Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » KATA-ból CSED/GYED miatt ki...

KATA-ból CSED/GYED miatt ki lehet lépni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! KATA-s egyéni vállalkozó vagyok. Most tervezzük a babát.

Ha terhes leszek módosíthatok az adózási formámon? Ez így kedvező, de nyilván GYED szempontjából nem.

Viszont jó előre meg nem akarok változtatni, ki tudja mikor jön össze a baba, már fél éve várjuk.


Köszi előre is!


2019. márc. 28. 05:48
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Persze, csak nem mindegy, mikor teszed.

Plusz utána két évig nem lehetsz újra katás (a változás éve, ill következő év)

2019. márc. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A legkedvezőbb az, ha egy ismerős cégében (vagy sajátban) a pozitív teszt után bejelentenek téged a KATA mellett akkora bérre, hogy a legmagasabb ellátás járjon. A járulékot kifizeted magad után, igen ez sok pénz (a Kata meg 25ezer ha akarsz számlázni a magad nevében továbbra is), de a szülést követő 3 évben a többszöröse jön vissza.
2019. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
(Ha egy jó ismerős cége jelent be, akkor értelemszerűen ismerősnek odaadod szépen amit kifizet utánad az államnak)
2019. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Persze, az ismerős meg majd lemeccseli a NAV-val, hogy miért jelent be egy kismamát jó magas bérrel...


Kérdező: a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak vissza 180 napot, és ennek átlaga lesz az alap. Ugye KATÁNÁL megvan, mennyi pontosan.

2019. márc. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

na, kettő, nem kéne tanácsokat osztogatnod.

A kata azonnal 50 ezer lesz, ahogy a főállásból fiznélkülire megy, sőt, ha számláz, csedet nem kaphat.

Fizesse meg a jó magas bére járulékát, plusz még a katát... okos.

2019. márc. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó, ha valaki KATA mellett főállású, az 25öt fizet. És nem CSED alatti számlázásró beszéltem, hanem terhesség alattiról. Mert mondjuk vannak ügyfelei, akiknek szülésig számláz, de mellette megcsinálja a bejelentést a magas CSED/GYED miatt.


Egyébként ez egy jogi kiskapu, nincs mit megmagyarázni a NAV-nak mert nincs benne semmi törvénytelen. Mindenki azt alkalmaz és annyiért, akit és amennyiért akar, amikor akar.

2019. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jelenthet be senki. Ez egy pályázati feltétel volt, hogy csak a vállalkozásból származhat pénz.


Akkor ha jól értem hogy amikor kiderül hogy babát várok akkor kilépek a Kataból akkor rendben leszek?


Utána értem hogy nem lephetek vissza, de ez esetben amikor gyeden vagyok kell fizetnem a járulékokat?

2019. márc. 28. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!