Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos kólika miatt egész...

3 hónapos kólika miatt egész napos síras, minden etetés után lehetséges?

Figyelt kérdés

A babám 3,5 hetes. 10 napos kora óta sír az etetések után. Anyatejet és tápszert is kap (kevés tej miatt kiegészítésként). A tápszere az egyik legkönnyebben emészthető.

Minden etetés után sír kb 2 hetes kora óta. Kivéve éjjel egyszer nem. De ez sem mindig van így. Ha eszik utána 1-1,5 óra minimum a sírás, de sokszor "átsírja" magát a következő etetésbe. Szinte semmit nem alszik emiatt.. bár sokat felveszem, hogy enyhítsek a fájdalmain, de olyankor is csak bóbiskol picit. Én egész nap és egész éjjel vele vagyok..:-( Már teljesen összevagyok törve, ki vagyok merülve. Ő tényleg egész nap sír. Éjszaka hagy nekünk 3-4 órát amikor nem. Voltunk már ügyeleten, de egészségesnek tűnt, viszont van hogy teljesen belelovalja magát és semmivel se lehet hosszú órákon keresztül hatni rá. Engem nagyon aggaszt, hogy nem alszik, hisz így nem fejlődik az idegrendszere. Úgy tudom hogy a hasfájós babák csak egy-egy időszakban sírnak. Ő viszont minden etetés után, pedig jó hosszasan böfiztetem és soha nem rakom le amig el nem alszik. Ha egyáltalán elalszik. Nem kellene ezzel komolyabb orvosi kivizsgálásra menni lassan? Segítsetek, nagyon el vagyunk keseredve.. :-(



2019. márc. 4. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd el orvoshoz.

Nekem a nagyfiam volt hasfájós, ő pl egész nap sírt.

Nem lehet, hogy még éhes marad? Nekem a pici akkor sír evés után, ha éhes.

Vagy van egy növekedési ugrása, es amiatt több kaja kell, vagy a frontok... esetleg a hasa fáj, nem eszel olyat, ami bánthatja? Én pl nem ehetek semmi puffasztót, de még krumplit se, és hagymat se, mert csavarja a hasát. Hiába vegyesen eszik az én fiam is.

Ha esetleg nem javul, én vinném első körben a háziorvoshoz, vagy felhivnám..

2019. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Probaltad, hogy egesz nap cicire teszed az elso nyekkenesre?


Nalunk a fiam addig sirt sokat, ameddig at nem alltunk az igeny szerinti szoptatasra, ahol mar a korai ehsegjelekre mellretettem (ha nem az volt a baja, nemfogadta el), kiderult, hogy csendes reflux az oka, ezen rengeteget segitett egyreszt a nagyon sokszor keves szopizas, masreszt hogy el kezdtem tejtermekre, tojasra es szojara dietazni (a reflux egyik oka lehet a tejfeherje /nem a laktoz/).

2019. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizony van ilyen. Az én fiam még éjjel sem hagyott minket aludni olyan hasfájós volt. Borzalmas volt, mentálisan is nagyon nehéz ezt a sok sírást hallgatni, és az hogy nem segített rajta semmijen csodaszer.. Nagyon tehetetlennek éreztem magam.


Más okból kifolyólag sokat jártunk ilyen olyan orvoshoz, és ott is mindig elmondtam mit tapasztalunk. De mindenki megnyugtatott hogy jól van, szépen fejlődik, egyszerűen csak pechünk van, nyertünk egy hasfajós babát. Mindenki mondogatta, hogy majd az idő segít. Se éjjel, se nappalom nem volt mellette. Alig éltem. Már halucináltam a fáradtságtól. És tudod mi segített? Valóban az idő. Gyakorlatilag egy csapásra megoldódott minden kb 3 hónapos kora körül. Azóta átalussza az éjszakákat is.


Amúgy én is aggódtam hogy nem fejlődik rendesen emiatt. De ennek ellenére csinál mindent időben. Sőt amióta nyugodtan alszik napközben azóta meg azon aggódom, hogy mitől ilyen aluszékony. Ha sírós babához szoksz hozzá, akkor a sírós időszak után meg azt hiszed akkor van baj, ha végre alszik nyugodtan... 😆

2019. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáljátok ki a colief cseppet, nálunk javulást hozott.
2019. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!