Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fog ez változni...

Szerintetek fog ez változni valaha? Van a környezetetekben olyan aki talpra állt ebből?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 31 éves vagyok és pont ma van 3 hónapja h halva született a kislányom, a kiírt dátum után két nappal. Egészséges baba volt,a nyakára tekeredett köldökzsinór miatt veszítettük el őt. A férjemmel próbálunk túlélni, de embert próbáló feladat... A férjem idővel szeretne gyermeket, de én rettegek, h sosem tudom majd újra végigcsinálni a kilenc hónapot. Annyira boldogok voltunk, most pedig csak a reménytelen szomorúság van számunkra. Fizikailag is rettenetes volt a szülés, és jelenleg el sem tudom képzelni, h szexeljek a férjemmel. A hideg kiráz a gondolattól is. Egyébként ő nem erőlteti, de érzem, h lassan vissza kellene találnunk egymáshoz ilyen téren is. Ismertek olyat, aki átélt hasonlót? Mennyi időbe telt mire talpra állt? Szerintetek a nemi életünk is helyre áll majd idővel? Mit gondoltok, lehetséges, h egyszer majd ne páni félelemmel gondoljak egy következő terhességre? Amúgy járok szakemberhez, de lehet h egy szexuálterapeuta segítsége is jól jönne? Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 24. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is mérhetetlenül sajnálom amin keresztül mentek, hidd el, idővel jobb lesz, de elmúlni ez az érzés soha sem fog, amit jelenleg érzel. Enyhül majd.


Az hogy szakemberhez jársz egy nagyon jó kiindulási pont, szerintem nem szexuálterapeuta kell, hanem párterápia, mert én nem hiszem hogy a szexualitással van "probléma", és persze nem is a párkapcsolatotokkal, hanem én hiszem hogy ilyenkor együtt kell feldolgozni a történteket, együtt kell kiutat találni abból,amiben most vagytok. Ez egy jó párterápiával elkezdhető.



Én amikor ezt átéltem amit te, jó hosszú időre a négy fal közé zártam magam, nem beszéltem, nem ettem, kb zombi voltam, a férjem maradt erős és tartotta bennem a lelket. Eszméletlen hálás vagyok neki a mai napig.

Persze a türelme elfogyott, úgyhogy ő két hónap után elrángatott egy szalonba csinosítani, aztán következő hétvégén elmentünk egy random városba körülnézni, aztán múzeum, és miegymás; minden hétvégére kitaláltunk valamit és így szép lassan visszataláltam önmagamhoz.


Már jó sok idő eltelt nekem azóta, de még mindig nem érzem hogy készen állok a terhességre. Majd idővel eljön az is.


Kitartást és sok sok szeretetet adjatok egymás felé!

2019. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, h írtál és szívből sajnálom, h te illetve ti is keresztül mentetek ezen! Soha senkivel nem szabadna ilyennek történnie!!! Igen lehet, h igazad van és valóban párterápiára lenne szükségünk, beszélek is majd a terapeutámnak erről, egyébként párokkal is foglalkozik. Tudom h muszáj összeszednem magamat, már csak a férjem miatt is, mert neki kizárólag én jelentem a családot és persze a rokonságom. De annyira nehéz... Sosrm gondoltam volna, h létezik ilyen mértékű fájdalom... :-( Még egyszer köszönöm a soraidat!!!
2019. febr. 24. 16:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te Drága!


Fogadd őszínte részvétem és maximális együttérzésem. Egy kisbaba elvesztése pokoli kín. Tudom,mert átéltem. Idővel könnyebb lesz. Nem jobb,de könnyebb. Mindig a szívedben lesz és sosem szűnsz meg szeretni őt de megtanulsz együtt élni ezzel az érzéssel. Mi tavaly februárban éltük át 36.héten. Nekem 2 hónap kellett itthon csak a férjemmel. Utána eldöntöttem,hogy ezt nem csinálhatom. Se magammal se a férjemmel és a családommal sem. És a kisfiam sem ezt akarná. Úgyhogy munkát kerestem elmentünk egy wellness hétvégére elkezdzem újra edzeni lefogyni közbe persze pszihológushoz jártam 2 hetente. Nekem segített. 8 hónappal a kisfiunk halála után most újra babát várunk. És a kislányom itt rúgdos a pocakomba mintha jelezné,hogy anya minden oké jövök! Persze nehéz. De már látom a fényt. És a férjem visszakapta a feleségét és úgy érzem,hogy a kislányom is egy egészséges boldog és nem utolsó sorban ép elméjű anyukát kap,mert megérdemli. Kitartás! Kapaszkodjatok össze a férjeddel ez egy nehéz időszak de együtt könnyebb. Ha tudok neked segíteni, kérdeznél vagy vsak leírnád amit érzel írj privátba és megadom az email címem.

