet kapja, akkor neked fel kell venned elotte. Kijatszani nem tudom, hogy lehet-e ugy, hogy felveszed anyukadet, megszuletik a gyerek, megkapja anyukadet, majd te visszavaltoztatod a regire. Nem vagyok hozzaerto, de ezt lehet, hogy meg lehetne tenni. Viszont nem tudom, megeri-e ez a sok folosleges macera (mindenhol atiratni ennyiszer a neved).

2019. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!