Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én környezetemben...

Csak az én környezetemben egyre több a fiatal anyuka?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 18-22 évesekig.
2019. márc. 19. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az én környezetemben inkább 28-40.
2019. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Az enyémbe nincs.
2019. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Az én környezetemben 1 fiatal anyuka van. 21 éves es a sogornom
2019. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Én személyesen egy ilyen fiatal anyukát sem ismerek, inkább az jellemző, aki 28-30 körül szüli az elsőt.

De ez attól is függ, milyen emberek között töltöd a mindennapjaidat. Én irodában dolgozom, ahol javarészt 27-32 közötti nők dolgoznak, és én vagyok a második a 15 fős irodából, akinek gyermeke lesz (én 29 éves kismama vagyok, van egy 32 éves kolléganő, aki most van gyesen az első kisfiával).

Ebben persze benne van, hogy itt mindenki diplomás, a legtöbben mesterdiplomával is rendelkeznek, tehát eleve 24-25 évesek voltak, mire lediplomáztak, munkába álltak. Gyerek előtt meg azért jól jön néhány év munkatapasztalat, már csak a juttatások miatt is, meg hogy legyen hova visszamenni, vagy hogy ne 0 tapasztalattal keressen gyes után munkát az ember.


Szóval az én környezetemben ez a jellemző (rokonságban is): érettségi, egyetem, pár év munka, és utána gyerek.


De nyilván aki nem tanul tovább, hanem középsuli után rögtön munkába áll, vagy az a legnagyobb célja, hogy anyuka legyen, az nem fog 30 éves koráig várni. Csak az én környezetemben nincsenek nagyon ilyen lányok/nők, így megítélni sem tudom, mennyire gyakori ez.


Amúgy most hogy járok vizsgálatokra a terhességem miatt, szoktam egészen fiatal kismamákat is látni, de ugyanúgy 40-eseket is.


29/N

2019. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Én inkabb 30 felettieket látok. 24 voltam mikor a lányom született. 22évesen diplomáztam, dolgoztam 2 évig, utána vállalatunk gyereket. Mégis sokan azt mondják a fiatal anyukákra, hogy a semmire szültek..
2019. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Az én környezetemben inkább azt figyeltem meg hogy egyre több a kismama. 23-28 éves barátaim, ismerőseim körében komolyan mintha babaeső lenne. De lehet azért mert kismamaként jobban koncentrál az ember. Egyébként az unoka tesom is várandós, 18 éves, és a barátnője is aki 19 úgyhogy lehet benne valami amit mondasz ...


Egyébként nagyon furcsa lett a világ mert én most 25 vagyok, és én is azt kapom hogy el kapkodom, meg várni kene, holott diplomám van, 3 év munka áll mögöttem és a férjemmel most vettünk egy hazat. Szóval nem a semmire szülök, mégis egy csomo kismama, nő ( ilyen 40 körül) azt mondja hogy el kapkodom... azt is megkaptam már hogy csak azért szülnek az én korombeli nők mert nem akarnak dolgozni és más elképzelésük nincs is magukkal, csak szülni... nem tudom mi bajuk ezeknek a kismamáknak, de be tudom az irigységnek.

2019. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyémben nem.
2019. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Középiskolában elég sok fiatal terhes lányt ismertem. Egyik évben volt olyan kilencedikes osztály ahonnan 3an fél év előtt elmentek szülni, még 2en évvégéig. Sok volt az abortuszos is. Volt olyan 16 éves lány aki azért tartotta meg a babáját mert már az ötödik abortusza lett volna.

A faluban ahol jelenleg élek sok a fiatal anyuka.

Én 19 éves korom óta ismerem a párom, már akkor szerettünk volna babát, sajnos még mindig nem jött össze.

2019. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!