Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandós táppénz elmaradása?

Várandós táppénz elmaradása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Várandósság okán 9-es kóddal táppénzre vagyok véve. Újabban 2 hetente kell leadni a munkáltatónak a táppénzes papírt. Azonban rendszeresen előfordul, hogy a munkáltató hetekkel a papír leadása után fizeti ki a táppénz összegét. (A Kincstár a rá eső feladatokat max 8 nap alatt végezheti el, de beszéltem velük, 2 nap alatt mindig elintézik). Többször is fordultam már a munkáltatóhoz, de semmi változás. Mit tehetek még, kihez fordulhatok, hogy időben megjöjjön a pénzem?

2019. márc. 25. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Az megvan, hogy nem a munkáltató fizeti?
2019. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Kincstár azt mondta, hogy az összeg elutalása nem az ő feladatuk, a munkáltatón múlik, mikor érkezik a számlámra a pénz.

(Nem lenéző, okoskodó válaszokat kértem, hanem segítő szándékúakat. Azokból az információkból élek, amiket kaptam...)

2019. márc. 25. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Kifizetőhely a munkahelyed?
2019. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kifizetőhely lenne, akkor semmi köze nem lenne hozzá az OEP-nek.

Ezt ne kérd számon a mtatón, mert semmi köze hozzá, hülye volt az ügyintéző, ha ezt állította.

2019. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ha kifizetőhely a munkáltató, akkor a kincstárnak tudnia sem kell arról kinek fizet táppénzt, hisz az elszámolás utólag történik a következő hó 12-ig.

Hiába beszélsz a kincstárral, ők semmit nem tesznek majd a táppénzed érdekében. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a cég megelőlegezi neked a táppénzt, majd visszaigényli a hivataltól kövi hó 12-ig.Nem tudom mit érhetett félre az ügyintéző, mi ez a 2 nap amire gondolhatott.

Ha tényleg kifizetőhely a céged, akkor csak is ők tudnak segíteni, őket tudod megkérdezni.

2019. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!