Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A biróság az ujszülött gyermek...

A biróság az ujszülött gyermeket kinek adja ha az annyja kiskorú?

Figyelt kérdés

Sajnos volt gy 17éves barátnöm ! Én pedig 18 leszek ! És külön mentünk párkapcsolati okok miatt egy időre ! Valószinű hogy már külön is maradunk.Szóval mivel a barátnöm kiskórú még igy az anyja fogja átvenni a gyámságot igy ha én teszek egy apaságit akkor nekem nekem és az anyósomnak van 50-50%joga törvényileg ahhoz a gyermekhez !

De mi van akkor ha én nem mondok le arról a gyermekröl ? Ugyan ennyi erővel az én édesanyám is lehetne az ő gyámja !

Plusz nekik nincs ugy jövedelmük !

Nekünk van ! Nekem van havi 130ezres fizetésem ! Van jogsim ! Van autóm,És readásul nekem van saját házam is !

De nekik még saját házuk sincs talán majd albérletbe költöznek vagy valami ilyesmi .... Szóval értem hogy nem tilthatom ell és talán nem vehetem ell az anyjától 100százalékosan ?!



A válaszokat elöre is köszönöm !


2019. febr. 20. 23:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%
Nem KIS, hanem FIATAL korú!
2019. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%

Egy újszülöttnek az anyja mellett a helye!

Ha olyan jól állsz anyagilag, hát támogasd őket!

Ahhoz, hogy elvegyék a babát az édesanyjától, nagyon rossz körülmények között kellene, hogy éljenek. Ha tudnak fizetni egy albérletet már teljesítették a legfontosabb dolgot a babának. Ha nem veszélyeztetik a kicsit, nem veszik el az anyjától.

Vagy el tudod képzelni, hogy gyedre mégy a gyerekkel? Szerintem előbb-utóbb anyukád foglalkozna csak a picivel. Akkor már inkább több joga van hozzá a saját édesanyjának. Szoptatni is csak ő tudja. És az anyatej nagyon fontos!

2019. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
21%
Te is kiskorú vagy ő is, kétlem hogy anyukád akarná a felelőség vállalni helyeted
2019. febr. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

1, megragadtad a "lényeget", egyébként meg tévedsz. A Btk. fogalmai között szerepel csak fiatalkorú elnevezés. Itt viszont nincs szó bűncselekményről, így okafogyott javítgatni.

A Ptk. ugyanakkor használja a kiskorú megnevezést, minden 18 év alatti nem házas fiatalra, ezen belül korlátozottan cselekvőképes egy 17 éves.


"Ugyan ennyi erővel az én édesanyám is lehetne az ő gyámja"


Nem, nem lehetne a gyámja, mivel köze sincs a barátnődhöz.

Egyébként remélem troll vagy. 130 ezres fizura felvágni, amikor lópikulát nem ér...

Mindenesetre fizethetsz majd belőle gyerektartást, megnyugodhatsz. Csecsemőt semmiféleképpen nem vesznek el az anyjától.

2019. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
130e ft. Hahahaha Hahahaha Hahahaha Hahahaha. Aztan abbol mit akarsz egymagad? Abbol tudod mit kellett vna ocsi? Kotont.
2019. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttet nem vesznek el az anyjától, ha az nem mond le róla önként. Még akkor sem, ha nincs hol laknia. Ilyenkor anyaotthonban helyezik el őket. Szóval ha csak anyuka nem drogos alkoholista aki vízbe fojtaná a babáját, akkor esélyed sincs, hogy te neveld.
2019. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

" Sajnos volt gy 17éves barátnöm ! Én pedig 18 leszek ! "


Mar itt elrohogtem magam, te ostoba p@cs 🤣

2019. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vennék el az anyjától, ha törvényesen lemondana róla. Ilyenkor örökbefogadó szülőket keresnének neki, és mivel a családtagok előnyt élveznének, magatokhoz vehetnétek. Ha van apasági, akkor rögtön hozzád kerülne. Ha nincs, akkor perelhetsz az apaságiért, de ez hosszú idő és a gyerek addig állami gondozásba kerül.


Ha nem mond le róla önként, csak akkor veszik el, ha gyereknevelésre alkalmatlan körülmények között él. Tehát nincs hol lakni, nincs mit enni, nincs melegvíz, fűtés, stb. Amíg a gyereket megfelelően el tudja látni, addig senkit nem érdekel, hogy saját lakásban él vagy albérletben, van-e autója, házimozija, stb. Ha nem tudja ellátni, akkor ideiglenesen elveszik tőle, amíg nem teremt jobb körülményeket.


Tehát teljesen elvenni az anyjától nincs esélyed és nem is jó ötlet. Ha tényleg szeretnél a gyerek életének a részese lenni, akkor próbáljatok rendezett viszonyban maradni, és megbeszélni a továbbiakat. A bíróság megítélhet majd kötelező gyerektartást és láthatást, de ettől felfele közös megegyezéssel mindig el lehet térni.


Tehát támogathatod a gyerekedet több pénzzel ha azt szeretnéd, hogy jobb körülmények között éljen. És ha megegyeztek, láthatod többet. Kezdetben csak az anya mellett, hiszen folyamatosan szüksége van rá, de később napokat is veled tölthet, viheted kirándulni, nyaralni, stb. Hidd el, a gyereknek nem az a jó, ha valamelyik szülőtől teljesen elválasztják, hanem ha azt látja, hogy a szülei képesek kulturáltan együttműködni akkor is, ha már nincsenek együtt. Így sérül a legkevésbé.

2019. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
10%
A 17 éves már nem kiskorú, pláne ha házasok vagytok, mivel van anyosod, gondolom igen. De ha nem vagytok házasok akkor sem kiskorú a barátnőd és az ő gyerekének nem kell gyám. Az az ő gyereke. A törvény szigorúan tiltja az anyagi okok miatti gyermek elvételt, ergo ezzel felesleges próbálkoznod pusztàn azért mert neki nincs saját háza, kocsija, neked meg van, nem vehetik el a gyereket. Anyád nem lehet a gyámja egy gyereknek akinek vannak szülei, pláne azon az alapon hogy ő gazdagabb. Ez nem is értem hogyan jutott eszedbe?
2019. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
9, de az. Te se tanulsz.
2019. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!