Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelessel hogyan, hol,...

Keresztelessel hogyan, hol, mennyiert?

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem hogy megszeretnenk megkeresztelni a kisfiunkat de nem ott ahol lakunk ( dunantulon elunk de a rokonsag fele Borsodban) van erre lehetoseg? Mennyit kell erte fizetni? Kell elote valami oktatasra vagy misere jarni? Egyszerre ket gyereket is megkeresztelnek ?(baratnommel egyszerre szeretnenk a gyerekeket megkereszteltetni) Segitseg kene mert bar meg vagyok keresztelve nem vagyok vallasos. Elore is koszonom a valaszokat, tapasztalatokat.

2019. márc. 12. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem vagy vallásos, akkor szerintem nem érdemes megkeresztelni. Majd ha nagyobb lesz, eldönti.

Már csak azért sem, mert a keresztelő alkalmával ünnepélyesen ígéretet kell tenned, hogy hitre neveled, márpedig így az hazugság lenne...


Én felnőttként keresztelkedtem, saját döntésből, nekem nagy élmény volt.

2019. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Engem bár felnőtt koromban kereszteltek, GYMS megyei vagyok,de Romániában, édesanyám szülővárosában kereszteltek meg. Azt, hogy mennyit fizettek nem tudom, mert a keresztszüleim állták.

Milyen idős a fiatok? Római katolikusok vagytok?

2019. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
10 honapos most. Nyaron szeretnenk megkereszteltetni. En reformatusnak vagy keresztelve ferjem romai katolikus. Elso kommentelonek, szeretnem megkereszteltetni ugy erzem ez kotelessegem meg akkor is ha nem vagyok hivo. Ferjem vallasos nevelest kapott az anyukajatol neki van hite. Feltetel az hogy mind a ket szulo kereszteny hitre nevelje a gyereket?
2019. márc. 13. 07:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az első válaszolónak igaza van, így nem sok értelme van az egésznek. Semmit nem is tudsz az egészről, mégis egy életre "keresztet" tennél a gyerekedre. Ez egy fontos elköteleződés kell, hogy legyen, nem pedig csak divatos hóbort.

Kicsit gondoljátok át, beszélgessetek a lehetőségekről és felelősen döntsetek.

2019. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem került volna semmibe (persze illik adakozni) és előtte kellett két alkalom (heti egy) felkészítő beszélgetésre járni a keresztszülőkkel együtt, pont azért, hogy tisztába gyertek vele, ha nem tudnátok akár magatokban sem, hogy mi is ez és miért van.

De nagyon röviden a keresztelés egy nyilvános fogadalom, ha úgy tetszik, bemutatkozás, Isten és az emberek felé, hogy kereszténynek fogod nevelni és neveltetni a gyereked, azaz példát mutatsz, megismerteted vele a vallást, és hogy része lesztek a tágabb vagy szűkebb gyülekezetnek. (Szóval ez nem valami varázslat... a hitet meg mindenkinek magának kell rendeznie.)

Minden gyülekezetnek van egy rendje, hogy istentisztelet előtt vagy után keresztelnek-e, milyen alkalmakon illik előtte részt venni, és hogy mely vasárnapokon hány családot maximum egyszerre, így meg kell beszélni, mikorra fértek be, pláne ketten. Szóval érdemes odatelefonálni és rákérdezni ezekre - ha komolyan gondoljátok.

2019. márc. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!