Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ideális kor a gyermekvállalásr...

Ideális kor a gyermekvállalásra? Hány évesen álltál rá készen, mikor vállaltál? Jó döntés volt?

Figyelt kérdés

Esetleg intervallumban is kifejezhetitek. Előre is köszönöm, egy kis közvélemény kutatás.


(Ha még nincs gyereked, mikor szeretnél?)



2019. febr. 20. 08:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Jelenleg 26 vagyok. Nem érzem, hogy hiányzik az életemből egy gyerek.
2019. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%
18 évesen ismertem meg a párom, 21 éves voltam, mikor összeköltöztznk, 23 éves koromban lakást vettünk, 25 évesen volt az esküvő, 26 éves koromban született a kisfiam. Nem a kor függvényében vállaltam.
2019. febr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
63%
Egyéni. Ami nekem fontos volt: mindenképpen a tanulmányaim befejezése és pár év szakmában eltöltött év után olyan munkahelyről ahova visszavárnak. Ez nálam 30 volt.
2019. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%

24 evesen esett le h kene egy gyerek

28 lettem mire igy is lett

Majd meg 30 es 37 evesen szultem meg


A fonokasszonyom most 46 evesen lett terhes

A hugom19evesen szult a masik 38 evesen

A szomszedcsaj 17 evesen


Hat szerintemnincs idealis kor 😂

2019. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
29
2019. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%
27 vagyok. Régen úgy gondoltam, hogy 26 évesen szeretném az elsőt és még 30 előtt a másodikat. Most nem tudom, egyelőre nem tudom elképzelni, de közben meg abba is fura lenne belegondolni, hogy sosem lesz gyerekem. Most úgy gondolom 2-3 évig még nem szeretnék.
2019. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Néhány hét múlva születik az első gyermekem, 29 éves vagyok.

De nem az életkor, hanem a körülmények alapján döntöttünk a gyerekvállalásról. Én már évekkel ezelőtt vágytam a babára, de akkor még nem voltak megfelelőek a körülmények. Fiatalon (19-20 évesen) ismerkedtünk meg a párommal, de mindketten 5 évig jártunk egyetemre, közben és utána pár évig keményen dolgoztunk, így sikerült összespórolni az önerőt egy saját lakásra. Ekkor voltam 27 éves, nekem a saját lakás egy alapfeltétel volt a gyerekhez, albérletbe nem szerettem volna szülni. Mivel a lakásvásárlásra minden pénzünk elment, meg a hitelt is elkezdtük törleszteni, még vártunk egy évet, hogy megint tudjunk félretenni egy kis pénzt a gyerekvállalás előtt. Közben megtartottuk az esküvőt, 28 évesen mentem férjhez. (De az esküvő nem volt előfeltétele a gyerekvállalásnak, nem vagyunk vallásosak.)

Tavaly nyáron, az esküvő után éreztük úgy, hogy mehet a próbálkozás - addigra berendezkedtünk a lakásunkban, mindkettőnknek stabil munkahelye volt, volt némi félretett pénzünk, és lelkileg is megértünk rá, mindketten vágytunk a babára.

Szerencsére hamar teherbe is estem. :)


Szóval nekem 29 évesen jött el az "ideális kor", de ez mindenkinél egyéni szerintem. Ha párommal nem egyetemisták lettünk volna 19-20 évesen, amikor összejöttünk, hanem dolgozó emberek, akkor lehet, hogy évekkel előrehoztuk volna a gyermekvállalást. Ha meg valamelyikünk pl. egyetem után nem talált volna normálisan fizető munkát, vagy kiköltöztünk volna pár évre külföldre (fontolgattuk), akkor valószínűleg még nem tartanánk a babánál.


Szóval szerintem nem feltétlenül életkor kérdése ez, persze bizonyos kereteken belül - magamról azt sem tudtam volna elképzelni, hogy 20 évesen szülök, és azért reménykedtem benne, hogy 35 éves korom előtt összejön legalább az első baba (kettőt tervezünk).


29/N

2019. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
25%
Nem értem, még mindig miért veszik annyira természetesnek, hogy minden nő gyerekre vágyik, amikor ez nem így van. Lám, itt is rögtön egy olyan kommentelő írt elsőnek, aki nem akar gyereket. Én sem akarok. Ez nem érettség kérdése. Egyébként szerintem akkor ideális a gyerekvállalás, ha a nő stabil, biztos párkapcsolatban él, a férfinak megfelelő állása és fizetése van, lehetőleg spórolt pénzük is. A nő adott esetben egyedül is képes legyen a gyerek felnevelése úgy anyagi, mint más egyéb szempontokból. Érzelmileg érettek és vágynak a gyerekre mind a ketten. Mondjuk ilyen helyzet alapból nem is létezik, pedig ha bármelyik feltétel hiányzik ezek közül, szerintem megette a fene az egészet.
2019. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nyilván olyan nőkhöz szól a kérdés akik AKARNAK GYEREKET, nem értem minek ír ide olyan aki nem szeretne.
2019. febr. 20. 09:14
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
25 voltam, amikor eloszor felmerult bennem, hogy szeretnék. Igaz, akkor nem volt partnerem és nem is voltam az a mindenáron gyereket típus úgy voltam vele, ha lesz lesz, ha nem, akkor nem. Eldöntöttem azt is, hogy 30 alatt ha nem jön össze, akkor nem lesz. 28 évesen született a lányom.
2019. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!