Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsalados anyukák, mi az...

Nagycsalados anyukák, mi az eredeti szakmátok?

Figyelt kérdés
Tanultabb 4 vagy több gyerekes anyukáktól kérdezem, vagy ha van ilyen ismerősötök, mi az anyuka szakmája, amit feladott? Nem érezte úgy, aki pl nehéz egyetemet végzett hogy ezért kar volt tanulni? Nem sajnalja h a tudasa kárba vész ugymond, mivel nem dolgozik? Ha naprakész ismereteket igénylő a munka, vagy gyakorlati ,ha már nagyobbak a gyerekek, el tudtatok helyezkedni ismét, vagy vmi "egyszerűbb " munkakört kaptatok csak?
2019. márc. 19. 08:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom sok négy gyerekes tanult (több diplomás) nő lehet itt...
2019. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
6%

Egyetéretek az elsővel. Ilyen nagyon ritka.

De úgyis beírja valaki, hogy ő bizony 4 gyerek mellett orvos vagy ügyvéd.

2019. márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
4 gyerek mellett villamosmérnöki számít?
2019. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Én csak három gyerekkel vagyok itthon, jogász vagyok. Egy pillanatig nem bánom sem azt, hogy tanultam, sem azt, hogy itthon maradtam velük.
2019. márc. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

4 gyermekem van, védőnő vagyok.

Mivel nincs részmunkaidő belőle, így nem tudom ellátni jelenleg. Kérdésedre válaszolva : de igen, sajnálom.

A gyerekek mellett elvégeztem még két okj s képzést, jelenleg is az egyikben dolgozom, mert ott van részmunka és használni tudom a nyelvvizsgámat is.

2019. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Én tanár vagyok, ugyan még nem vagyunk nagycsaládosat, a második gyermekünket várjuk, de mindenképp szeretnénk még, 3-4 gyereket tervezünk.

Sok nagycsaládos van a környezetemben, van köztük egyetemi oktató, történész, angol szakos bölcsész...

2019. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
5 vagyok, azt sajnálom, hogy nem tudok dolgozni benne, természetesen nem a 4 gyereket sajnálom és nem is a diplomámba fektetett energiát.
2019. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Persze, villamosmernok is számít.:)

A jogász anyuka, de tervezel jogászként dolgozni?


Én is ettől tartok, h választani kell. Bár nem vagyok karrierista, azért szeretnék hasznos lenni a gyereknevelesen túl. 3 gyerekünk van ,meg egy utolsón gondolkodunk. -tökre kettős mert nagyon szeretnék meg egy gyereket de ...amiket fent írtam.

2019. márc. 19. 09:20
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

2 diplomám van, 4 gyerekem, és 36 éves vagyok :)

Az első diplomám szociálpedagógia, majd két OkJ, aztán amíg a picikkel voltam otthon, addig megcsináltam a 2. diplomát. 11. éve dolgozom a munkahelyemen, innem mentem szülni, ide jöttem vissza, hatósági munkát végzek.

2019. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%

Akkor nekem jó, hogy csak irodavezető vagyok, és csak három gyerekem van. Nem is tudtam, hogy már csak négy gyerektől nagycsaládos valaki.

Miért kéne feladni a munkát? Nem kötelező 12 évig gyes-en lenni, és 18 évig főállású anyaságin.

Dolgoztam 3 évig, jött az első gyerek, gyed alatt szereztem egy okj-t, ami szakmába vág. Dolgoztam újabb két évet, jött a második. 2 év alatt felhúztam az angolom felső fokra, levizsgáztam. Utána munkahelyet váltottam. 3 év után jött a legkisebb. Jelenleg itthonról besegítek az adminisztrációban, és felfedezte a főnököm, hogy jó reklámszövegeket írok. Lassan megy a picur is bölcsibe, én meg gondolkodni kezdtem, hogy egy marketing szakot érdemes lenne elvégezni. Meglátom egy év munka után.

Még az sincs kizárva, hogy lesz negyedik baba, legalább lenne időm tanulni. 😁

2019. márc. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!