Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés utáni depresszió,...

Szülés utáni depresszió, segítség kérés. De vajon vihetem a 2 hónaposomat magammal a rehabra?

Figyelt kérdés

Tb alapon tudnék segítséget kérni a helyi pszichoterápiás rehabon. De nem tudom babám kire hagyni. Vajon eljöhet velem?

Nincs anyukám, apukám nem vállalja míg ilyen kicsi. Nincs egy barátom/nőm sem. A férjem pedig dolgozik, nem fog kivenni szabadságot, mert szerinte csak hiszti a részemről, nincs lelki betegség.

De félek, hogy annyira túl nő rajtam ez az egész, hogy kárt teszek a kicsiben. Ma már annyira magam alatt vagyok, hogy hagyom sírni az ágyon, nem tudok hozzászólni, ellátni ellátom, de nem tudok játszani vagy foglalkozni vele.


2019. márc. 16. 12:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Pedig elvileg ezeken a terápiákon egyedül kellene ott lenned, mert nem tudsz szerintem ugy nyugodtan beszélgetni, ha közbrn vele is kell foglalkoznod.

Úgy nem tudod intezni az idopontokat, mikor parod hazaer?

Szerintem segitenie kellene. Olyan idiota hozzaallas, hogy csak hisztizel, hiszen o nem lat beled, nem tudja, min mesz keresztul.

2019. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pszichológustól kérdezd meg, mert lehet, hogy végigalussza azt az időt a kicsi, és akkor nem zavar. A helyi családsegítőtől is kérdezd meg, hogy nem tudnának-e egy gondozónőt biztosítani. Mindenképpen szükséged van szaksegítségre. De ha a férjednek ilyen a hozzádállása, az a kapcsolat nem lesz hosszú életű. Szerelmi házasság volt ez?
2019. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ezek a terápiák 9:30-tól délig vannak.
2019. márc. 16. 13:14
 4/25 A kérdező kommentje:
Szerelmi házasság volt, persze. De tudjátok, hogy szokták mondani "bajban ismerni meg az ember igazi arcát". Eddig nem volt ilyen jellegű probléma.
2019. márc. 16. 13:17
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem inkább párterápia kellene.
2019. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha jó alvó és ebben az időszakban épp alszik akkor az hogy hordozóba beviszed magaddal senkit se fog zavarni.Se ti őt és ő se benneteket.

Játszani nem kell egy 2 hónapossal, leteszed egy játszószőnyegre és mellé fekszel, lehet ez elég ahhoz, hogy érezze a közelséged és megnyugodjon és te is jobban érzed magad ,hogy nem hagytad cserbe.

Biztos kell neked a kezelés.Viszont saját magadnak is dolgozni kell magadon, hogy miért nem akarsz hozzá szólni, hogy miért hagyod sírni ahelyett, hogy odalépnél és megsimogatnád.Az orvos csak beszélget veled elvileg, magadnak kell megtalálni a válaszokat.Szóval már ma elkezdhetsz ,,dolgozni magadon".Kívánom nektek a legjobbakat.Párod meg olvasson a szülési depresszió után egy keveset.

2019. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
A férjed családjából se ér rá senki? Vagy akár a szomszédok közül egy nagymamát megkérni?
2019. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Férjem családjából szinte mindenki meghalt, tesója él, de nem nagyon tartjuk a kapcsolatot.

Biztos, hogy egyik "nagymama" se vállalná a gyermeket, legtöbben inkább dédi korúak.

2019. márc. 16. 13:35
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Én par honapja mentem keresztül ezen. Senkinek nem kivanom és ez nem hiszi!!! Szerencsére az én parom tamogato volt es én heti egyszer egy órára jartam pszichiaterhez. Nekem kötelező volt a babaval mennem! Ha ő nincs ott szerintem nem lennék meg túl rajta. Én ugy tudom h fontos h ne legyetek szetvalasztva hogy a kötődési nehezseget meg lehessen oldani.
2019. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Első alkalommal vidd magaddal a babát, aztán majd megbeszélitek hova tovább.

Nálunk a védőnő és a családsegítő is segít ilyen helyzetekben.


Tök jó hogy felismerted a problémát és tenni akarsz.


Keress a környékeden baba-mama klubot, baba-mama tornát, ringatót vagy ehhez hasonlót, ahol beszélgethetsz és akár barátokat is találhatsz, máris nem leszel egész nap egyedül.

2019. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!