Egyedül felnevelni?

Figyelt kérdés

Üdv :)

Mostanában nagyon sokat gondolkodtam a jövőmet illetően.

Elméletileg megvan a jövőtervem, egy nagy ház, szép kert, saját vállakozás meg hasonló dolgok.

Jelenleg suli mellett dolgozom, hogy már most legyen némi pénzem.


Nem szeretek előre tervezni, de egy gyerek az más. Annyira szeretném, hogy legyen gyerekem, csak ez a cél lobog előttem :)

Egy csodaszép kisfiú és egy aranyos kislány :) ennyi, és már boldog is lennék.

Szerintem egy nő élete akkor teljes, amikor életet ad egy babának.


Khm... most leírnám a bökkenőt. Nem vágyom egy férjre. Igazából nagyon nem!

A környezetem ékes bizonyíték.

Apám, a testvéreim, szomszédok, barátaim!

-apám elhagyott minket, a testvéreim molesztáltak-egész nap csak ittak-kiabáltak velem és anyámmal, láttam ahogyan egyik barátom apja, félholtra verte! Szörnyű volt!


Őszintén, nem szeretném, hogy a gyerekem/gyerekeim átéljék ezt a traumát! -nem hinném, hogy megéri kockáztatni-


Annyi szeretet van bennem, csak egy kis élettel szeretném megosztani!

Félek, hogy ez nem fog menni! Valahogy bennem van egy "egyedül nem megy" érzés!

A háztartás, munka...

Ha beindul a vállalkozás, lesz időm? Persze a saját gyerekem, normális tőlem, hogy vele leszek, de munka? -hisz a pénz nem sétál be az ajtón!

A barátnőm szerint erre jó a bébiszitter, butler, de őszintén, én nem bíznám rá a gyerekemet egy idegenre, főleg a háztartást nem!

Anyám, nővérem nem képes segíteni gyereket nevelni, max pénzzel és néhány dologgal!


Annyira nehéz a döntés hozása! Mi lesz, ha rosszul döntök az apával kapcsolatban?

Egy férfi nélkül hogyan lehet gyerekem?

Annyira elveszettnek érzem magam!

Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett, de kell a külső szemlélő véleménye!

Valamit rosszul csinálok, kezdjek egy új tervet?

Terv nélkül annyira elveszett vagyok :(

Kérlek ne írjatok sértő válaszokat :(



2019. márc. 27. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kérlek ne írjatok sértő válaszokat :("


Ehhez rossz helyre jöttél.

Vagy már 18? Mert ez egy tini elképzelésének elmegy de egy felnőttnek nem...

2019. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Sosem értettem azokat az embereket akik úgy írják le a másik nemet, hogy kb semmi személyes tapasztalatuk nincsen az adott szituációban. Apukád egy paraszt volt, de anyukád választotta. A bátyáid nevelve sem voltak, ha ezt meg merték veled tenni.

A kérdésed alapján te egy józan gondolkodású nő vagy aki el tudja dönteni, hogy neki abban az élethelyzetben jó vagy sem. Állj a saját lábadra és ne abból indulj ki, hogy anyukád mellényúlt.

Nem kötelező az első férfival gyereket vállalni, aki szembejön. Ha úgy érzed nem partner, nem lenne jó apa, akkor hagyd ott és keress más. Nem olyan bonyolult ez.

2019. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már elmúltam 18!

Jelenleg egy biztos jövőt szeretnék magamnak, mint olvashattad teljesen egyedül!


Tudom, egy férfit és egyben egy családszerető férfit szeretnék!

Számomra a múlt egy tanulság volt, hogy óvatos legyek a jövőben!

2019. márc. 27. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedül tényleg nem megy. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Én mostanában maradtam "egyedül", nem ez volt a terv. Egyszerűen kell a segítség, mert egyszerre ezeket nem lehet. Nagymama, bölcsi, akármi. Vagy teszel félre annyi pénzt, ami kitart 3 évig és nem dolgozol, mikor ovis lesz, már szabadabb leszel valamennyire. De még akkor sem tudod megoldani egyedül, mert ha 40 fokos láza lesz, akkor akkor is vele fogsz foglalkozni, ha közben életed legnagyobb üzletét szalasztod el. Vagy ha te fekszel félájultan egy betegségtől, őt akkor is el kell látni. De egyébként nem kell hozzá feltétlenül férj, de segítség mindenképp. Van ezer és ezer egyedülálló anya, ebből a szempontból tök mindegy, hogy terv szerint az, vagy az élet hozta másképp. Meg a másik, hogy majd átértékeled a helyzetet. Ugyan, nem tök mindegy ki porszívóz fel? Vagy ha nem 100%-os, csak 90? (Régen én is ilyen voltam mint te.) Semmit nem számítanak ezek a dolgok, csak az EMBEREK számítanak.
2019. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszi :) és teljes igazad van.
2019. márc. 29. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy pszichológust.
2019. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!