2019. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz jol angolul linkelek egy vlogot.

33 hetesen halva szuletett a baba tavaly decemberben, ra pont egy evre szuletett az egeszseges kislanyuk.

2019. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Borzasztóan sajnàlom, h ezt àt kellett élnetek. Engedd meg magadnak, h fàjjon. Senki felé nem kell azt mutatnod, h jól vagy, adj magadnak időt. Mi 2. trimeszteres, nagyon beteg babànkat veszítettük el, ami nem ugyanaz, tudom, de még az is rettenetesen nehéz volt. Neki egy rendkívül súlyos és ritka rendellenessége volt. A következő baba foganàsàt az segítette, h nem tudtam màst csinàlni, mint hinni abban, h minden rendben lesz. Egyetlenegy - kötelezőn kívüli - vizsgàlatra sem mentem el, TUDTAM belül, h ezúttal nincs baj. Egészséges kisfiunk született. Azt szeretném neked tanàcsolni, hogy semmiképp se szülessen babàd az elvesztett babàd pótlàsàra. Aki születik, szülessen majd önmagàért. Baràti körömben 1 napos baba bölcsőhalàla volt, nekik a feldolgozàst az segítette, h kérték az ismerősöket, h senki ne kezdjen el sajnàlkozni, tömegesen részvétet nyilvànítani, hadd legyenek a gyàszukkal ketten. Első babàjuk lett volna, az azóta eltelt kb 6 évben 3 gyermekük született. A kívülàllók szép, boldog csalàdot làtnak, de nyilvànvaló, h ott van a szívükben egy igazàn soha fel nem dolgozható fàjdalom.
2019. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, fogadjátok őszinte részvétem.

Az idő, meglátod, segíteni fog.

Borzasztó közhelynek hangzik, de így van...


30 éves voltam, első babát vártam problémamentes terhességből, 7. hónapban. Derült égből villámcsapás, Hellp szindróma miatt életmentő sürgősségi császármetszés. A kislányom 36 órát élt. Sosem láthattam, mert még az intenzíven feküdtem. De a temetésen megöleltem az urnáját.

Utána fizikailag is hosszú és nehéz volt a felépülés.

A férjemnek örökké hálás leszek érte.


Érdekes, bennem bizonyos szempontból máshogy csapódott le a dolog, mint benned; én úgy éreztem, belehalok, ha most rögtön nem lehetek újra terhes. Mindezt még a kórházi ágyon. Morbid nagyon, tudom, mégis igy volt... Szó szerint fizikailag fájt az űr, fájt belegondolni, hogy várakozni kell. Az orvosok 1 év kihagyást ajánlottak, az okosok azt mondták, majd akkor állok készen, ha elgyászoltam az előzőt, ha "továbbléptem", addig eszembe se jusson. Ha erre vártam volna, sose jött volna el az ideje. Na, az 1 évből 6 hónap lett, nem bírtam tovább.. és megfogant a fiam, rögtön az első éles próbálkozásból.

A terhességet végigrettegtem.

És sírtam is sokat, kb minden nap- az elvesztett babánkat sirattam, illetve emésztett a lelkifurdalás, hogy akkor biztosan pótléknak szülöm ezt a gyereket, nem is saját magáért, hát milyen anya leszek én...

Mégis, volt egy pont -ezt most nem részletezem - amikor rájöttem, hogy NAGYON IS saját magáért szeretem a születendő pici fiamat, és semmit nem csinálnék vissza, immár őt akarom.

De ettől még tovább rettegtem, egészen a szülésig. Nehogy az utolsó pillanatban történjen valami...

A szülés (császármetszés) végül számomra katartikus volt, a szó legszorosabb értelmében felszabadító - nem érdekelt, hogy műtét lévén nem volt ott apa, nem volt aranyóra meg egyebek - anya lettem, kezemben tarthattam a gyermekem!

Imádtam az első perctől, császár után 30 perccel már volt anyatejem, maradéktalan volt a boldogságom - és mégis, már másfél éves volt, amikor először vettem észre, hogy egy egész nap eltelt anélkül, hogy eszembe jutott volna a lányom, akár egy röpke pillanatra is. Nagyon elszégyelltem magam. De aztán rájöttem, végülis ez az élet rendje...


Szóval, nekem igenis a fiam születése segített továbblépni. Addig úgy éreztem, megakadt az életem, mintha egy hurokba kerültem volna, amiből csak az ő érkezése szakított ki. És itt kiemelnék egy nagy különbséget: NEM a fiam oldotta fel a helyzetet, hanem az ő érkezése, azaz az önmagamról szerzett élmény, hogy végig tudom csinálni a terhességet, a császárt, hogy szoptatom, hogy minden rendben van.

A fiam mint ember nem pótlék és nem jutalom senki helyett.


