Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermektartásdíjat hogyan...

Gyermektartásdíjat hogyan igényelhetem?

Figyelt kérdés

"Kedves" apuka tavaly november óta ígérgeti hogy fog fizetni és segít mindenben. Apasági nyilatkozatot nem tett, azt tavaly novemberig húzta, nem látogatja a lányunkat,mióta van új kapcsolata, még le is tagadja hogy az övé.

Szeretném ha fizetne gyerektartást. Emiatt már voltam a gyámügyön, ahol azt mondták ők már nem indítanak ezzel kapcsolatban pert, menjek el ügyvédhez és a bíróságra. A kérdésem, hogy ezt csak személyesen tudom igényelni vagy van nyomtatvány amit kinyomtatok kitöltök és el tudom postázni? (ha van esetleg valaki küld egy linket?)

Mi történik ha nem jelenik meg az apa a bíróságon, ha beidézik?

Mennyi idő ennek a menete? Egyben megy a gyermekelhelyezéssel vagy az egy külön per? Ha nincs apasági nyilatkozat,akkor is el tudom ezt indítani?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 19. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés. Apaság megállapítása iránti kereset benyújtása. A gyerektartás/láthatás a következő lépés.
2019. márc. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2019. márc. 19. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!