Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire előre érdemes előre...

Mennyire előre érdemes előre betárazni a szültendő babának, hányadik hónapig? Gondolok itt ruhára, játékra, ágyneműre, ilyesmire.

Figyelt kérdés
Még semmit nem vettünk, de mindent vennünk kell, mert nem öröklünk semmit. Szerintetek mennyire érdemes előre gondolkodni?
2019. febr. 23. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Faluhelyen a születés előtt már a teljes stafírungját felhalmozzák.
2019. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Ágyból-minél tovább, szóval nagy ágy, kivehető ráccsal.


Ágyneműből-baba ágynemű sokáig elég.


Ruhába-ne ruházz be előre, mert nem tudhatod mekkora lesz a babád és milyen alkat. Pl az én fiaimnak nagy volt a fejük, egyáltalán nem ment rá a fejükre csak a csónaknyakú póló body pulcsi. De szomszéd babának vastag volt a csuklója nekik nem volt jó a passzés holmi. Később meg még válogatnak is, kicsi fiamnak csak az a ruha jó ami teljesen passzentos nem liffeg rajta kicsit sem.


Gy9gyszerek- én vettem popsikrémet, mellbimbósebesedésre, egyiket sem használtam sosem. Ahogy orrszívót sem, légzésfigyelőt sem, sőt törddelmesen bevallom lázmérőt sem-volt egy 100 forintos digitális, ha gyorsan pörgött felfele 34.5 utan 35.5 jött, és rosszul érezte magág gyerek-kapott lázcsillapítót, ha úgy indult 34.5 2 másodperc múlva 34.7, plusz jól is volt, akkor megállapítottam nem lazas.

Nem kellett cumi, cumisüveg, sterilizaló, mellszívó, bili sem. Nem hasznaltunk rugdalózot, kisollót-csipesszel vágtam körmüket- sem.


Pelenkát egy csomagot vettem, ami rögtön kicsi is lett mert 4 kg felett volt a babám és az újszülött pelus 5kg-ig jó, de volt akinek meg pont nagy lett mert nagyon pici volt a baba. Úgyhogy ebből max 1 csomagot vegyetek. De korszakŕol korszakra változik. Én csak pamperst vagy liberót vettem, először libero nem volt jó mert kifolyt belőle mknden, aztán meg a pampers nem volt jó úgy 6 hónapos kortól, majd vissza kellett váltanunk megint.


Popsitörlő nekünk 1 féle 1 változata jött be, a többitől kisebesedett a popsija. Utána ebből nagy tömeggel vettünk, de előre ne vegyél, csak ha beválik. Ugyanígy az összes kozmetikum.

2019. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire nem érdemes. Mindig csak a soron következő. Tapasztalat, három gyerekkel.
2019. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Ruhákból az első két méret (56, 62) alapdarabjait (rövid ujjú body, pamut rugi) vettük meg a lányomnál és mivel bevált, így teszünk a fiunknál.

Azért nem csak az elsőt, mert újszülöttel nem jó rohangálni, azért nem többet, mert előre nem lehet tudni, hogy milyen alkat, milyen márka, milyen típusú ruhája illik legjobban.

Játékból csak az első néhányat, mint játszószőnyeg, egy-két csörgő, szundikendő... kész. Később vettünk hintát is. Ez mondjuk így a másodiknál adott és örülök neki.

Ágynemű? Lepedő, takaró, opcionálisan hálózsák és jó napot. Ágynemű szettet akkor vettünk, amikor ovis lett, mert azt a méretet kérték bevinni.

2019. febr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

felesleges előre betárazni mindenből!

igaz ruhákat szoktam előre vásárolni, ami akciós és jó árban van és persze nagyon tetszik!

játékot egyáltalán nem vettem előre, gondolj bele..betáraznál minden játékból, utána meg azon kell törnöd a fejed, mit vegyél névnap-szülinap-húsvét-télapó-karácsony 😂így is sokszor fejtörés nekem,pedig nem szoktunk évközben csak úgy játékot venni(csak ritkán)

ágyneműből én csak 3 garnitúrát vettem + 6lepedőt

pelusból se érdemes mindaddig sokat vásárolni,míg ki nem tapasztalod melyik válik be-popsitörlő szintén így

textilpelusból sose elég, az tapasztalat 😂nekünk abból vagy 20 db volt

2019. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet itt majd mindenki hülyének néz, de én annak idején nem sokkal a szülés előtt úgy jártam, hogy 50-60%-os engedményt tudtam összehozni (nem írok konkrétumokat) kuponokkal, dolgozói kedvezménnyel, stb., hogy a 92-es méretig megvettem az összes rugit és body-t... Illetve jó adagot vettem belőlük, de még így is ki kellett pótolni, igaz az tényleg csak 1-2 darab volt. Nekem óriási könnyebbség volt, hogy csak a fiókba be kellett nyúlni értük, nem pedig futkosni, mert hirtelen nőtte ki őket. Egy garnitúrával jártam úgy (a rugikkal), hogy az 12 hónapos méretet csak párszor vette fel, mert forró nyári időszakra esett.


Na meg ugye anyagilag még így is jobban jött ki, akkora volt a kedvezmény.


Ha nem hasonlóról van szó, szerintem legfeljebb a 62-es méretig érdemes venni néhány alapdarabot.

2019. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!