Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Játszótéren illik egy idő...

Játszótéren illik egy idő után átadni a hintát?

Figyelt kérdés

Érdekelne más szülők véleménye erről.

Én mindig arra tanítom a kislányom, hogy a játszótéri játék mindenkié, osztozni kell. Ha más is vár a hintára, akkor jó 10 perc után át szoktuk adni.

Rengeteg az olyan példa viszont, hogy valaki lefoglalja a hintát fél, vagy egy órára is, abban uzsonnázik a gyerek, ott alszik el, anyuka addig nyugodtan tud mobilozni, nem kell figyelni.

Az is bosszantó, amikor végre hintázhat a lányom, odaállnak közvetlenül mellénk és sóhajtoznak, 2 perc után meg visít a kisgyerek, hogy hintaaaaa. Nekünk kellemetlen, hogy a szülő nem szól rá.

Ti hogy tanítjátok? Legyen udvarias, vagy inkább önző, csak az számít, neki mi a jó?



2019. márc. 6. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Mindig illedelmesen 10 perc után átadjuk, mert vannak normális szülők is akik nem abban etetik a gyereket :)
2019. márc. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Illik átadni egy idő után. De 2 perc után nem szedem ki a gyereket.
2019. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha valaki szeretne, akkor nyilván nem órákig hintázik. De csak azért nem szedem ki, ha nem szeretne még kiszállni. De általában min. 2 hinta van a játszótéren.
2019. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem láttam még olyat, hogy valaki egy órát hintázna. Szerintem kb. 10 perc után illik átadni, de ennyi idő alatt általában meg is unják a gyerekek.
2019. márc. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is ezt tanitom a fiamnak, hogy át kell adni, akkor is ha nem tetszik és hisztizik miatta. Nagyon bosszant amikor fel órát vagy meg többet várunk a hintara.
2019. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Akkor csak engem néztek egyedul hulyének, hogy átadtam.


Sztori:

Üres volt a játszoter, tenyleg szinte egy orát hintáztunk (a gyerekem mellettiben ültem), játszottunk olyanokat hogy egymáshoz is huzzuk magunkat, az ovodabol nalam levő zoknibol gombocot csináltam azt dobalgattuk egymásnak, majszoltunk ropit, probaltunk hinta ritmusra énekelni, jol elvoltunk estig, levezetest jatszottam h indulunk lassan, mikor megjelent egy anyuka babakocsival. A gyermekem mivel a babahintában ült, kérdeztem az anyukát h biztos hintáztatna, közben szoltam a gyermekemnek hogy amugy is jöttek, at kell adni, a gyermekem erre meg nem akart kiszállni, erre a tetejébe az anyuka nézett engem hulyének mintha a saját gyerekem elé tennék mást, időközben jött a ferje szepen ki is beszelhetett mert olyan szurosan neztek rám, mint akik elitélnek.


De miert nem tudom en az ilyen dolgokat elfelejteni? Azota kb 2 év is eltelt pedig

2019. márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
*szoval en voltam a szemükben a hulye amiért az ellenkező gyermekem kiszedtem a hintabol
2019. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen ,én is azt tanítom hogy ha sokan várnak hintára akkor adja át ,
2019. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha a gyerek élvezi és hintázna még, akkor nem adjuk át. Ha várnak a hintára, 10-15 perc után többször megkérdezem, hogy nem volt-e még elég, pár percenként felajánlok neki más játéklehetőséget, labdát, homokozót, pörgőt, akármit, de ha ragaszkodik a hintához, bizony más gyerek kedvéért ki nem szedem az enyémet.
2019. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig átadjuk, a lányom már önállóan mondja is, hogy "még tíz perc anya hadd hintázzak, de utána jöhessen a másik kislány/kisfiú is". Mindig arra tanítom, hogy nem kell magát háttérbe helyezni a többiekért, neki is ugyanúgy jár a hinta, de nem szabad ezzel visszaélni sem, hiszen mindenki szeretné használni, így át kell adni ha várnak rá. Így ha sorbanállás van, 10-15 perc után kiszállunk, átadjuk.
2019. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!