Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi bruttó bér szükséges,...

Mennyi bruttó bér szükséges, hogy érvényesíthessem a 2 gyermek után járó családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

A jelenlegi bérem 250 ezer bruttó. Emelés év közben várható cirka 30 ezerrel.

Van egy gyermekünk utána érvényesítem havonta az adókedvezményt. Ekkora bérnél 2 gyerekre is fogom tudni? Illetve a magzati adókedvezményt? Táppénzből érvényesíthetem 2 gyermekre a 90. naptól?


2019. febr. 20. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Két gyerek után összesen 40 ezer forint adókedvezményt tudsz érvényesíteni havonta. Havi 250 bruttó esetében az adód és a járulákod ennél lényegesen több, tehát érvényesíteni tudod a teljes kedvezményt. A nettód 206 ezer forint lesz. Bővebben itt:

[link]

Bérkalkulátor:

[link]

2019. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 20. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Táppénzből nem fogod tudni, mert annak a bruttója a bruttód 50 vagy 60 %-a (munkaviszonyhossz-függő illetve hogy járó- vagy fekvőbeteg) és abból csak szja-t vonnak.


Csedből se tudod majd maximálisan érvényesíteni, egyedül majd gyedből.

2019. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A csed (korábban tgyás magasabb volt nekem anno mint a GYED ) akkor hogy hogy abból nem lehet?
2019. febr. 21. 07:45
 5/8 A kérdező kommentje:
14 éve dolgozom folyamatosan
2019. febr. 21. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

A béredből bőven tudod érvényesíteni.

A táppénzt sajnos nem tudom.

A csededből viszont - ez nyilván egy hozzávetőleges számolás, nem pontos - csak egy gyerekre fogod tudni kihasználni, mert abból az szja havi szinten kb. 25-26 ezer forint lesz neked. Úgyhogy akkor jártok a legjobban, ha a férjeddel megosztjátok, és egyik gyerekre te veszed igénybe, másikra meg ő.

2019. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért a piros kezet nyomogatod?

Attól még hogy nem tetszik a válasz, igaz.

Azért nem tudod a csedből, mert hiába nagyobb, ha kevesebbet vonnak belőle. Hoppá!

2019. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, minden válasz hasznos volt ezért ment a zöld kéz. Még az üldözési mániásnak is. Úgyhogy nyugi.


Egyébként jövőhónaptól megkapjuk az emelést, talán így már elegendő lesz a bérem az érvényesítéséhez.

2019. febr. 23. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!