Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Emlékszik valaki rá, hogy...

Emlékszik valaki rá, hogy hogyan kell gumizni?

Figyelt kérdés
Nálunk nyaraló unkahúgomat szeretném megtanítani, de sajnos már teljesen elfelejtettem. 1-10-ig vannak ugye a gyakorlatok, de én csak a 8 és 9-re emlékszem. Neten sem találom sehol, vagy pedig nem jól keresem!?
2010. júl. 4. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát sokat nemtudok segíteni sajnos, az én memóriám már elfelejtette a gyakorlatokat, pedig imádtam:)

Azt tudom,hogy volt egy Ördögöcske nevű, egyik lábam az egyik,másik a másik gumin volt és ahogy az ördögöcskét kántáltam (2x kellett), úgy kellett váltani a lábakat a gumin,majd megfordultam és ugyanezt elismételtem, ezután pedig nem emlékszem:(Talán az egyik gumiszálhoz kellett állni, a két lábamat alá tenni,majd ráugrani a másik gumiszálra, de közben csavarni kellett vagy valami ilyesmi:S

Nekem ahogy a többiek leírták olyan bonyolultnak tűnik:(Úgy örülnék ha valaki nekem is megtanítaná ismét:D

2010. júl. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

off

nagyon köszönöm a kérdést és a válaszokat!

2010. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Na hát jól jött ez a sok infó. Én is már teljesen elfelejtettem, pedig annak idején sokat játszottunk.

Illetve volt hogy játszótárs híján két szék lábára tettem a gumit, amiket lesúlyoztam, hogy nem mozduljanak el és úgy ügyeskedtem.

El fogom menteni magamnak ezeket a leírtakat, mert én is szeretném a lányomnak majd idővel megtanítani ezeket.

Ha mi nem adjuk át nekik, ők nem fogják tudni megtanulni és továbbvinni.

2010. júl. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Még "csak" 18 vagyok :D de mi is alsóba rengeteget játszottunk.


Nekünk volt egy olyan, hogy

Coca-cola, Pepsi-cola, Amerika,London,Párizs, kérem maga nem normális..


Ko-ka-kó-la,pep-szi-kó-la,--> ezt úgy hogy terpeszbe kellett átugrani minden szótagra a gumit,jobbra,balra (láb között a gumi)aztán

Ame-rika,Lon-don,Pá-rizs --> ezt már a két gumi között, úgy hogy nem ugrottunk ki a közepéből, csak ugye a terpesszel kifeszül oldalra a gumi és utána láb visszazár,(nem így kell ugyan szótagolni az Amerikát, de mi így csináltuk)

Aztán:

Ké-rem ma-ga nem-nor-má-lis :D

Ezt meg már az a rész volt amikor az alap lenne ugye az jobbra-balra(a gumi a lábunk közt)-be-ki-be-rá. :)

És nekünk így jött ki.. :)


Essza gumíííí :D legjobb :D


Még mindig játszanék..de a bátyám meg a nővérem nem nagyon rajong érte.. :(


Volt valami kisegeres is, de arra nem emlékszem már.. :)

A nyak meg a comb nekünk is volt :D kedvencem volt :)

2011. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 bibali válasza:

Sziasztok!

Most bukkantam csak rátok és nagyon örültem, hogy más is kutat az emlékeiben a gumizás után. Jó volt olvasni az emlékeiteket.


Nekem annyi maradt meg, hogy minden koreográfiát minden szinten (sarok, boka, vádli, térd alatt, térd, térd felett, comb) végigjátszottuk. Az nyert, aki a legmagasabb szintig elért. Aki valahol megakadt egy szinten, az kiesett abból a körből.

Volt olyan, hogy a gumival szemben állva a lábunkkal egyik szálat áthurkoltuk a másikon, majd ráléptünk mindkét lábunkkal úgy, hogy a gumival merőlegesen állunk. Lenézve olyan volt mintha egy rombusz két szemközti csücskén állnál. Aztán ugrás fel és úgy kell leérkezni, hogy mindkét lábaddal egy-egy gumiszálra ugrasz.

Volt olyan is, hogy két lábad között a gumiszálak, aztán keresztezed a lábaidat, majd külön-külön mindegyik gumiszálon keresztezed a lábaidat. Volt valami elefántos is, vasalóra és a Coca-colásra én is emlékszem, csak a koreográfia maradt el. Meg emlékszem, hogy hangos volt tőlünk az utca, mert folyamatosan a mondókákat skandáltuk.

2011. aug. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Valaki nem tett fel erről videót véletlenül? Vagy nem akar?:)

2011. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szűcs Norbert Ádám válasza:

nálunk sok szint van: két láb, egy láb, x láb, faláb, tip-topi, firgi-forgi, gólyaláb, csiszi-csoszi, sárkány, jumping (dzsámping), és villa, és a szabályok:


két láb: úgy is tudjátok :)


1 láb: ugyan az mint a 2 láb, csak itt nem át ugrod 1 lábbal a gumit, hanem át emeled, és 1 lábbal engeded el a gumit.


x láb: itt szintén az mint a 2 lábnál, csak itt arra kell figyelned, hogy mikor BENT vagy a gumiba, akkor egy x-et csinálj a lábaddal, tehát tedd keresztbe, és ha tudod akkor x lábbal is ugord át, és x-el engedd el!


faláb: itt úgy kell hogy nem ugrálsz, mint a többi szintnél, hanem úgy lépsz ki, be, hogy nem hajlítod be a térdedet, de ugyanakkor behajlíthatod a lábfejedet.


tipi-topi: itt úgy kell hogy mikor kint, bent vagy, akkor egy- egy és fél másodpercig egy helybe futsz


firgi-forgi: itt mindig 180 fokot fordul ugrás közbe, mindig, akkor is mikor át ugrod a gumit!


gólyaláb: itt amikor BENT vagy a gumiba, akkor mindig megfogod az egyik lábadat és felemeled mint a gólya. Ez azért nehéz, mert amikor át kell ugrani a gumit akkor is fogni kell a lábadat.


csiszi-csoszi: hasonlóan a tipi-topihoz, mindig csiszi, csoszizol kint bent előre hátra 1 másodpercig.


sárkány: ezt eredetileg mi egy pihenő szintnek találtuk, ki, mert ennek annyi a lényege, hogy ráugrasz egyből a gumira, leugrasz róla, át ugrod mint a két lábnál, és elengeded.


jumping (dzsámping):itt úgy van, hogy átugrod a gumit, hátrahúzodrálépsz a hátrahúzott részére kétlábbal, és ne engedd el: a 2 embernél aki tartja, ey x lesz a guminál, és az fölé kell rálépni egyik lábaddal, engedd el, ugorj le a gumiról, aztán már csak annyi a dolgod,hogy 2 lábbal végig ugrálsz a gumi 2 oldalán. :)


és végül a villa: ez bonyolult. Itt az a dolgod, hogy amit most leírtam, egyszerre megcsinálod 1 huzamban.


Bocs ha nem értetted, nemsokára felteszek egy videót is hogy megértsétek, hogy csináljuk mi.

2012. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
De jó!!! Várom.:)
2012. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem mostani bejegyzés, de gondoltam hátha segít....


[link]

2013. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!