Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldre költözés családostul...

Külföldre költözés családostul? Van valami hátulütője?

Figyelt kérdés

Nemrég" tudtam meg szóval kissé stresszes vagyok,megpróbálom röviden szóval van egy 7. hónapos kisfiam,férjemmel együtt élünk na de én júniusban leszek 18. igaz fel vagyok nagykorúsítva, szóval. de mégis félek hogy valamivel megpróbálna visszatartani a háziorvos vagyis a gyerekorvos hogy kimenjünk alapból egy hú de nem jó természetű emberről beszélünk de minden fiatal szülőhöz nem konkrétan anyukákra gondolok,apukákra is (maradjunk 20-21 két éves kor körül/előtt) mindenkivel szúrós szemmel néz és mindenkis szar anyának titulál aki korban neki nem tetszetős nem csak velem,szóval félreértés ne essen nagyon ért a munkájához, nagy tudású ezért is ő a háziorvos továbbra is,jobb nincs a környéken, engem is ő kezelt ki az epilepsziából gyerekként,na mindegy haladok tovább. Szóval volt a kisfiamnak egy kisebb súly problémája (valami 200-300 grammal kevesebb volt mint kellett volna) tisztában vagyok vele hogy soknak számít most már hogy nagyobb.. elapadtam.. szóval problémás volt az etetése és nem kaptam olyan útbaigazítást mint kellett volna sem a doktornőtől sem védőnőktől, na mindegy tovább.. és akkor elkezdett hisztériázni hogy feküdjek be a gyerekkel a kórházba mert.. vagy 3 hétre addigra biztos javul.. na akkor védőnő csak rábeszélte hogyne kelljen nagy nehezen, - jó nem kellett na de ő akkor már szólt a kórháznak,és vissza meg nem akart hogy családseg. figyeljen,ami most járt le ha jól tudom, abból állt 5 hós talán? (3) megfigyelés na mindegy,kijött 2x / 3x látta minden ok,szépen fejlődik foglalkozunk vele, egyszóval normálisak vagyunk azóta ránk se nézett, ja igen közbe úgy volt az ára" hogy ne kelljen befeküdnünk egy hónapra hogy anyukámhoz költözünk mert ő majd figyel ránk mert ő tapasztalt.. persze nem költöztünk hozzá,maradtunk ahol voltunk,csak mondta hogy igen persze ott vagyunk,semmi kedvem nem volt meg úgy senkinek oda-vissza költözősdit játszania. Tovább- letelt az ideje és vittem mérni szokásos és ugye mondtam hogy visszaköltöztünk tisztára meg volt döbbenve már most?? hát ő örült volna ha még maradunk egy kicsit a biztonság kedvéért.. na igen ő örülne ha anyámmal nevelném fel.. persze..

--- ezt így mellékletesen kérem ne érkezzenek olyan üzenetek hogy nem lett volna jobb ha gyerek így úgy amúgy, sérti a szemem, meg a fülem is ha hallom ezért nem írom le csúnyábban xy lett volna ha vissza tudnám tekerni az időt sem döntenék másképp vele kapcsolatban az iskolás rész majd ha nagyobb tudom folytatni,meg szeretném is. Szóval köszönöm az aggódást erről az oldalról is mert biztos van pár ember akinek egyből ez jut eszébe,de olyan inkább ne írjon,nem vita szítás miatt írtam ki a kérdést.--

Tovább- ez a másik munka keresés" nem jöhetne szóba mert errefelé ez van amit most dolgozott meg műanyag, abból is az a része ami.. nem örülnék neki, meg ő sem

na igen munka az munka,tény. De itt is van olyan utca nem is egy ami jó részét rákos beteg emberek lakják,ezért is kizárt hogy oda menjen.

Vissza tarthat így a háziorvos ebből kifolyólag? vagy lenne bármi akadálya amivel hülyeség lenne egy év alatti gyerekkel kiköltözni? van kint rokon elég közeli (testvérem) szóval lenne segítség, csak mondta hogy várjuk meg amíg betöltöm,meg megkapja az utolsó oltást akkor csak nem tudnak már semmit felhozni, de kint is ugyanúgy megkapják az oltást..


2019. febr. 28. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Jobb helyen lesztek ott, csak majd arra figyelj , hogy a gyereked kapjon megfelelő oktatást, ne úgy mint az anyja.
2019. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Sem egy orvos, sem egy védönö nem tílthatja meg a külföldre költözést!
2019. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
És beszélek az ország nyelvét? Mert a nélkül mégnehezebb lesz ám elboldogulni. És gondolom a testvéred nem lesz ott mindíg melletted, hogy segítsen. Külföldön is rossz szemmel néznek az ilyenekre, de a pénz eli juttatást, és segítségét megkapod, de azt is csak akkor ha x évig dolgoztál.
2019. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan milyen hosszútávú terveid vannak a külföldi léttel? Szakképesítésed, érettségid nincs, ha jól értettem. Kint akarod megszerezni? Vagy visszajottok?

Beszélsz idegen nyelvet?

Ha bármi baj történik a gyerkőccel (hirtelen vészhelyzet, pl eltöri valamijét, lenyel valamit, allergiás tüneteket produkál, 41 fokos láza van, AKÁRMI) el tudod magyarázni a külföldi gyerekorvosnak/patikusnak/mentőnek?

Akkor is, ha hajnali 4 van, vagy a testvéred épp nincs ott? El tudod magyarázni, hogy mire allergiás?

Be tudod íratni bölcsődébe - úgy értem, érteni fogod az adminisztratív és a mindennapi teendőket?

Ne haragudj, de nekem a kiírásod alapján ez nem tűnik megalapozottnak, sőt.

Azt javasolnám, várjatok kicsit, amíg nagyobb lesz, de legalább amíg megkapja az összes fontos oltását, azaz kb 15 hós koráig, addig pedig tanuld a nyelvet.

Magyarországon elég jó és INGYENES az egészségügy, az oltások, a bölcsi stb. Külföldön egyáltalán nem biztos, hogy alanyi jogon mindezt megkapja majd ingyen, tekintve, hogy nem tudsz felmutatni semmiféle munkaviszonyt, lakcímet, semmit.

Én a fentiek fényében nem mennék, félteném a gyerekemet attól, hogy a nyelvtudásom teljes hiánya miatt nem tudok elég körültekintően vigyázni ra.


Egy szó mint száz: szerintem maradj, tanuld a nyelvet, és 1 ev múlva térjetek vissza ra.

2019. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Külföldön Nincs! Ingyenes egészségügyi ellátás! Ha nincs bejelentett munkahelyed, akkor magadnak kell fizetned! Ha a férjemnek van,és neked nincs, akkor az övét használhatod de csak akkor, ha hivatalosan összevagytok házasodva!

A magyar házasságkötést magyar papírokkal egyik külföldi ország Sem ismeri el! Hivatalos lefordított házassági anyakönyvi kivonat kell hozzá! (ja és nem a google-röl fordított!)

Nem hinné, hogy te vagy akár a férjed ezt angolul, németül, vagy hollandul el tudjátok magyarázni. És ezért kifognak nézni benneteket.

2019. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Ti éheztetitek a gyereket?
2019. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy szót sem értek.... össze vissza van minden :( hova mentek?

Én Írországban elek, hét hónapos picivel nehéz lesz, érdemesebb lenne varni.

2019. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!