Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányomat nem nagyon hívják...

Lányomat nem nagyon hívják osztálytársai szülinapjukra, mivel nem vagyok jóban a szüleikkel. Pedig sokan barátkoznak vele, szeretik. Ez mindenhol így van, hogy elsősorban azt hívják meg akinek a szüleivel jópofiznak, vagy szimplán jóban vannak?

Figyelt kérdés
Azt hogy nem vagyok jóban szülőkkel, úgy értendő, hogy max köszönünk, nem vagyok tagja a szülői "baráti körnek", akik egyébként már zömében oviból ismerik egymást. Van amelyik visszaköszönni sem akar, de mindegy. Szóval konkrétan tudom, mert már többször elszólták magukat osztálytársak. hogy anyu nem engedi hogy meghívjalak, meg hasonlók. Már 5. éve megy így. Helyette olyanokat is hívnak, akivel viszont a gyerek nincs jóban, de a szülő miatt meg "kell". Egy-két normálisabb szülő van, pl a lánykám legjobb barátja, ott nem lenne kérdés hogy meghívják, csak ott meg nincs buli, de sokszor megy hozzájuk. Ezt én nagyon primitív dolognak tartom, mert így nem a gyerekről szól a saját szülinapja. Pedig legtöbb helyen ott sem maradnak a szülők, úgyhogy még el sem kéne viselniük engem... Nagyon sajnálom őt, bár látszólag nem zavarja. Mi egyszer tartottunk szülinapot oda azt hívtuk meg akit a lányom akart, pedig tudtam volna én is válogatni :-/
2019. márc. 4. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Fiam még csak nagycsoportos, eddig 1 szülinapi buliban volt. Nem vagyok barátnő viszonyban egy szülővel sem, próbálok normális viszonyban lenni velük.


Fiamnak most lesz szülinapi bulija játszóházban, ahova azt hív meg, akiket ő szeretne. Van, akit én nem hívnék, de ő szeretné. Unokatesóját én szeretném, ő nem. Próbálom megbeszélni vele, de végül azokat hívjuk, akiket ő tényleg szeretne. Az unokatesó meg majd a családi szülinapra eljön...

2019. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én sem vagyok egy népszerű emberke a szülők között.Nekem már az egy rossz pont hogy fiatalon szultem.19 voltam.Már itt sokan elkonyveltek egy rosszéltű nőnek.Minden szuloin ott vagyok,részese vagyok a szuloi munka kozossegnek,ugy erzem aktív is vagyok.Ha virág ultetes,kert rendezés van en ott vagyok.Meg csak masodikos a fiam de nálunk is lesznek ilyenek kérdező.Mar latom elore hogy miattam nem fogjak hivni szulinapomra.Ami engem meglepett hogy külön kedvencei (2) is van az oszatyfonoknek.Ezt nem is titkolja tagadja,ugyan hangoztatja a szülők gyerekek előtt,csak az egyik kedvenc gyerek nagyon agressziv,csúnyán beszél..de hát ott a szülők nyelve melyre benyulhat.A másik akik épp nemtudnak elmenni a szuloire azt annyira gusztustalan módon kibeszelik a szülők,az osztalyfonokkel karöltve..

Azért nálunk is van pár normális szulo.Velük szoktam beszélgetni.

2019. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

A " sokan barátkoznak vele, szeretik" nem feltétlen elég egy szülinapi meghíváshoz. Sőt! A fiam is mindenkivel barátkozik, mindenki haver, de csak 4 gyereket nevezett meg, akiket el szeretne hívni. Pedig lehetett volna több is.

És bizony van egy kor, amikor már a gyerek inkébb anyára fogja, hogy miatta nem lehet, ő nem engedi xy-t meghívni, mert kellemetlen azt mondani, hogy egyszerűen nem akarom, hogy ott legyen, nem tudok vele mit kezdeni.

Mondjuk azt sem értem, hogy jut el odáig valaki, hogy megkérdezze, hogy engem/én gyerekemet miért nem hívtátok meg a buliba?

2019. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Én ezt nem tapasztaltam sem óvódában, sem iskolában egyik gyerekemnél se - mármint, hogy a szülők válogattak volna a gyerekek között, meg eltiltottak volna valakit a szülője miatt. De szerintem ha egyébként vannak a lányodnak barátai és még vendégségbe is hívják meg hozzátok is jönnek, akkor ne agyalj ezen.
2019. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak írnám, hogy biztos vagyok benne, sosem kérdezte meg miért nem hívták meg, csak sokat beszélgetnek, és szóba jött. Vagy csak az illető akarta közölni vele hogy ő bizony szerette volna, de nem engedték, nem tudom. Én meg főleg nem kérdezem olyanoktól, akivel amúgy sem beszélek. Azt hogy sokan szeretik, nem azért írtam hogy emiatt meg kell hívni. Csak elébe mentem az olyan hozzászólásoknak, hogy esetleg nem barátságos, nem szerethető valami miatt, és erre lehessen fogni. Belátnám ha a természete miatt nem hívnák, de nem hiszem hogy így van. Tudom mi van a háttérben... :-(
2019. márc. 4. 11:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 3.-nak ment :-) 4-es válaszoló, igazad van, én is így vagyok vele, ő jól érzi így magát, csak mindig előjön ez dilemmám mikor hallom hogy vkinél buli készülődik.
2019. márc. 4. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
De attól még, hogy barátsáhos, szerethető, kedves, nincs konfliktusa, stb (sorolhatnám a végtelenségig) még nem biztos, hogy osztálytársnál, havernál több. Ezek még nem jeletnik azt, hogy ő BARÁTJA is a többi gyereknek. Pusztán csak jóban vannak... vagy legalábbis nincsenek rosszban.
2019. márc. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ez nálunk nem lenne szempont,hogy kedvelem e az adott szülőt vagy nem,a gyereket hívjuk meg...

de el tudom képzelni sajnos,hogy van olyan amit te írsz...

2019. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

2 választásod van:

1. Megpróbálsz barátkozni a szülőkkel

2. Elfogadod hogy ez van


Le is írtad az okot, tehát ennek az ál-kérdésnek nincs értelme, csak panaszkodni meg felesleges hisz nem lesz változás ettől. Ha vannak barátai a lánynak akkor nincs gond. Nem szokás nálunk sem mindenkit meghívni szülinapokra, a gyerek felsorolja kiket akar. Én pl. max akkor nem engedek vkit meghívni ha a gyerek verekedős, káromkodós, "gázos" gyerek vagy ha túl vagyunk a limiten. Nem biztos hogy az osztályban az összes gyerek anyja olyan dög nálatok hogy nem a gyerek érdekét nézik. Szimplán csak mondjuk húztak egy határt pl. 8 főt hívhat, és a 9. gyerektől már nem engedik. Ennyi.

2019. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!