Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz ötlet meddő...

Jó vagy rossz ötlet meddő párnak így segíteni? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy házaspár akiket ismerek és a férfi nem tudja teherbe ejteni a feleségét évek óta és engem kértek fel hogy lehetnék én a donor és így lehetne babájuk.

Nem tudom hogy mennyire jó ötlet ez.

Egyrészt jó,mert segítenék ezáltal rajtuk,de ha mondjuk elválnának évek múlva akár gyerektartást is kérhetnének tőlem.

Ti mit tennétek?


2019. febr. 28. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A donor nem számít apának. Ha hivatalos úton intézitek, jogilag nem te leszel a gyerek apja még akkor sem, ha biológiailag igen. A házasságba született gyerek hivatalos apjának mindig a férjet tekintik. Otthon, házi módszerekkel viszont nem próbálkoznék, mert arra a barátság, de akár a házasságuk is rámehet.
2019. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Úgy érted béranya lennél?
2019. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Jaj basszus benéztem...te vagy a pasi! Bocsi
2019. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként elsőnek igaza van! Csak akkor lennél apa ha a nevedre vennéd,tennél beismerő nyilatkozatot.De nyilván nekik sem ez a céljuk.
2019. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4:99. § [Házassági köteléken alapuló vélelem]

(1) A gyermek apjának - ha e törvény eltérően nem rendelkezik - azt a férfit kell tekinteni, akivel az anya a gyermek fogamzási idejének kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak legalább egy része alatt házassági kötelékben állt. A házasság érvénytelensége az apaság vélelmét nem érinti.

4:107. § [Az apasági vélelem megtámadásának okai]

(3) Ha a származás reprodukciós eljárás következménye, az apaság vélelme akkor támadható meg, ha az anya férje vagy élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá.


Szóval ha inszemináció vagy lombik lenne és a donorsághoz a férj hozzájárul, akkor később nem tud kibújni az apaság alól abból a célból, hogy te fizesd a gyermektartást. De ezt le kell papírozni. Ha csak arra kértek fel, hogy hálj a feleséggel, akkor persze van ez a rizikó, sőt :)

2019. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha "csak" arra kértek, hogy 1 közös légyottot tölts a feleséggel, az is megoldható, hogy ne legyel számonkérhető később. Ez esetben te leszel bejegyezve apaként, DE tehetsz lemondaz anya férje örökbe fogadhatja.
2019. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Na, előző vagyok, véletlen elküldtem félig megszerkesztve. Szóval tehetsz lemondó nyilatkozatot, a férj pedig örökbefogadhatja. Ekkor az ő neve kerül majd az anyakönyvi papírokba, és soha többé, még az okmanyhivatal se fogja tudni, hogy nem ő a biológiai apa.

Mas kérdés, hogy ehhez nagyom erős lelkialkat kell MINDHÁROM fél részéről, hogy se a házasság, se a barátság ne menjen rá, illetve, hogy tudatosítsd magadban, hogy az az ő gyerekük lesz teljesen.

Ezzel együtt nem lehetetlen.

Én nőként hasonló cipőben járok, valószínű a testvéreméknek fogom segíteni.

2019. febr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan lennél donor? Egyáltalán legális ez?

Egyébként házasok esetén jogilag mindig a férj az apa.

2019. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Játszd ám le azt a forgatókönyvet is, hogy mi van, ha a gyerek sérülten születik, vagy bármi okbol a férj eláll a dologtól már a terhesség közben, vagy közvetlenül a szülés után, a papírok intézése előtt.

Volt már ilyen botrány pár éve , ahol a gazdag nyugati házaspár fizette az ukrán/indiai/akármilyen béranyát, aki ikreket szült - de az egyik Downos lett. A kedves szülők pedig köszönték szépen, csak az egészségeset vitték haza.

Ígérni, fogadkozni bármit lehet, pláne előre ...

2019. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6,7, 9 vagyok. Köszi a lepontozást.

Segíteni próbáltam, az összes lehetőség figyelembe vételével - az mas dolog, hogy részemről mivel értek egyet. Na mindegy.


..Azért ez a "jogilag mindig a férj az apa" kitétel nem annyira atombiztos ám.

Ez egészen addig áll, amíg egyik fél sem tereli jogi útra az ügyet.

Pl. ha a házaspár elválik, mind a férj, mind a feleség követelhet dns vizsgálatot, igen, tőled is - és ha az igazolja, hogy te vagy a biológiai apa, akkor onnantól te fizeted a gyermektartást. Vagy ha a férj meghal. Vagy a biológiai apa megnyeri a lottó ötöst. Bármikor eszükbe juthat, hogy mégis inkább te vagy a biológiai apa... es abban a pillanatban lesznek anyagi jellegű kötelezettségeid (gyermektartás, öröklés stb) a gyermek felé.

Az egyetlen jogi útja, hogy később ne legyél számonkérhető, az örökbefogadás.


Most lehet lepontozni, én NEM azt írom, amivel egyetértek, hanem a kérdező lehetőségeit vázolom fel.

Tehát két hivatalos út lehetséges: intézményben történő inszemináció (bár nem tudom, hogy csinálnak-e ilyet kijelölt donortól), vagy örökbefogadás.

Én az előbbit választanám, ha már.

De amolyan "hallgatólagos megállapodás" dolgba szerintem véletlen se menj bele. Mindenki csak veszíthet rajta,és a gyereknek se lesz feltétlenül jó elmesélni... mert fogja tudni, efelől ne legyen kétséged.

2019. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!