Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van a férjemnek? A...

Igaza van a férjemnek? A gyereknek ez hátrány lesz? Családi viszonyok.

Figyelt kérdés

Az érdekelne ki milyen viszonyba van a saját, illetve párja családjával (sógor, sógornő, nagybácsi, nénike, unokatestvér).

Mi nem vagyunk rosszba, de nem járunk össze, pedig nem lakunk nagy távolságra egymástól.

Ha valami segítség kell, segítünk egymásnak, évente összegyűlünk pl Karácsonykor ebédre, de ennyi. Nincs az, hogy akkor csak úgy ok nélkül most elmegyünk hozzájuk. Kivétel ez alól a két anyuka, az enyém meg az övé. Hozzájuk rendszeresen megyünk/jönnek. Ők se hozzánk.

A férjem szerint a gyermekünknek ez hátrány lesz, mert "nem jár sehova".

Szerintem meg nem. Érdekelne kinek milyen szoros a kapcsolata a rokonokkal.


2019. márc. 22. 08:41
 1/8 A kérdező kommentje:
*az anyukáink járnak hozzánk is.
2019. márc. 22. 08:42
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem lesz gond.

Mi akkor kezdtünk a sógorommal jobban összejárni, mikor pár hónap különbséggel megszülettek a gyerekeink. Ők játszanak, mi beszélgetünk. De nem érzem azt, hogy ettől szorosabb lett a kapcsolat.

Nagynénémmel se lett gyengébb attól, hogy ő most Bécsben él, és csak évente 3-4 alkalommal találkozunk.

2019. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem hátrány. Vannak más közösségek is,ahová el lehet vinni a gyereket. Mi összejárunk a rokonainkkal "csak úgy",nem csak ünnepekkor,de nem igazán van kisgyerek a családban,szóval a gyerek ilyenkor "unatkozik".
2019. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
81%

Szerintem a gyermeked amúgy sem a rokoni találkozásra vágyik.

Azt lehet csak kötelessegnek vagy kényszerek érezné.

Milyen idős? Előbb utóbb lesznek barátai akikkel tud, úgymond társadalmi életet élni, korának megfelelően. Ha ez nem elég akkor tessék emberek közé vinni, játszótér, mozi bármi.

2019. márc. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez teljesen jó, semmi hátránya nem lesz.
2019. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát mi a családdal nem vagyunk olyan szoros viszonyban. Anyósomékkal igen, vele rendszeresen találkozik a fiunk, vele szoros a kapcsolat. Nekem nincsenek szüleim. Sógornőmet 1 kanál vízben meg tudná fojtani a férjem, tehát az unokatesókkal évente 3x találkozik (papa és mama születésnapján, meg karácsonykor).

Az én tesóim közül is csak 1-gyel jó a kapcsolat, de ott a fiam nem erőlteti a dolgot, mert a másfél évvel fiatalabb unokahugi olyan tapadós, hogy az őt zavarja (6 éves a fiam).



rengeteg programra járunk, városi rendezvényeken segítőként veszek rész, akkor is jön velem.

Férjem inkább azt szokta mondani, hogy állandóan megyünk, alig vagyunk otthon.

Holnap pl a bölcsis barátja jön hozzá, a szülőknek programja van.


SZóval nem csak a családból áll a világ, más programokat is lehet szervezni.

2019. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Kulfoldon elunk, tavol a csaladtol, 4 kulonbozo orszagban, a nagyszulok vannak csak Magyarorszagon. Hatrany a gyereknek? Reszben, mert kevesebbet talalkozunk. Elony a gyereknek? Reszben, mert kevesebbet talalkozunk :D

Szoros a kapcsolat igyis, es mikor egyutt vagyunk, minosegi idot toltunk egyutt, kozben pedig nem idegesitjuk egymast a hetkoznapokban. Megis miben szenvedne nalatok hatranyt a gyerek? Talan ferjed szeretne szorosabb kapcsolatot a rokonokkal? Azert lehet tenni. Az meg, hogy jartok-e valahova miert kellene, hogy a rokonoktol fuggjon? Egy rokonunk sincs itt, megsemgubbasztunk egesz nap a lakasban:D

2019. márc. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a szüleinken kívül a testvéreinkkel tartjuk jobban a kapcsolatot. Mindkettőnknek egy-egy testvére van, mindketten családosak, 3 ill. 2 gyerekük van. Igen ám, de nagy a korkülönbség: a legfiatalabb unokatestvér is 5 évvel idősebb, mint a nagyobbik gyerekem. Vele örömmel szokott együtt játszani, ő volt fiamnak a nagy és okos pót-testvér. Aztán kiderült néhány dolog.... eléggé más elvek szerint nevelik mindkettőnk testvérei a maguk gyerekét. És többször is belevitte az unokatestvére olyan játékba, ahol ő volt a csicska. Pl. 3-4 éves kora körül játékból börtönbe csukta, mert rossz helyre állt a szőnyegen. Ez úgy derült ki, hogy este a fürdőkádban játszott, és mondta, hogy "börtönbe csuklak", "megbüntetlek" és hasonlók. Én meg csodálkozva kérdeztem, kitől hallotta azt a szót, hogy börtön, mert ilyet mi sosem mondtunk előtte.

Szóval szép lassan azért kiderült, hogy nem okvetlen érzi jól magát ő sem az unokatestvérével, csak hát a gyerek ahhoz is igazodik, aki csicskáztatja, mert mégiscsak az ő korosztálya.

Nagyon erős igazság az, hogy gyereknek gyerek a barátja! Még akkor is igaz, ha a másik gyerek bántja, megalázza, csicskáztatja őt!


Szóval, a ti családotokra visszatérve:


Az szerintem is jó, ha időnként találkoztok a rokonokkal. Lehet ennek apropója a munka is, főleg, ha a gyereket is be lehet vonni. Pl. fát fűrészeltek, ő meg kosárba rakja a darabokat. Vagy föladja a létrán dolgozó felnőttnek a kért szerszámot.

Ha van hasonló korú gyerek a rokonságban, akkor velük azért érdemes összejárni, hogy játszhassanak a gyerekek egymással. De ha nagyon másképp van nevelve a másik gyerek, akkor persze ez nem jó, erre írtam a magunk példáját.

De ehelyett ugyanolyan jó, ha ovistársakkal, vagy játszótéri ismerősökkel jártok össze időnként. És hangsúlyozottan nem vendégségbe, hanem a cél az, hogy a gyerekek együtt lehessenek. (Az már csak bónusz, ha egy pohár üdítő mellett a felnőttek is megtalálják egymással a hangot.)


Szóval az mindenképpen jó, ha van játszópajtása a rokonságban. Ill. az is jó, ha egy erős kapcsolati háló lesz körülötte, hogy tudja, őt szereti X nagynéni, Y unokatestvér stb. stb. és mindegyikükhöz be tud kopogtatni alkalomadtán. De persze ezek az előnyök csak akkor vannak meg, ha egyébként hasonló stílusú emberek és szeretettel fordulnak a gyereketek felé. Nem kell minden hétvégét rokonnal tölteni, de néha tényleg elugorhattok máshoz, vagy elhívhattok magatokhoz valakit.

És természetesen nem a rokoni kapcsolat a lényeg, hanem hogy minimálisan azért legyen társasági életetek nektek is, gyereketeknek is. Ez különösen akkor lényeges, ha egyke a gyereketek.

2019. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!