Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsán veszi ki...

Szerintetek furcsán veszi ki magát ha az első két fiú nem kapta apa nevét de a harmadik meg igen?

Figyelt kérdés

A férjem nem akarta hogy az ő nevét kapja az első fiunk. Én kicsit sajnáltam mert szeretem a nevét, de találtunk hangzásban hasonlót. A második fiunknak az első fiunk adott nevét.

Harmadjára ismét fiút várunk, egyszerűen nem tetszik semelyik név, mindegyik semleges vagy ronda számomra. Most már a férjem azt mondta mindegy neki, mármint rám bízza mit választok. Csak az nem furcsa ha harmadik kapja ugyanazt a nevet?


2019. márc. 15. 13:05
 1/10 A kérdező kommentje:
*nevet
2019. márc. 15. 13:05
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem fura, bár én a 13. fiamnak sem adnám az apja nevét. De sógornőméknél ugyanígy a 3. kapta volna az apja nevét, ki tudja miért.
2019. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem, miert lenne fura? Vagy kinek ? A szomszed Icunak?

Nalunk regebben ( az idosek kozott ) tobb ilyen eset is volt, hogy a 2., 3. fiugyerek kapta az apja nevet.

2019. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Én is ismerek egy ilyen családot. Három fiú van és a legkisebb kapta az apja — és a nagypapa — nevét.

Tapasztaltam olyat, hogy egy családban több generáció óta öröklődő egy név, de változtatni akartak, mert zavaró volt, hogy mindenkinek ugyanaz a neve. Lehet, hogy meggondolták magukat és rábízzák ezt a döntést a következő generációra.

2019. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. márc. 15. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmék így jártak, mint ti, ott is a 3. Fiú kapta apuka nevét. Most én is úhy jártam, a 3. Fiamat várom. Egy fiú név sem tetszik már. Rosszabb helyzetve is vagyok, mert az 2. Fiú megkapta apuka nevét is, meg amit szerettem volna. Persze az első nevén senki nem hívja.
2019. márc. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na ez a másik bajom :D Hogy persze kettő nevet adtunk az elsőnek , mert az első nevét a család szerette volna, meg a férjem, én pedig megálmodtam egy másikat.

A másodiknál nagyon filóztunk, egyszerűen nem bírtunk megállapodni, amikor az első fiunk "hazajött" egy olyan névvel ami soha eszünkbe se jutott hogy szóba jöhetne, egyikünk listáján se volt, de végülis nagyon klassz név, illik is az öcsihez abszolut.

Álmomban se gondoltam, hogy nekem 3 fiam lesz.

2019. márc. 15. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fura. Apai nagyszüleimnek két fiuk született, apukám az idősebb, mégis az öccsét hívják ugyanúgy, hogy papámat hívták.
2019. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
semmi furcsa nincs bene.
2019. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8

És az apukádat, az első fiút ugye úgy hívják, mint a nagymama apját?

Met úgy szokott lenni, csak azért.

2019. márc. 30. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!