Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál hogyan tudnék...

Névválasztásnál hogyan tudnék elvonatkoztatni azoktól az ismerősöktől, akiknek ugyanaz a neve, mint amit a gyereknek adnék?

Figyelt kérdés

Nekem nem tetszenek a nagyon különleges nevek, én jobban szeretem az egyszerű, minden nyelvben könnyen kiejthető és nem túl kirívó neveket. Viszont ez oda vezet, hogy gyakorlatilag minden nekem tetsző névhez tudok kötni olyan embert, aki ezzel a névvel él, és esetleg még csak nem is kedvelem különösebben.

Meg nem is tudom, a közvetlen környezetemben van például Julianna, a név maga nagyon tetszik (meg nagymamámnak is ez volt a neve, és nagyon közel álltunk egymáshoz, mindig is arról álmodoztam, hogy így fogom elnevezni a kislányom), de nem lenne kellemetlen vagy nem is tudom, kínos úgy beállítani egyik nap, hogy hát igen, kábé róla, egy huszadik kollégáról neveztem el a gyerekem? Vagy ugyanez férfineveknél Ádám, Dávid, Dániel.... Mindegyikből ismerek egy rakást, van, akit kedvelek, van, akit kevésbé, de nekem olyan furcsa lenne úgy emlegetni előttük a gyerekem, hogy ugyanaz a nevük. Ebből a szempontból megértem azokat, akik különlegesebb nevet szeretnének adni, de azok közül nem tudok egyikkel sem azonosulni.


Vagy szerintetek felesleges ezen agyalni? Megváltozik a névhez való hozzáállásom, amikor már a gyerekemhez fog tartozni? Nálatok ez hogy volt?


2019. márc. 29. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyakori nevűek megszokták, hogy sok embert hívnak így, nem fogják azt hinni, hogy róluk nevezted el. Egy idő után meg már a gyereked fog beugrani a névről, nem a huszadik kolléga.
2019. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges ezen agyalni. A gyakori neveknél miért gondolná bárki is, hogy épp róla nevezted el a gyereket? A különleges neveknél esetleg felmerülhet ilyesmi, még akkor is,ha nem az illetőről nevezed el a gyereked.
2019. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha végre találsz egy nevet, ami tetszik is, és nem az ismerőseidhez köthető? Tuti, hogy ha a gyereked mondjuk 6 éves lesz, akkor hoz össze a sors egy olyan nevű nővel, akit nem fogsz kedvelni. Ezt nem tudod elkerülni. Akkor mi van? Felesleges ezen agyalni, nem attól lesz a kislányod jó vagy rossz ember, hogy azt az utálatos spinét is úgy hívják...
2019. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kollégáról, hanem a nagymamádról neveznéd el.

És hidd el, terhesen kötöd csak az adott ismerőshöz, ha meglesz, hamar a baba neve lesz, és a gyerekedhez fogod kötni a nevet, nem másokhoz.

2019. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon tetszik a szempont rendszered a névválasztás terén, jó, hogy van, aki a gyerek érdekét nézi. Viszont picit túl aggódod a dolgot. Kicsit sem fogod hasonlítani a gyereket az ismerősökhöz. Babaként valamilyen, a nevétől független beceneve biztosan lesz. Amikor már nagyobb és hallgat rá, akkor meg már annyira megismered az ő jellemvonásait, és annyira kötődni fognak a nevéhez, hogy nem fog összeolvadni az azonos nevű felnőttekével.

Az én lányom sem divatnevet kapott, és sok ugyanolyan nevű ismerős van: kollégák, volt évfolyamtársak, gimis osztálytársak, távoli rokon is. Mégsem érzem azt, hogy más nevét viselné és nem hozzá tartozik. Ha szívből választasz, nem mások nyomására, akkor szinte biztos, hogy nem fogod megbánni.

2019. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sikerült megnyugtattatok! :)
2019. márc. 29. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom Kata. Nyilván rengeteg embert hívnak így, minden létező korosztályból, megszámlálhatatlanul sok ismerősömet hívják így. Én is aggódtam, hogy mi lesz, ha mindig rájuk emlékeztet? Nem így lett. Megszületett, a kezembe adták, és ő lett !A! Kata. Minden más Kata utána jön. Ha meghallom hogy Kata, az első ami beugrik az a lányom, és ha másról van szó, akkor az már külön igényel magyarázatot. Ne aggódj emiatt :) A második lányom Elza lesz, ez azért ritkább név, nem is ismerek személyesen ilyen embert.
2019. márc. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Julianna...nálunk is a listán van :)
2019. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyfiam Krisztián, és nekem például pont egy kollégámnál tetszett meg a név, akit ugyanígy hívnak, mert olyan jól lehetett mondani, hogy Krisztián, jó érzés volt kimondani. Ettől még nem róla neveztük el a gyereket :) Nyilván olyan nevet nem adtam volna, amit olyan ember is visel, akit nagyon utálok, de szerencsére nem is nagyon merült fel ilyen név. Meg nem is sok olyan ember van, akit ki nem állhatok, egyedül a Krisztinát és a Gábort zártam ki, de a Gábor név nem is tetszett igazán sosem.


De amúgy meg igen, ha már a gyereked viseli azt a nevet, akkor neked ő lesz az elsődleges István/Ferenc/Marika, stb. és nem azok, akik még rajta kívül ezt a nevet viselik.

2019. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is Julianna volt :)
2019. márc. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!