Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több időm/energiám lenne a...

Több időm/energiám lenne a nagyra ha 2. babával lennék otthon, mint munka mellett?

Figyelt kérdés

Furdal a lelkiismeret hogy naponta munka után alig tanitgatom a gyermekem a fáradtságtol, inkább csak a hulyeskedés megy, hétvégén meg csaladi progik, haztartas.


Amig vele otthon voltam mérhetetlen sokmindent tudtam àtadni neki, mondhatni tökéletes volt, szinte mindig minőségi időt kapott. Millio mindent tanult, ügyesedett. Miota ovis es dolgozom, pedig butul, romlik a szokincse, kognitiv képessége, koordinacios mozgászavarok, nincs testtudat,rajzban is visszaesés van csak, figyelemzavaros lett, stb. Irto sokat igényelne hasznos/minősegi időt tőlem!(szakszolgálaton is tartunk azota.millio szakirodalmat javasoltak, mondokas, mozgasgyakorlatos konyvek stb)mikor olvassam csinaljam en ezeket vele?


Mindez mellett párom meg beállitott a legyen 2., 3. gyerekünk felkiáltással. Nincs ellenemre. Örülnék neki(k). Birtam anno az ejszakázásokat is, a maraton szoptatást, stb.


De. Ugye akkor egy gyerek volt még, akit maxon tudtam ellátni. És nem kettő.


Igazábol en azon gondolkodtam mostanság, hogy a mostani gyermekemre hogyan legyen több időm, mig az apja meg a többediken.


Es ekkor jött az ötlet.:

Lehetséges az, hogy ha 2-3 évig otthon lennék ababával, akkor több időm jutna a nagyra, mint igy? Koncentraciot kéne fejlesztenem, iskolára felkésziteni, segiteni a beilleszkedését, pont átfedésben lenne a babával (ha jövore jonne a 2.)szoval amikor szulnék akkor menne nagycsoportba kb, szoval egy tanévem lenne sulira kesziteni (ha visszatartják, akkor ket évem)es első iskolaévekben segiteni őt.


Vagy pont ugy lenne több idom mig nincs meg a 2. es dolgozom? Azaz ami most van, hogy esténként hullán gyakoroljak vele?


2019. febr. 25. 15:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Rövidebben is irhattam volna.

Baba vagy munka mellett jut több minősegi idő az elsőszülöttre?

2019. febr. 25. 15:44
 2/12 anonim ***** válasza:
Munka mellett. Én sokkal többet tudtam foglalkizni a naggyal míg dolgoztam. Mióta megvan a pici, azóta szétszakadt a család, mert 1 a kicsit eteti, vagy kiviszi a nagyot míg a kicsi alszik, stb. Remélem idővel jobb lesz.
2019. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2.gyerekkel otthon. A kicsi jól elvolt, aludt-evett-hintazott....melo mellett utazassal 10 ora oda a napból + utana háztartás. Es nekem otthoni meló is belefért.
2019. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hány műszakban dolgozol? Én négy műszak mellett az otthon maradásra szavaznék még egy babával. Nem csak, hogy több időd marad a gyerekre, a második baba nevelését is megalapozod ezzel. Ha már a 2. baba után kell visszamenned dolgozni, a picinek lesz egy mintája, akitől tanulhat. Persze, majd a 2. picinél is felmerül ez a kérdés, hogy nem-e kéne tovább otthon maradni vele, de akkor már nem lesz rá akkora szükség, mint az elsőnél. Az elsőből tanulsz te is. És, ha amúgy is több baba van a tervben, akkor miért ne most?

Szerintem egy műszakban is otthon maradnék, de ott már nagyon elgondolkoznék rajta, mivel addig, amíg dolgozok, a baba is óviban van.

2019. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy kicsi mellett szerintem simán van idő a nagyra is. Nekem is ovis a nagy, 7 hetes a kicsi, nem az a lerakom és elvan magában fajta baba, de ha magamra kötöm, akkor pl tök jól elvan, bármit tudok játszani a naggyal, szoptatás közben is tudunk rajzolni, mesélni, meg azért alszik is néha lerakva, nézelődik egy kicsit stb. Szóval lehet időt szakítani a másik gyerekre szerintem.
2019. febr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, melyik esetről beszél? Végig olvastad a leírást vagy a kérdést? Gondolom te otthon vagy. Itt az a kérdés, hogy munka mellett vagy 2. picivel könnyebb az első babával.
2019. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Volt, amikor több idő jutott így a nagyra, de azért általánosságban nem ez a jellemző. Legalább is az elmúlt három évben (amióta megvan a kicsi) az volt túlsúlyban, hogy sokkal kevesebb idő jutott a nagyra is, meg a kicsire is kevesebb jut, mint amennyire a nagyra jutott kiskorában. Most meg már újra dolgozom egy éve. Hát a munka plusz két gyerek, az se gyenge... Nem azt mondom, hogy rossz, de hatalmas zsonglőrködés megy az idővel minden nap, aminek általában a házimunka a vesztese.
2019. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6: gondoltam logikus... ha eljár dolgozni, nyilván minimum 8-9 órája teljesen kiesik egy nap, vagyis abszolút esély sincs foglalkozni a gyerekkel. Ezzel szemben én azt tapasztalom, hogy egy kicsi mellett jut idő a nagyra is, tehát nyilván jobban jár, ha otthon van két gyerekkel.
2019. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Oké, hogy van, akinek könnyebb otthon két gyerekkel, mint egy gyerekkel munka mellett. De egyszer a második is nagyobb lesz, bölcsis, ovis lesz és vissza kell menni dolgozni. Két gyerekre még kevesebb idő fog jutni munka után. Vagy akkor majd jön a harmadik? És utána a negyedik? És ez lesz nyugdíjig?
2019. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A nagyobbra leirtam miert lenne égetően fontos az idő Most, ezekben az években.

A kisebbet ugy is fogja a nagy motivalni, sokkal több inger jut neki mint a nagyobbnak most.

Tegnap jatszottam feladatos jatekokat vele. Ilyen kis "falatnyi"foglalkozasoktol amennyire most kapacitasom van, nem tudom mennyivel leszunk elorebb.


Ha visszatartjak az az en hibam lesz hogy ennyire futotta az anyjának a saját gyerekére. Nem átlag. Hanem átlag alatti. Fel kellene zárkoztatnom.

2019. febr. 28. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!