Azóta a kisfiam dackorszakos ovis, és nemrég született egy gyönyörű pici húga, aki itt szuszog a kiságyban ;)


Szóval lehet, és kell is felállni, továbblépni.


Nagyon jó, hogy szakemberhez fordultál!


...és egy gyakorlati tanács, biztosan a hátad közepére sem kívánod, de próbálj meg sportolni valamit. Valamit, ami energizál (pl. zumba, spinning stb.), és ami lehetőleg csoportos. A felszabaduló örömhormonok, meglátod milyen hatással lesznek a kedelyedre.


Sok erőt kívánok neked, nektek!

2019. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, szerintem ez az egyik legborzasztóbb dolog, ami egy nővel történhet. Mégis szt mondom, ne add fel a reményt! Írom ezt neked úgymond 2. Első gyerekként. A mi családinkban is hasonló tragédia történt, halva született a nővérem, túlhordás történt. Anyukám depressziós lett, eltávolodtak egymástól apukámmal, azt mesélték. Sok időbe telt, mire minden a régi lett. De szetencsére sokat beszélgettek, és megtalálták a módját, hogy együtt feldolgozzák a gyászt. Anyukám pszichiáter segítségét kérte, gyógyszeres kezelést is kapott. Ennek ellenére, azt hiszem, a történtek hatására sokkal jobban félt minket, borzasztóan aggódik a 3 lányáért. Azt hiszem, a nővérem mindig velünk lesz, vigyázni fog ránk onnan fentről.

2019. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hálás szívvel köszönök minden kedves szót, borzasztóan jól esik, h így ismeretlenül is ennyi segítséget kapok tőletek! Mindegyik hozzászólás mélyen elgondolkoztatott! Próbálom magam lefoglalni, új célokat kitűzni, de nem könnyű... hogy mindezt a kislányom nélkül kell megtennem. Hogy sosem fogom látni, h milyen lett volna nagylányként, felnőttként... tudom, h nem rágódhatok ezen megállás nélkül, de iszonyúan fáj!!! Február elején visszamentem dolgozni, ami szintén nagyon kemény lépés volt, de már kellett! Próbálok nekiveselkedni a jogsi témának, legalább az is leköt valamelyest. Illetve nyáron ha minden jól megy egy közeli kisvárosba költözünk a férjemmel(jelenleg együtt lakunk anyósommal, mert mi tartjuk el), szerintem az is jót fog tenni. Ha meg lesz a ház, ültetünk a férjemmel egy fát a kislányunk emlékére... Ami pedig a jövőbeni gyermekvállalást illeti, remélem igaza lesz a nővéremnek (aki egyébként jelenleg 6 hónapos terhes!) hogy majd eljön az idő, amikor a rettegést felülírja az életösztön és akkor teljes szívből áttudom majd adni magam az anyaságnak, újra. Egy gyásztanácsadó írta valahol a következő gyermek kapcsán, h csak akkor szabad újra belevágni, ha már ott tart az ember, h nem pótolni akarja az elvesztett gyermeket. Hiszen minden kis lélek megérdemli, h önmagáért várják!
2019. febr. 25. 09:28
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló, kérlek küld el nekem a linket. Köszönöm szépen!
2019. febr. 25. 10:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Hidd el jönnek még szép idők és lesztek ti még bolsogok. Én sem hittem ezt akkor pedig így lesz. És érezni fogod amikor készen állsz egy új kisbabára. Hidd el ő már vár rátok és a pici lányotok fenntről vigyáz majd a családra. Hiszem,hogy így van mert nem lehet,hogy nincs oka egy ilyen tragédiának. Mindug azt mondom,hogy mindenki annyit kap az élettől amennyit elbír. Mi erősek vagyunk ha ezt kaptuk és csak még erősebbekké váltunk. Mi ANYÁK! Mert ANYA vagy Te is hidd el. Egy angyal anyukája. És mi vagyunk a legerősebbek. Egy kedves barátnőm azt mondta nekem amikor a miérteket kerestem,hogy: az életünk olyan mint egy szépen hímzett terítő hátulja. Össze vissza kesze kusza szálak egymásba gabalyodva. Értelmetlen. De életünk végén megfordítjuk a terítőt és kirajzolódik a mintha. És minden értelmet nyer. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ne keresd a miérteket mert bele lehet őrűlni. Nem tudunk a múlton változtatni. Valamiért kaptuk ezt a sorsot. Mindenképpen jót fog tenni a környezetváltozás. A kis fa ültetése is jó gondolat( én sziklakertet csináltam anno). És hidd el ott abban az új környezetben az otthonban majd pár hónap múlva rgyik nap arra fogsz ébredni,hogy már nen fáj annyira torokszorítóan szívbemarkolóan a hiány. És onnantól leszel majd jobban. De ez idő. Ne sürgesd magad. Addig is kívánom nektek a legjobbakat.
2019. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!